Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám a középkorú...

Hogy tudnám a középkorú szüleimet rávenni arra, hogy igenis fontos számukra a mozgás? (csak az egészségük miatt szeretném és, hogy kimozduljanak a négy fal közül)

Figyelt kérdés

A mai nap folyamán (de máskor is...) mivel elég jó idő van kint, szerettem volna őket rávenni a közeli uszodába fürdeni velük- esetleg mozogni velük, vagy valamilyen más tevékenységre elvinni őket. Viszont azt mondták, hogy ők már túl öregek a strandoláshoz és a hobbifejlesztésekhez. (?)

Nem értettem ezt a választ. Inkább itthon számítógépeznek, minthogy eljönnének egy kicsit kimozdulni. Pedig felajánlottam, hogy kifizetem a belépőjegyüket is.

Az a baj, hogy semmilyen mozgás nincsen bennük, azonkívül, hogy elmennek ledolgozni a napi munkájukat.

Eléggé félek az egészségügyi állapotuk miatt; anyu már amúgy is felszedett az utóbbi időben + 8 kg-ot, nem szeretném, hogy ő is cukorbeteg legyen, mint a nagymamám.

Az normális szerintetek két középkorú embertől, hogy minden hétvégén a négy fal között töltik, unalomban, ülve az egész napot?


Most sokan azt gondoljátok, hogy túlaggódom, de ez azért nem normális dolog szerintem, hogy hobbi és mozgás nélkül, otthon elhenyélik a napjukat azzal hivatkozva, hogy ők már öregek (44 és 52)! Nincs életképesség bennük, rengeteg dologról (pl.: szórakozásról,, örömről) lemaradnak! Nem tudom elhinni, hogy nincsenek álmaik, képességeik, esetleg kedvenc szabadidős programjaik a tévénézésen és egyéb médiával teli eszközökön kívül.


Szerintetek is kéne egy alapos változás az életükben? Tudok nekik a témával kapcsolatban valamiben segíteni?



2020. júl. 11. 15:42
1 2
 1/20 Thispain ***** válasza:
89%
Szerintem ne rávenni próbáld őket, hanem meggyőzni. Ehhez derítsd ki először, hogy miért nem szeretnének mást is csinálni(azon kívül, hogy "öregek").
2020. júl. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%

Felajánlottad, ez nagyon kedves volt tőled, ők nemet mondtak.

NE szólj bele! Hadd pihenjenek úgy, ahogy akarnak.

2020. júl. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Napi fél óra séta elegendő ha már annyira nem akarnak mozogni
2020. júl. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
55%
Ha egész héten munkába járnak, akkor természetes, hogy egész hétvégét otthon akarják tölteni.Nekik az úszás, szórakozás nem hiányzik, nem maradnak le semmiről. Örömet az otthonlétben is találhatnak. Ne akard a te véleményedet rájuk erőszakolni.
2020. júl. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%

Azért, mert ha a válaszokat megnézed, az emberek többségének MO-on az a pozitív, ha a TV elött ülnek szabadidejükben.


Persze kényszeríteni nem tudod öket, de aki életében nem mozgott, az nem úszni fog elkezdeni, vagy sportolni, legjobb esetben egy-egy sétára lehet kezdetben rávenni. De ha nem akarják, akkor nem tudsz mit tenni.

2020. júl. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
11%
Ne te szabd meg mit csináljanak, láthatóan még gyerek vagy, vegyél vissza az arcodból.
2020. júl. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
20%

" ők már öregek (44 és 52)" Negyvenen túl öreg? Hatvannál mit mondasz? Matuzsálem?


"Nincs életképesség bennük, rengeteg dologról (pl.: szórakozásról,, örömről) lemaradnak!" Jaja, hisz ha nem bulikázol, akkor életképtelen vagy. A szüleid melóznak, egész héten nyelik a sok stresszt a munkahelyi szarságok miatt, tűrnek olyan dolgokat amiről neked a fene nagy életképes eszeddel fogalmad sincs, te meg cserébe lenézed őket. Ragyogó. Fogd fel hogy ami neked feltöltődés, az nekik plusz nyűg, nekik a nyugi az otthonukban az életnemtő a hétköznapi szarságok ellen. Majd akkor legyél okos hogy hobbi így, egyéb marhaság úgy, ha kilépsz az agyonkímélt korból, és felfogod minek vannak kitéve. Én személy szerint örülök ha minél kevesebb ember pofáját kell látnom munka után, nem hogy még tömegbe is menjek szórakozás címén... lehet hogy ők is örülnek ha heti egy-két napot nem kell másokat elviselni.

2020. júl. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
6%
arra nem gondoltál, hogy anyád a plusz 8 kiló miatt már nem szívesen mutogatja fürdőruhában a habtestét?
2020. júl. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha a strand nem jött be, akkor legközelebb vidd (!) Őket sétálni. Szervezd meg, mondd meg hogy úgy készüljenek hogy szombat délután elmentek ide és ide. Mondjuk sétáltok egy tó partján vagy egy parkban vagy ami a lakhelyetekhez közel van. Fagyiztok egyet, beszélgettek stb. Ne sportolásra próbáld rávenni őket, hanem érd el hogy egyáltalán kimozduljanak. Nem olyan öregek ennyi idősen, ez rossz kifogás.
2020. júl. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Anyukám részmunkaidős állású vendéglátós, apa 8 órát dolgozik műszaki tanácsadóként, mindketten hétfőtől péntekig.

Nem vagyok gyerek már, elmúltam rég 18.


7-es válaszoló: látom nem megy a szövegértés: a szüleim mondták saját magukra, hogy idősek már! Én egy szóval se állítottam, hogy idősek lennének magam részéről, sőt..

Én is dolgozom hétköznap 8-8 órát, de attól még vannak hobbijaim, szabadidős programjaim. Csak az a baj, hogy amikor annyi idősek voltak, mint én, már akkor sem volt hobbijuk, se szabadidős programjaik a nagyszülők szerint. Anyámnak főleg nem volt.


Az a baj, hogy sétálni se szeretnének... Teljesen begubóznak a szobájukba, pedig én örömmel mennék el velük.

2020. júl. 11. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!