Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aki egyetemre jár az milyen...

Aki egyetemre jár az milyen gyakran jár haza?

Figyelt kérdés
Az én szüleim azt gondolják majd heti rendszerességgel hazajárok, amikor másik megyében van az egyetem és kolis is leszek és dolgozni is akarok ott suli mellett.

2020. júl. 25. 20:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Ez fokozatosan valtozott.

Esloben elso felevben rohanzam haza minden penteken pedig az orszag masik feleben jartam egyetemre. Egyszeruen engem megviselt a sok uj ember/felelosseg/kollegiumi alkalmazkodas.

Aztan ahogy egyre jobban ereztem magam es lettek barataim az egyetemen is ugy 2 hetente vamjd 3 hetente az utolso ket egben mar csak jo ha havonta mentem haza. En is hetvegente vagy ejszaka vallaltam munkat igy emiatt is lett ket haromheti a hazajaras.

De az elejen valoban hazamentem minden hetvegen.

Igy a fokozatossag elvet a szuleim is jobban ertekeltek mert hat nekik is nagyon hianyoztam. Es gondolj bele az se utolso szempont ha hazamesz akar csak egy pentek ejjel erkezel szombat delutan mesz is visszara hogy videki szulok ilyenkor tipikisan mosnak rad, feltoltenek fott kajaval amit a koli fagyasztojaba vagy akarhova de bepakolhatsz ehetsz 2-3 napig es nem.kell ra koltened meg engem mindig penzzel is oylenkor toltak ilyen oylan rokonok. Ha nem.mentem haza akkor nem utalt senki hehe

2020. júl. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
77%
Vizsgaidőszakban sosem megyek haza, az olyan két és fél hónap. 3-4 hetente szoktam kb. 90 km.
2020. júl. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%
változó. valaki hetente, valaki ritkábban. Én általában hetente hazajártam, pedig másik megyében volt a suli.
2020. júl. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%
Én péntekenként haza szoktam menni. Székesfehérvár - BP.
2020. júl. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%
Én mindennap.
2020. júl. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Én a megyében tanulok, ameddig lenn kell maradni lenn maradok és jövök haza. Első félévben szerdáig voltak órák, délután mentem haza, 3 alkalom volt, hogy péntekig kellett maradni. Második félévben csütörtökig kellett maradni (már ameddig kellett menni) akkor aznap délután mentem. Szobatársam 4-5 órát utazik, de ő is minden héten hazajár, pedig először úgy volt 2 hetente jár haza.

Változó, ahogy az embernek szabadideje van szerintem megy haza.

2020. júl. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%
Változó, 3-4 hetente (Zeg-Bp).
2020. júl. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Én minden hétvégén haza szoktam járni. Ez nagyjából azt jelenti, hogy az első tanítási napot megelőző délután/este (legtöbbször ez vasárnap) megyek vissza az egyetemre és az utolsó nap délután/este (ami legtöbbször péntek) jövök haza. Másik megyében tanulok, de nem egy nagy távolság (összesen kb. 2 óra a városon belüli közlekedéssel együtt) és nem is kerül túl sok pénzbe, nincsen nagyon sok cuccom sem. Nekem ez egyrészt így kényelmesebb is, mert otthon normálisan ki tudom mosni a cuccaimat és tudok vinni kaját is otthonról (a koliban mosni és főzni is utálok, borzalmasan van megoldva). Otthon azért minden sokkal kényelmesebb és komfortosabb is, nyugi van, csend van, egyedül lehetek és valamikor ez is jól esik. Valamint igazából nincsen miért ott maradnom az egyetem városában, a barátaim is mindig haza szoktak menni hétvégén, a szobatársaim is mindig ugyanígy, egyedül pedig nem akartam maradni soha (max. ha valamit hét közben nem tudok elintézni vagy van valami extra program, de ezek "különleges" alkalmak).
2020. júl. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
60%
Kéthavonta jártam, elég is volt, csak a veszekedés ment akkor is.
2020. júl. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
87%

Soproniként tanulok Pesten (250 km egyirányba), minden hétvégén hazamegyek.

Egyrészt jobban szeretek otthon lenni, oda kötnek a barátaim és a családom is, másrészt pedig Ausztriában dolgozom péntekenként, 1000-1500 forintos órabérekért biztosan nem rohadnék Pesten, mikor otthon a háromszorosát- négyszeresét megkeresem.

2020. júl. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!