Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Már kezdek az...

Mit tegyek? Már kezdek az idegösszeroppanás szélére kerülni. 19/L

Figyelt kérdés

Anyámék elváltak 10 éve. Van egy 16 éves húgom, apuval élünk, vagyis én csak éltem, mert elköltöztem az ő anyjához,nagymamámhoz idén januárban. Apámnak van egy élettársa már vagy 8 éve, neki is van saját gyereke, így öten éltünk jó ideig, de az a nő idegileg kikészített és bántalmazott, így jobbnak láttam eljönni onnan. Azt hittem, apám szeret, de azóta már ő is csak ordibál velem és mindenbe beleköt. Tegnap 20 percre találkoztam velük, mert kimentünk jegyet venni a vonatra, azzal megyünk hétfőn anyumhoz (húgom+én). Míg visszahoztak engem mamámhoz, szerintem 5 perces út volt, sikerült megint összevesztünk. Állandóan azzal bánt,hogy sovány vagyok. Nagyon rosszul esik. Elmondtam mamámnak(apu anyja), azt mondta, hogy ne vegyem már ennyire magamra ,amit mások mondanak. Most meg vele vesztem össze, mert olyan szinten begurult attól, hogy aput ,,szapulom", hogy azzal jött, innen is el lehet majd menni ha így folytatom, neki ez nem hiányzik, stb. Szerinte olyan hülye lettem ,mint anyám, és jobb lenne, ha elvitt volna magával (valszeg már intézetben élnél,tette hozzá). Illetve, szerinte hogyha ezt csinálom tovább, mehetek majd a pszichiátriára (csak azért, mert bőgve mondom el, hogy nekem ez nem jó, és nem csak abból áll a törődés, hogy kapok enni, hanem érzelmileg is szeretnék egy valamennyire biztos pontot az életembe, mert barátaim se nagyon vannak, de úgy látszik, mindhiába említem, mert még ezért is én vagyok a hibás)

Hát ezek után nem tudom, kihez fordulhatnék. Másik mamám (anyám részéről) egyedül él, papámmal több,mint 20 éve elváltak, oda biztos nem megyek, nem annyira állok közel hozzá, anyám nem tartja egyikőjükkel sem a kapcsolatot.

Szóval ilyen zűrös az én családom.

Köszönöm a tanácsokat, véleményeket !



2020. júl. 17. 18:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ideje elkezdeni a felnőtt életed, ne törődj vele ki mit mond éld az éledet ahogyan te szeretnéd. A szüleiddel, rokonaiddal legyél alázatos, de nem alárendelt.
2020. júl. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyukáddal mi a helyzet?
2020. júl. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#2: 300km-re él tőlünk ,neki is van barátja,nincs gyerek, ketten laknak. Elvannak ,mint Marci Hevesen. Évente 2x szoktunk találkozni... Egyszer ilyenkor, nyáron megyünk hozzájuk húgommal 5-6 napra, másik alkalommal pedig télen a két ünnep között.
2020. júl. 17. 21:15
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
Most én nem köcsögösködni akarok, de ha te mindenkivel csak összeveszel, és senki se bír téged elviselni, akkor nem lehet, hogy talán a te készülékedben van a hiba? Komolyan nem bántás, nem hiszem, hogy direkt lenne, de ilyen nincsen, hogy téged mindenki csak bánt, te mindenkire csak megsértődsz, meg mindig te vagy az áldozat. Tarts esetleg egy kis önvizsgálatot hiszti helyett. Lehet, hogy sértetted már meg őket te is, vagy nem megfelelő stílusban nyilatkozol.
2020. júl. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%

Ugyan az jutott eszembe mint 4esnek...

Mindenki hülye, csak te vagy normális? 🤔

Lehet el kellene kicsit gondolkodnod, minden úgy van-e, mint ahogy azt te gondolod...

2020. júl. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Figyu. Tojd le őket. Kezdj el élni tőlük távol, keress egy jó melót, és találj párt, szerezz barátokat, de ne foglaljozz ezekkel. Költözz onnan mielőtt tönkremész. Nem vagyok a helyzetedbe de én inkább eltűnnék az apai ág szeme elől. Ha békülni akarnak megtalálnak. Ha csak veszekedni ő dolguk meccseljenek azzal aki hagyja. Ha hallgatsz rám eltűnsz onnan. Albérlet+ meló és onnantól megmenekültél tőlük
2020. júl. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azóta van valami változás? Mit tettél?
2020. aug. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nem szép ha azzal szapulnak, hogy sovany vagy.


Azt nem értem miért nem foglalkozik mindenki magával, mint hogy állandóan a másikba állnak bele, hogy az milyen.

Ha gondolod nekem irhatsz, én meghallgatlak és barátkozok veled.

2020. szept. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Csak egy hisztis időszaka volt valószínű😂
2021. máj. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sajnos vannak gyökér felnőttek,akik a gyereket hibáztatják,anélkül,hogy átéreznék,egy ennyire fiatal embernek inkább 10x annyi érzelmi támogatásra lenne szüksége ilyen helyzetben és az ő felelősségük mindez,a te reakciód pedig következmény.

Tudom mit érzel,mert velem is hasonló volt,szóval tapasztalatból mondom,hogy utólag,35évesen sajnálom,hogy nem sz...tam le jobban,hogy mennyire nem voltak mellettem(csak ha jó vlltam valamire-mert ugye fordítva jól jött) és nem tettem oda magam teljes erővel az életben a képességeim szerint.Nem adtam még fel.Viszont Te nagyon fiatal vagy,rengeteg lehetőséggel.Szerintem fókuszálj arra,hogy építsd magad,tanulj nyelveket,képezd magad,lehet klassz életed még.Aztán majd találsz olyan embereket,akikkel jól érzed magad.

ápr. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!