Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek milyen indok kell...

Szerintetek milyen indok kell ahhoz,hogy egy gyermeket vagy gyerekeket elvegyenek a szülőktől?

Figyelt kérdés
Nekem kèt lányom van.Úgy alakult,hogy a kisebbik az apukájához került,mikor szakítottunk,de nem vettèk el,ès nem ítèltèk oda.Ő inkább apásabb,de rendszeresen látogatom,ès foglalkozok vele,költök rá.A kisebbik az közös gyermek.A nagyobbik fogyatèkkal èl ő velem èl,de nem akarná senki elvenni. Ismerek olyan anyukát,aki kívülről rendesnek ,kedvesnek látszik,ès a 4 gyereket elvettèk tőle.Az első hármat az elmondása szerint azèrt ,mert az anyós kavart.Majd szült egy negyediket egy másik apától ott meg a sógornő nyomta fel szerinte,ès már a kórházból sem adták ki,mert ott kaptak egy nemkivánatos telefont.Szerintetek mi az a nyomós indok,mikor gyermeket kell mindenkèpp kiemelni?

2020. júl. 11. 13:42
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ja ès engem attól jó anyának tartanak,mert nincs nálam a kisebbik gyermek,ès sokat is megteszek èrtük.
2020. júl. 11. 13:43
 2/20 A kérdező kommentje:
Az is igaz,hogy minden eset más ,ès más.
2020. júl. 11. 13:47
 3/20 anonim ***** válasza:
16%
Inkább csak azt képzeled...
2020. júl. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A környezetemben 2 ilyen eset volt. Az egyik a lakóhelyemen. 3 gyerek került állami gondozásba(?). Anyukára elég csak ranezni és látszik rajta, hogy nem százas. Azt nem tudom mi volt az a pont, hogy vitték a gyerekeket.

A másik osztálytarsam volt. Őt otthon úgy bántalmazták, hogy pl forró kajával teli tányért vágtak hozzá. Sokszor is volt rajta itt-ott lila folt is.


Szerintem erre nem fogsz pontos választ kapni, mert aki úgy bánik a gyerekével, hogy elvegyék tőle az nem fog dicsekedni, a gyerek meg inkább meghuzza magát.

2020. júl. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
20%
Ismeretségi körömben, sem a lakókörnyezetemben, sem családomban sosem vittek el gyereket. Nem merem egyértelműen kijelenteni, hogy kizárólag a szülők miatt, mert ami ma Magyarországon folyik, és amilyen korrupció van az alapján bármilyen indokkal lehet.
2020. júl. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nekem a pszihiáterem mondta,hogy előfordul,mikor rosszindulatú fèrj,ès családtagok felnyomnak egy kisebb ,de kezelhető problèmával rendelkező anyukát.
2020. júl. 11. 14:02
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

6 Akkor cserélj pszichiátert, mert nem áll a helyzet magaslatán.Ugyanis ha egy gyereket elvesznek, kiemelnek a családból akkor a férj is ugyan úgy szív.

Minden jöttment ostoba ember szövegére meg nem kell hallgatni, ezért javasoltam azt, hogy az ilyen pszichomókust meg le kell cserélni, aki nincs tisztába dolgokkal szakmájából adódóan sem.

2020. júl. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy “felnyomják” a szülőt és a gyereket már viszik is. A gyámhivatal alaposan utánanéz mindennek, családot meglátogatják többször is, pszichológus szakvéleménye kell és az egész folyamat maga hosszú. Valamit elhallgat az anyuka a történetben, pláne hogy állítólag kétszer is “alávágtak”.


Amúgy sajnos nagyon súlyos, alaposan bizonyított esetekben veszik csak el a gyermeket, pl nemi erőszak, rendszeres bántalmazás, aminek látható nyomai vannak, ilyesmik. Olyan családot is láttam már, ahol apuka pl minden áldott este részegen ordibál, megveri anyukát, időnként a gyereket is, de nem lehet érdemlegesen előrelépni, mert pl a nő nem vallja be, mit tesz a férje.

2020. júl. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon nagyon komoly indokkal. Éheztetés, fizikai bántalmazás, drogfogyasztás, prostitúció stb.


Azért mert valakinek a rokona felnyomja még nem csinálnak állami gondozottat.

2020. júl. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%

Olyan nincs, hogy "felnyomnak" valakit és elveszik töle a gyereket!


Ha valaki bejelentést tesz (a példádban az anyós vagy sógornö), akkor a gyerekvédelemtöl kimennek (többször) megnézni a körülményeket, elbeszélgetnem a gyerekkel, tanítókkal, stb. Hacsak nem derül ki valami tényleg komoly testi vagy lelki bántalmazás, az anya életvitele nem súlyosan kifogásolható (alkoholista, drogos, a gyerekkel egy lakásban végez prostitúciót, vagy hasonló), a gyerek testi és lelki szükségleteit kielégíti, illetve a szükséges felügyeletet biztosítja a gyereknek, akkor kizárt, hogy elvegyék töle a gyereket. Ha az anyának netán pszichikai betegsége van, az önmagában nem indol, márcsak azért sem, mert egy depresszió is ide tartozik, ami a gyerekre nézve nem problémás, meg egy komolyan betegség is, ami a legtöbb esetben megfelelö módon kezelve megintcsak nem számít oknak arra, hogy a gyereket elvegyék töle. (Szóval a pszichológus-csere jogos, ha ilyen téves infókst terjeszt)


Az meg természetes, hogy akitöl elvették a gyerekeit, nem fogja beismerni, hogy nem megfelelö szülö, hanem mentegeti magát az anyóssal, sógornövel - pedig garantáltan benne van a hiba.

2020. júl. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!