Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy egy nagyszü...

Miért van az, hogy egy nagyszülő sokkal elfogadóbb az unokájával szemben, mint a saját szülei?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy huszonéves hirtelen elveszíti a munkáját és a lakhatását is, sokszor előbb számíthat a nagyszülőkre mint a saját anyjára/apjára. Sokkal megértőbbek, türelmesebbek, velük könnyeben meg lehet egyezni, mint a szülökkel.

2020. júl. 22. 20:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
Ez akkor van, ha a nagyszülőnek lelkiismeret furdalása van a saját gyerekével szemben, és amit elkövetett a saját gyerekével szemben, azt az unokájánál akarja jóvátenni-mert ugye a saját gyerekével szemben már nem tudja.
2020. júl. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Mert nem ők nevelik.
2020. júl. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Mert már idősebb,megértőbb,türelmesebb. Legalábbis a többségük.
2020. júl. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Mert nem ők nevelték, nem az ő felelősségük, nem látnak annyira bele azokba a dolgokba, amikbe a szülők igen. Már lehet, a szülők előre látták, hogy valaminek nem lesz jó vége és ezt a gyerek ignorálta, stb. A nagyszülőknek jobban be lehet adni, hogy te semmiről nem tehetsz, szegény lélek :D
2020. júl. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Sokkal jobban átlátja "külső" szemmel hogyan is kellene kezelnie. Az másabb, ha teljesen benne van az ember, meg igen a több tapasztalat már.
2020. júl. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%
A nagyszülő már tudatosan és nem ösztönösen neveli a gyerekt.
2020. júl. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
A szülőnek is így kéne viselkedni, tehát itt a szulokkel van a bibi, nem a nagyszulore kell magyarazat.
2020. júl. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

hetes, ez így van. de egy fiatal szülőnek még nincs meg az az életbölcsessége és tapasztalata, ami a nagyszülőnél már megvan.

a szülők nagyon gyakran még a saját szüleikkel vívott csatákat se tudták lezárni

2020. júl. 23. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
98%
A nagyszülőkkel sokszor jobban hasonlít a gyerek, jobban megértik egymást.
2020. júl. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%

Én egy 17 éves lány vagyok. Nekem anyukám ötven éves, a mamám (anyu anyukája) pedig jövő hónapban tölti a nyolcvanat. Azt vettem észre, hogy nagymamám sokkal nyitottabb, a számítástechnikai eszközöket leszámítva legalábbis. Anyu nem fogadja el azt sem, hogy én nem utálom a melegeket ezért neki nem mondtam el, hogy biszexuális vagyok és a saját nemem kedvelem jobban. Nagymamámnak elmondom, ha alakul egy lánnyal, és örül neki. Amikor a mamámnak coming outoltam ő letudta annyival, hogy hát nagyapám előtt neki is csak barátnői voltak, anyu még csak ha valami légből kapott feltételezést neszel meg nálam, ki van akadva, hogy undorító, és milyen már ha valaki nem hetero, csak döntés kérdése és én márpedig ne "döntsek" rosszul, mert gusztustalan és neki nem tetszik. Ezt annak tudom be, hogy nagymamámnak két gyereke van, anyuval együtt, vannak unokái, rajtam kívül kettő, és ha dédunokára várna nem tőlem számítana rá először, mivel a másik két unoka már önálló életet él a párjukkal. Ezzel szemben anyunak van egy darab gyereke, ugye én, értelem szerűen csak tőlem tudja várni, hogy unokái legyenek majd valamikor. Tehát ő ezért nem fogadná jól, ha én a későbbiekben valamiért nem vállalnék gyereket.

Azontúl anyám jobban kiveszi a részét a nevelésemből, így ha valami szerinte félremegy, akkor az az ő szemébe az ő személyes csődje. Nagymamám szempontjából ha valami félre megy nálam, akkor az főképp nem az ő hibája, tehát könnyebb feldolgozni.

Plusz szerintem nálunk az is a baj, hogy anyám abból adódóan, hogy idősebb, mint én, nem tudja elfogadni ha más a véleményem mint neki, nem lehet értelmesen megbeszélni semmi olyat, amiben nem értünk egyet, mert ő elkezd ordibálni és flegmáskodni. Nagymamámmal nem ilyen, ő nem érzi azt, hogy csak azért mert idősebb, lenézően beszéljen velem, ha valamiben nem egyezik a véleményünk tudunk róla beszélni emberi hangnemben, néha még meg is győzzük egymást. Én úgy érzem, hogy a nagymamám sokkal nyitottabb az újdonságok felé, nem köti magát a lényeges dolgokban a régi időkhöz, míg anyám igen. De ha már itt tartunk, nagymamám nem csak velem szemben elfogadóbb, hanem úgy unblock mindenkivel szemben.

2020. júl. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!