Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért erőltetik ezt a szüleim,...

Miért erőltetik ezt a szüleim, és mit tudok tenni (bővebben lenn)?

Figyelt kérdés
Elsőéves vagyok nyelvszakon és gyerekkorom óta mondogatják hogy legyek tanár, milyen megbecsült szakma és jól keresnek a nyelvtanárok (haha). Kipróbáltam magántanárként magam, nem váltam be, erre is azt mondják, hogy csak annál a családnál, de igazából a csendes, visszahúzódó személyiségem miatt. Fáj, hogy nem azt mondják, hogy legyek sikeres, gazdag. Mit tudok tenni? Amúgy egyikük sem tanár. Bocsi, ha hosszú!

2020. júl. 19. 10:52
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
75%

Minek mondanák, hogy legyél sikeres meg gazdag?????

A sikeres nem attól függ, mit tanulsz, a gazdag meg nem jeletni azt, hogy jóbb lesz az életed.

Emellett egy ELSÖ éves valaki hogy tudna rendesen tanítani? Majd az utolsó egy-két évben esetleg, most még semmit nem tudsz a témáról.

A nyelvtanárok tudnak jól keresni, csak egyrészt a nyelvet igen jól kell tudniuk - nem a "tanultam az egyetelem" kategória, másrészt nem feltétlen egy általános iskolában, hanem komolyabb helyen, vagy hivatalosan magántanárként - csak ehhez képesítés meg rendes tudás kell.


De ha neked nem tetszik ez a terület, akkor elöször találd ki, MIT akarsz csinálni, amivel "sikeres meg gazdag" leszel (ez így nagyon gyerekes ötlet ugyanis), utána meg kezdj azon a területen megfelelö végzettséget és tudást szerezni.

2020. júl. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%

Ez a szülőgeneráció még megbecsüléssel, tisztes szakmaként tekint a tanárságra. Nem a tanuljunk sokat majd éhezzünk részt látják. A maguk módján jót akarnak neked, hogy könnyen el tudj helyezkedni, magántanításból még egy kis mellékesed is legyen.


Csak hát sajnos a világ elment emellett a szemlélet mellett.


Anyámék ugyanígy gondolkodnak. Az utolsó félévben hagytam ott a tanárszakot, az összevont tanítási gyakorlat előtt (a bölcsész diplomát megszereztem ettől függetlenül), kaptam egy állásajánlatot más területen, és elfogadtam. Anyám még évekkel később is nyomasztott, hogy fejezzem be a tanárszakot, és hiába mondtam, hogy egyrészt nem lennék jó tanár, nem is akarok az lenni, másrészt már most többet keresek, mint egy tanár 10 év tapasztalattal, nem fogta fel. Aztán egy idő után elengedte, de nem az érvelésemmel győztem meg, csak feladta.

2020. júl. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Kedves Első! Egyéni látásmód kérdése, ha én gazdag szeretnék lenni, és felmutatni valamit az életben, a tanári szamával ellentéttel, én dolgom!


Illetve nem lehet megélni magánórákból, a tanárok suli mellett csinálják hogy ne haljanak éhen. Vonatkozik a nyelviskolára is!

2020. júl. 19. 11:07
 4/27 anonim ***** válasza:
76%
Te mi akarsz lenni?
2020. júl. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
98%

"Egyéni látásmód kérdése, ha én gazdag szeretnék lenni, és felmutatni valamit az életben, a tanári szamával ellentéttel, én dolgom!"


A szüleid látásmódja meg az ő dolguk.

2020. júl. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam a turizmuson vagy valami IT dolgon mesterszaknak. (igaz, az utóbbihoz nem szükségszerűen kell egyetem)
2020. júl. 19. 11:12
 7/27 A kérdező kommentje:
Hozzá kell tennem, a szüleim szegény családból jött, átlagos fizetésű értelmiségiek, nem tartják a meggazdagodást olyan fontosnak. (én igen)
2020. júl. 19. 11:23
 8/27 anonim ***** válasza:
17%

"Fáj, hogy nem azt mondják, hogy legyek sikeres, gazdag."

Te dolgod, de azért szabad szólni, ha ökörséget olvasunk, ha már lehetőséget adtál, hogy megismerjük valamennyire a látásmódotokat.

Azt szeretnék, ha hivatást választanál, és nem egy üresfejű, pénzhajhász, karrierista lennél (ezek borzalmas nők egyébként).

Majd kialakul, ha végzel és rátalálsz a hivatásodra, akkor meg tudod beszélni velük,hogy te úgy érzed ez az utad. És a jó szülő engedi, hogy a gyermeke a sajátútját járja - szól a régi szanszkrit bölcsesség. Már régi probléma ám ez. De szükséges, hogy rátalálj a 'sajátutadra' (svadharma), ami nem könnyű.

2020. júl. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
94%

IT-hez nem kell nyelv szak, ha ezzel akarsz foglalkozni, akkor lépj ki az egyetemről, szeptembertől menjél egy alap informatikai felnőtt oktatásra, majd ez után egyetemre. Azért így, mert nincs alapod és egyetemen anélkül kidobnak az első évben.

Turizmushoz sem csak a nyelv kell.

Tolmácsnak vagy fordítónak elmehetsz.

2020. júl. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

#8! Baj, ha fel akarok valamit mutatni az életben? Amúgy a kaját, kocsit, házat, stb nem a szép szememért adják.


Amúgy köszönöm a választ!

2020. júl. 19. 11:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!