Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, hogy a szüleim...

Mit tehetnék, hogy a szüleim ne vigyenek haza az egyetemről?

Figyelt kérdés

Másodéves vagyok egy elég kemény, tanulós szakon. A gond az, hogy én mindenben szeretem a maximumot nyújtani, a legjobb lenni. Viszont amíg ez az eddigi iskoláimban könnyen kivitelezhető volt, itt egyáltalán nem az... Sokan úgy vannak vele, hogy mindegy, milyen jeggyel, csak legyenek meg a vizsgák, félévek. Én nem.

Ha tudom, hogy több van benne, mint egy 3-as/4-es, akkor megyek az 5-ösért. Szeretek részt venni a TDK-kon is, de a diákélet is közel áll a szívemhez, szóval nem az a simán tanulós "stréber" típus vagyok, aki csak a jegyzeteknek, könyveknek él.

Viszont ahogy nőtt a tananyag és a felelősség, elkezdtem stresszelni...


Régen csak bulikban cigiztem, egy doboz simán elég volt egy hónapra. Most kb. 5 naponta veszek egyet. A vizsgaidőszakban tavaly tavasszal újra bulimiás lettem, aztán nyáron nem volt semmi gond, de most novemberben újra elkezdtem.

A fejem folyamatosan fáj, a vérnyomásom az egekben általában (gyógyszert is kéne rá szednem). A szüleim úgy érzik, hogy tönkreteszem magam az egyetem miatt és közölték, hogyha márciusig nem látnak javulást, nem lesz rendben az egészségem, akkor hazavisznek és majd nyár végén meglátjuk, hogyan tovább...


De én nem akarok innen elköltözni, mert hiába stresszes néha az életem, szeretem ezt tanulni és a "pesti élettel" sincs bajom. Csak meg kell találnom az egyensúlyt és le kell szoknom arról, hogy idegeskedjek, pánikoljak. Viszont ez a szüleimnek egy nagyon jó ürügy, mert ők már akkor nem akarták, hogy ide jöjjek, amikor beadtam a jelentkezést...


Anya szerint nekem valami nyugisabb foglalkozás való, apa meg azt szerette volna, ha később átveszem a családi céget, vállalkozásokat és azzal kapcsolatban tanulok tovább, olyan területen szerzek diplomát (nincs más gyerek a családban). Tudom, hogyha hazamegyek, akkor ott tényleg nyugiban leszek, nem fogok stresszelni és az lesz a válaszuk, hogy nem való nekem ez az egyetem és csak igazuk lett...


2018. febr. 10. 13:35
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
87%
Azt lehet tenni hogy meg mondod hogy nem és kész. Olyan 21 körül vagy nem?
2018. febr. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
86%
Felnőtt ember vagy, senki se vihet sehova az akaratod ellenére.
2018. febr. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Persze, csak azért a kapcsolatomat sem szeretném velük tönkrevágni emiatt.
2018. febr. 10. 13:51
 4/29 anonim ***** válasza:
66%
Es akkor inkább engeded nekik hogy az akaratuk érvényesüljön... Amúgy a stresszelesrol annyit hogy az egyetemisták nagy része így kikeszul mint te :D ez nem nagy kaland... Milyen szakra jársz? (1. vagyok!)
2018. febr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
90%

Segítene ha leszoknál a cigiről. Rengeteg egyetemista tartja életben magát kávéval, vagy cigivel, de egy idő után ezek csak az alapállapotot tartják és nem segítenek. Én értem, hogy a legjobbat akarod nyújtani, de ennyit nem ér. Én mérnök vagyok, tudom milyen a tanulós szak, de nem ér annyit semmi, hogy 21 évesen tönkre tedd magad.


Nem tudom milyenek a jegyeid, de ugye tudod hogy a végén senki sem fogja őket kérdezni? Vagy max a diplomádban lévő végső jegyet. Ugye azt is tudod, hogy 3,5 és 4,4 között pontosan ugyan azt a négyest fogják beírni a szépen bekötött diplomádba, miközben a kettő között ég és föld a különbség tanulásban. (főleg hogy ennek a jegynek a fele a szakdoga + államvizsga lesz) Nem arra akarlak buzdítani, hogy ne tanulj, de néha el kell engedni dolgokat. Néha többet ér, hogy ép ésszel csináld végig és hogy ne legyél bulimiás. Vegyél vissza a tempóból, mert jelenleg a szüleidnek igaza van.

2018. febr. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
56%
Ez nem kapcsolat,majd hazavisznek a fiud mellől is,vagy a férjed mellől,jobb az ilyentől megszabadulni,nem csoda h full stresszes önmarcangoló vagy nem a suli ők tesznek tönkre,ha 21 évesen ovodásként kezelnek .. Persze h nem akarták h elkezdj leválni,menj haza,eltartanak,ülhetsz otthon v mehetsz engedélyükkel a céghez.. Eltervezték helyetted az életed semmi gond,csak még nem látod.. De amint látják h ott is elérsz vmit egyedül ujbol elfognak gáncsolni.. Beléd beszélik az életképtelenséget h nem való egyetem őnnáloság,semmi az ő tervüket kell megvalositani,nélkülük meghalsz, semmit se érsz,jo akarás álcájával, magukhoz láncolnak élheted az ő életüket.. Gondolom párkapcsolatod se lehet.. De ha neked ez jo h bábu vagy,akkor hagyd ott az egyetemet költözz haza és irogass ki kérdéseket h Szüleim ezt meg azt nem engedik felnőttként..
2018. febr. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
89%
Valamikor régen dolgoztam egyetemi tanszéken, akkor mi voltunk azok, akik gyakorlatilag "újraélesztettük" a szigorlatról kitámolygó hallgatókat. Be volt készítve keksz, csoki és tea, a laborban székek. Mindenki stresszel, ki jobban, ki kevésbé, te ráadásul maximalista vagy. Ne tedd, az egészséged fontosabb, na bumm, 3-as, vagy 4-es becsúszik, akkor mi van?
2018. febr. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem te beteg vagy.

Más is járt egyetemre. Én is, jól is tanultam, én is rágyújtottam vizsgák előtt, ha ideges voltam. DE! Nem lettek emiatt étkezési zavaraim és nem volt semmi gond az egészségemmel.

A szüleidnek igaza van, nem normális, ami veled történik. És erre nem magyarázat az egyetem és a tanulás sem.

2018. febr. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem sürgősen kérj segítséget egy pszichológustól, mielőtt komolyabb mentális betegséged nem alakul ki.


Nem megoldás, hogy otthagyod az egyetemet, de az sem amit a maximalizmusoddal művelsz. Rámegy az egészséged. Én is jó tanuló voltam, és volt olyan hogy kétszer mentem vizsgázni mert úgy éreztem, hogy én jobban tudom ezt és a hármasból ötös lett. DE azt is fel kell tudni ismerni, hogy mikor örülj annak a hármasnak! Erre nem vagy képes most, ezért kérj segítséget. Mi a maximalizmusod oka?

2018. febr. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
78%

#8-assal értek egyet, az abszolút nem normális, hogy valaki egy egyetemen ilyen szintre süllyedjen pszichésen. Abban egyetértek a szüleiddel, hogy lehet el kéne gondolkozni egy olyan irányon, amiben valóban boldog vagy, és nem csinál ki.


Ugyanakkor az is felmerült bennem, hogy pont a szüleid overprotective hozzáállása miatt van ennyire a béka feneke alatt a stressztűrő képességed.

2018. febr. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!