Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Idegösszeroppanást fogok...

Idegösszeroppanást fogok kapni az édesanyám miatt. Ti mit tennétek? 21/l

Figyelt kérdés

A problemaink úgy 2 éve kezdődtek. Apuval elváltak és apu meg is halt, tehát ő nem tud segíteni.

Egyetemre járok de anyu még a bőrt is lehúzza rólam.

Rengeteg privident hitele van és már 16 éves koromba az én nevemre is hitelt akart felvenni de ez a kiskorúsàg miatt nem jött össze. Ahigy betöltöttem a 18 at sírt hogy vrgyek fel neki hitelt akkor meg nem lattam at, hogy ez mennyire rossz dolog. Előző évbe felvettem neki 400.000 ft A hitelt és 210.000 ft diákhitelt mert sírva könyörgött. Az volt megbeszélve hogy januártól visszafizeti havi 40 ezerrel az A hutelt amint az letelik .

Ebből annyi lett hogy minden honapban tolem vontak a kamatot es amikor megemlitettem neki hogy fizetni kene akkor elhordott mindennek, hogy sirhatnekja van attol milyen lanya lett stb...

A lenyeg hogy azA hitelt a sajat penzembol 1 osszegbe kenytelen voltam visszafizetni , diakmunkan vagyok egy gyarba egy honapban 26 napot dolgozom ejszakas muszakban.

Miutan 1 osszegben visszafizettem a 400 ezer ft hitelet egy ft om se maradt, ő annyit se mondott hogy köszönöm, csak hogy " minek fizetted vissza 1 osszegben " pedig nem is nekem kellett volna visszafizetni...

Jövő hónaptól vonjak a szamlamrol a diakhitel reszletet, amint megemlitem neki kiakad es nem ugy tunik hogy fizetni szeretne. 140.000 ft a fizetesem de ejszaka dolgozom nappal egyetem, es lenyegeben semmi latszata nincs a fenti dolgok miatt , kezdek idegileg es mentalisan teljesen kiborulni. Ezen kivul vett fel a nevenre cofidist, de azt fizeti.

Minden honapban 40 ezret ker el tolem itthoni dolgokra pedig kuldon kajan vagyok es mindent en veszek magamnak.

Multkor ujabb hitelt ( provident) akart felvetetni a nevemre , de nem irtam ala a papirt es azt mondta hogy pakoljam a cuccaimat , illetve ha nem veszek fel neki penzt abba o belebetegszik es majd ugy kapom vissza az elettol hogy nem segitettem hogy o majd lebetegszik ramhagyja a hiteleket es majd ot is apolhatom.

Kerdes: mit csinaljak hogy ne kapjak idegosszeomlast???


2014. máj. 19. 17:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk állj a sarkadra...
2014. máj. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
legyél erős, a te életedről van szó ... anyukád már nem fog változni
2014. máj. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Ezt sajnos csak úgy tudod, hogy függetlenedsz tőle. Elköltözöl tőle, és helló. Ami a neveden van, azt sajnos bebukod. Több pénzt ne adj Neki.

Beteg, segítségre van szüksége. De így csak magával ránt. :(

2014. máj. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon jó fizetésed van, diákmunkáért nem szoktak ennyit fizetni. A diákhitelt csak akkor kell visszafizetni, ha befejezted az egyetemet, vagy ha kirúgtak, a kettő közöl melyik történt meg? Egyébként átérzem a helyzetedet, szóval nem kötekedésből kérdezek.
2014. máj. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk ne légy (tovább) hülye, épp elég volt eddig! Pakolj és húzz el onnan!
2014. máj. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Két dolgot tehetsz

Vagy hagyod magad továbbra is bepalizni, és veszel fel újabb hiteleket, amit természetesen te fogod visszanyögni vagy fogod magad és elköltözöl. Ha egy szobát bérelsz sem költesz havi 40 ezret. Inkább költözz el. Bérelj ki egy szobát, az eddig buta módon felvett hitelt fizesd vissza, és hagyd, hogy anyád óbégasson.

Tudod, az én anyám is ilyen volt. Állandóan zsarolni, kényszeríteni akart , hogy hitelt vegyek fel. Igaz én nem jártam egyetemre, de dolgoztam főállásban de volt annyi eszem, hogy azt mondjam : NEM

Az én anyám is jött a szöveggel, hogy hálátlan vagyok, belebetegszik, a halálát okozom stb. Én akkor is azt mondtam, hogy nem veszek fel hitelt a nevemre.

Engem kidobott az utcára egyik napról a másikra. Ez sem érdekelt. 1 hétre az egyik jó barátnőm befogadott, ez alatt az idő alatt találtam egy elfogadható szobát magamnak. Azóta már külön kislakást bérelek magamnak, és láss csodát. Anyám nem lett beteg, sőt nem halt bele. Megoldotta másképpen, vagyis lejjebb adta az igényeit.


Talán nem ártana egy szót újra megtanulnod. NEM gyakorold, nem nehéz kimondani.

2014. máj. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%

" Jövő hónaptól vonjak a szamlamrol a diakhitel reszletet"


Ezek szerint már nem vagy tanuló? Mert a diákhitelt csak akkor kezdik vonni, ha befejezted a sulit vagyis nem vagy már nappali tagozatos diák.

Azért meglep, hogy egyetemista létedre hagytad, hogy hülyét csináljanak belőled.

2014. máj. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
19%
Nem fogsz.Rengetek kamasz és fiatal felnőtt segítí a szüleit, nem te vagy az első,. és nem is te leszel az utolsó. Édesanyád hitelspirálba került, ha nem Bar-os, akkor betud menni a Budapest Bankban, és ha minden igaz ott van ilyen hitel összevonásos cucc. Menjen be kérdezze meg, hátha még jobban is jár, és kitudja váltani.
2014. máj. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%

Anyukád egy rettentően gyenge és hálátlan jellem.

A saját sarát nem képes bevallani és köszönetet mondani.

Nem fog változni az érzelmi zsarolás " belebetegszik" meg elég gyakori az ilyen jellemű embereknél.


Nem tud megállni a két lábán az ilyennek te mindig a szolgája leszel és sosem fogsz érte köszönetet kapni.

Az ilyen szülőket hívják mérgező szülőknek biztos hallottad már a kifejezést.

Egyet tehetsz elengeded a füled mellett. Az ilyenek jobban szeretik magukat annál, hogy bármiféle kárt okozzanak magukban.

Ha rád mászik nyugodtan vágj a fejéhez mindent, ami eszedbe jut, hogy ő a hálátlan mert a te válladra helyezi a saját problémáját amit te megoldottál neki és még annyit sem mondott, hogy köszönöm.Nem össze omlani kell meg belebetegedni hanem helyrerakni a dolgokat és az életét és nem mástól várni a sült galambot.

Arra meg ne is számítson, hogy te ápolni fogod pláne, hogy a saját hülyesége miatt van ilyen helyzetben úgyhogy el lehet gondolkodni azon, kinek, mit ad vissza az élet.

Így inkább ő kapja vissza az élettől nem te, akinek a gatyája is ráment eddig anyukára. Hitellel a nyakadban léptél ki a nagybetűs életbe! Bravó!


Az ilyen életképtelen kis zsaroló energiavámpírokat le kell építeni akkor is ha az anyád mindennek van határa.

A hiteleket meg nyugodtan rád hagyhatja elvégre eddig is te fizetted mellesleg nem árt anyukát felidegesíteni egy kicsit azzal, hogy az adósság csak akkor öröklődik ha elfogadod a hagyatékot és akkor is csak a hagyaték értékéig vonják le!

Ha nem fogadod el az örökséget a bank be bukta ennyi és egy Bambi!

Szép kis jövővel riogat a saját anyád az én anyámmal sem volt piknik az élet de a tiéd viszi a pálmát.

Nem fog megváltozni inkább a te életed fogja elrontani, úgyhogy inkább a saját életed éld.

Nem lehetsz egy életre a rabszolgája.

Tapasztalatból tudom -nem tudom ki, hogy van ezzel - de nekem speciel nagyon sokat segített, amikor az ilyen pióca embereknek a nyakába szórtam az igazamat.

Felháborodtak persze mert, ahogy Cicero mondta: nincs sértőbb az igazságnál de semmi értelmeset nem tudtak a fejemhez vágni mert belül nagyon is érezték, hogy nincs igazuk és ez b*romira irritáló volt nekik én viszont megkönnyebbültem.

Nem neked kell idegösszeomlást kapnod. Végy egy nagy levegőt és kerüld ki. Ha felhozza a témát hagyd ott és kész.

Ne hagyd magad és ne hagy alázni sem. Fizesd vissza, amit kell és tipli otthonról mert tényleg összeomlasz.

140 lepedőből már lehet egy kis albit fenntartani vagy társbérletben is gondolkodhatsz.

Nem tudom az egyetemnek nincs honlapja vagy üzenőfala vagy, mit tudom én, valami ahol megnézhetnéd, kik keresnek lakótársakat? Úgy mégis olcsóbb lenne.

De semmiképp ne hagyd, hogy anyád érzelmileg zsaroljon.

Ez az ő élete, nyomora, döntése, hibája nem neked kell ezen agyalni és nem is te vagy a felelős a tetteiért.

Teljesen irracionálisan viselkedik, kezelésre van szüksége.

Ha felnőtt embernek képzeli magát akkor viselkedjen is úgy!

2014. máj. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
60%

Anyum is hasonló, ő azért szült engem és a húgomat, hogy az apák majd eltartják, nem jött össze, én apámhoz költöztem, húgomat a bíróság az apjának ítélte. Elkezdtem dolgozni külföldön, azóta azt akarja, hogy küldjek pénzt neki, pedig mindig van 1-2 munkahelye. A legutóbbi húzása, hogy amíg nem talàl egy másik munkát, addig fizessem az albérletét. Itt mondtam, hogy vége. Nem elég, hogy a saját albérletemet fizessem, de még az övét is?! Így is támogatom valamennyivel.

Teljesen átérzem a helyzeted, ha elköltözől tőle, az sem megoldás, ha azt mondod nincs pénzed, az sem. Anyám azt mondja olyankor,hogy kérjek a páromtól. Nagyon egy patt helyzet. Talán próbáld meg te is külön, hátha segít.

2014. máj. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!