Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mertek már találkozni a...

Mertek már találkozni a nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés
Nyitnak a bölcsődék, óvodák, de az iskolás egész nyáron itthon lesz. Rá meritek már bízni őket a nagyszülőkre?
2020. máj. 20. 21:35
A kérdező szavazást indított:
Rájuk merem bízni.
Nem merem rajuk bízni.
43 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Még nem... ha most nem növekedik drasztikusan a fertőzöttek száma a megyénkben, akkor talán 1-2 hét múlva
2020. máj. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Már? Több a fertőzött, mint amikor meghozták ezt az intézkedést.
2020. máj. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Nem merek még találkozni velük. Gyerekek mar nagyobbak, úgyhogy nem kell rájuk bíznom őket.
2020. máj. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

82 éves nagymamámban (valószínűleg) felvetődött egy gondolat, hogy ez akár az utolsó tavasza is lehet... Mindennap kijárkált, boltba ment, a barátnőzést is csak a kijárási korlátozás/ismerősei félelme miatt hagyta abba, skypeolt helyette. Találkoztam vele, csak nem puszilkodtunk, nem érintkeztünk feleslegesen.


67 éves nagyim viszont nagyon meg van ijedve, sajnos rossz az immunrendszere, és minden sz-t képes elkapni. Unokatestvéreimtől (gyerekek) többször kapott el betegségeket, amikből alig tudott kilábalni. Vele online beszélgetünk, és az erkélye alatt szoktunk még beszélgetni... Viszont ő sem unatkozik, magántanárként az online tanítás megterhelőbb (sokkal több házit kapnak a diákok), na meg van két macskája... :)


F

2020. máj. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamám velünk él jelenleg, egyedüli nagyszülőm maradt, nem tud gondoskodni magáról (82 éves). Én figyelek rá, ápolom, etetem, stb, amíg a szüleim dolgoznak. Én 20 éves vagyok.
2020. máj. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%
Nem igazán, mert ők már fenn vannak a mennyekben☹️ Kicsit élni szeretnék még.
2020. máj. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
Sajnos még nem!
2020. máj. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
Strandolni lehet, de nagyszulokkel találkozni nem, persze logikus. Igen találkozunk, ahogy eddigis. Mindenhol volt kijaro dolgozó a háztartásban, így ha bárkivel talalkozhartak volna csak egymással nem elég nagy hülyeség lett volna. Anyám 63 éves gondozó nő, mamam 83. Kisfiam 5 hónapos. Addig találkoztatok amíg lehet. Megyénkben van a legkevesebb fertőzött, stagnál is.
2020. máj. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Eddig is találkoztunk.

Fiatal szüleim vannak.


Inkább mi féltünk, hogy ők fertőznek meg minket, vagy a gyerekeket főleg (1,5 éves és 3 hónapos)

Én január vége óta nem voltam boltban, igazából a terhesgondozáson, szülésen, majd státuszon kívül sehova nem mentem.

Gyerekekkel az erdőbe sétálni.

Húsvétkor voltam először a szüleimnél.


A nagy unoka volt náluk nélkülem.


Nagyszüleimmel( dédik) az udvaron talàlkoztubk anyáknapján



De anyósomék még nem látták a kisebbik unokát

2020. máj. 21. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%

Igazából mi egész idő alatt találkoztunk a nagyszülőkkel. A fiam 2,5 éves, március közepe óta nem tudtam bölcsibe vinni, a lakásunk másfél szobás. Elvittük a nagyszülőkhöz az udvarra játszani, csak épp nem puszilkodtunk,igyekeztünk így is betartani a szabályokat. Múlt héten újra eljezdtük bölcsibe vinni, és mondhatom, annyira hiányzott neki a közösség, hogy félelmeim ellenére, semmi sírás nem volt.

Nem tudom, ti melyik megyében éltek, nálunk viszonylag kevés a beteg, sőt tudomásom szerint a mi városunkban nem is volt eddig fertőzött. Ezt nektek kell mérlegelni. Ha úgy érzitek, még nem jött el az ideje, akkor még várjatok.

2020. máj. 21. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!