Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan fogom ezt kibírni még...

Hogyan fogom ezt kibírni még 2 évig? Szerintetek mit tegyek, hogy elviseljem?

Figyelt kérdés

Anyámmal nagyon rossz a viszonyom, és egyre rosszabb.

Az öcsémet imádja, neki mindent elnéz, de nekem semmit nem tűr. Van amikor egy egyszerű ártatlan kérdésen ki tud borulni, mert olyanokat mond, hogy én ne kérdezzek tőle semmit, mert nem kíváncsi rám. Múltkor pl annyira kiborult, hogy vacsora közben olyanokat ordított nekem, hogy húzzak fel lefeküdni ha nem akarom, hogy elvágja a torkom.

Meg állandóan, ha amúgy ideges lelkiállapotban van, ami elég gyakori, és én ártatlanul kérdezni merek vmit, már egyből mondja, hogy k*ssoljak különben vér fog fojni/lerúgja a fejemet...stb.

Mindig azt mondja, hogy nekem nincsenek barátaim és soha nem is lesznek. Most van 2 barátnőm, az egyikkel gyakran járok el programokra mostanában, viszont ő biszex, ami anyám szerint =leszbikus. És anyám olyanokat vág a fejemhez őrjöngve, hogy tudja ám, hogy titokban csókolózunk, meg, hogy én azt akarok vele, azért találkozok vele annyit. Pedig erről szó sincs, én csak végre örülök, hogy van valaki akivel jóba vagyok, végre van egy barátom és eljárhatok vele. Ő amúgy általános iskolai osztálytárs, és elég régen beszéltünk már, pár hete vettük fel a kapcsolatot újra és anyám azt vágja a fejemhez, hogy ez nem igazi barát, hisz eddig 1 évig nem is keresett, tehát őt sem érdeklem. Pedig most nagyon jól megvagyunk, és most újra barátnők vagyunk, ha nem érdekelném nem találkozna velem.

Anyám mindig azt mondja, hogy teljes szívéből gyűlől, és, hogy bárcsak nem tartott volna meg, élete legrosszabb döntése volt, hogy megszült. Pedig én nem ártottam neki, az a baja, hogy lány vagyok, mert az öcsikém a sztár, az egyetlen jó döntés az életébe.


2 év mire 18 leszek. Addig viszont nem tudom hogy bírom ki. Akkor egyetemre megyek, kolis leszek, de erre is azt mondja, hogy nem vesznek fel engem sehova, pedig rengeteget tanulok. Apám meghalt, csak 3-an vagyunk. Nem akarom magamat sajnáltatni, de annyira elvagyok keseredve. Most is sírok, mert olyanokat mondott nekem amiket nem kívánok senkinek. Minden vágyam, hogy megszabaduljak tőle, de erre még 2 évet várnom kell.

Persze velem is van 1 fő probléma. Majd a kérdésem alá megírom, mert hosszú lenne.



2020. júl. 28. 16:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Jézusom, anyád beteg, ne hagyd, hogy téged is tönkretegyen. Keresd meg a sulipszichológust, hátha mond valami okosat. Amúgy addig is próbáld meg érzelmileg leválasztani magadról, ne ossz meg vele semmit, ami támadási felület lehet (pl biszex barátnő), próbáld kerülni, amennyire tudod. Ha van rá lehetőséged, kezdj bele valami új hobbiba, járj el kirándulni/futni, addig se vagy otthon, de hasznosan töltöd az időd. Kitartást!
2020. júl. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Szóval az velem a fő baja, hogy visszakérdezek. Tehát ő elmond vmit, én meg erre "Tessék?/Mi?/Mit mondtál?"

És neki többször, 2-szer, 3-szor el kell mondania, ugyanazt, amit mondott. Nem direkt csinálom, itt gyakorin írták már nekem, hogy ez normális, mert több figyelemre vágyom, és ezt csak olyanokkal csinálja az ember akik fontosak neki, és amint lesz párkapcsolatom vagy családom ezt abba fogom hagyni.

De csak anyámmal csinálom, senki mással. Emiatt gyűlölt meg engem, mert születésem óta ezt csinálom, és ezzel megkeserítettem az életét. És nem érti meg, hogy ez már nekem zsigerből jön, nem tudok ellene tenni, hogy ne kérdezzem vissza amit elmond. És nem mindig csinálom ezt vele, tehát nem minden szava/mondata után. Ha komolyabb témáról van szó akkor nem várom el tőle, hogy újra elmondja, csak azoknál amik nem annyira fontosak.


És állítólag ez az oka, hogy olyanokat mond nekem, meg, hogy gyűlöl teljes szívéből. Megmondta, hogy 18 éves korom után nem akar többé látni, őt nem érdekli hova megyek, csak takarodjak az életéből, hogy az ő életébe, csak a normális, boldogságos öcsikém maradjon .

2020. júl. 28. 16:43
 3/15 anonim ***** válasza:
23%
Aha. Nekem sántít a sztori.
2020. júl. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%
Troll kérdés... mehetsz most is 16 elmúltál. Keress munkát és dolgozz.
2020. júl. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Találj ki valami árnyaltabb sztorit ha ennyire unatkozol, ez túl átlátszó.
2020. júl. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
60%

Én nem hinném,hogy gyűlöl téged. Elmondom neked,hogy 22 éves koromig otthon éltem, ordibált velem anyukám,hogy takarodjak el, semmire nem vagyok jó, stb. Ez is meg is történt.


Nekünk egyébként akkor lett jobb a kapcsolatunk, mikor eljöttem otthonról. Van egy nővérem, ő mindig azt mondta hogy neki is akkor lett jobb anyával, mikor eljött otthonról 19 évesen.


Nálam is ez történt egyébként, 25 éves vagyok már, férjemmel élek, gyerekkel.


Majdnem minden nap beszélünk anyukámmal, minden rendben van, néha veszekszünk, de tudom,hogy nem az én hibámból veszekszünk, hanem mert ő ilyen, nem tudok mit csinálni. Ő ilyen személyiség, nem olyan nyitott , stb. Elfogadom amilyen.


Viszont mivel te még otthon vagy, próbálj meg anyukáddal beszélni, hátha megérti az álláspontodat, jobban megért. Bár nem fűzök sok reményt hozzá, mert vannak olyan emberek, akik csak az igazukat hajtják. Szóval ne vedd magadra ezeket.


Egyébként szerintem tök jó dolog,hogy találtál jó barátot magadnak, az meg,hogy bisex, semmit nem jelent, sőt ha lenne bármi is , akkor sem lenne semmi gond. :)


Szóval én úgy gondolom, ha majd eljössz otthonról, akkor javul majd a kapcsolatotok. Addig viszont ki kell bírd. Én is ezt tettem. Olyanokat mondott nekem is néha,hogy huuuhuuuh.


KITARTÁST! :)

2020. júl. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Megesküszöm bármire, hogy nem kamu kérdés. Tudom, hogy a viselkedésemmel egyedül vagyok, senki nem ilyen rajtam kívül, anyám is mindig ezt mondja, hogy nem vagyok normális, és, hogy ilyen nincs még1 a világon amilyen én. Tudom, hogy hihetetlen, de ez az igazság. Hogy találnék ki magamtól pont ilyet? Ha kamu lenne, azt mondtam volna, hogy azon borul ki anyám,hogy ha ártatlan kérdéseket kérdezek, pl.van még itthon tej?. Vagy, ha mondok vmit pl. Ne szólj bele mindig az életembe.

Ilyeneket találtam volna ki, vagy azt mondtam volna ha kamu lenne, hogy az az egyetlen hibám, hogy nem bírom ki, hogy ne szóljak vissza anyámnak.


De ilyet magamtól nem találtam volna ki, mert ilyenről nem hallani.


A lényeg, akár elhiszitek akár nem, ez az igazság. És ha nem hiszitek el azt amit csinálok, akkor azt mondjátok meg anyám beszólogatásait hogy viseljem el?

2020. júl. 28. 17:01
 8/15 anonim ***** válasza:
26%
Most már, hogy tudjuk hogy az az EGYETLEN hibád, hogy nem szólsz vissza illene elmesélned, hogy miért nem költözöl el otthonról.
2020. júl. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hogyan szólhatnék vissza? Az a baj, hogy én lelkileg elég érzékeny vagyok, de csak vele kapcsolatban. Nem értem, hogy beszélhet egy anya így a gyerekével. Tényleg nem kívánom senkinek ahogy beszél velem.

Emiatt könnyen sírva fakadok, amikor olyanokat ordibál rám. Olyankor elvonulok a szobámba kisírni magam. A múltkor jöttem ki a szobámból, de akkor már nem sírtam, de amint meglátta anyám, hogy kisírt, könnyes a szemem, olyat a fejemre vágott,hogy (Nem túlzok), még 1 órával utána is fájt. Csak azért mert látta a szememen, hogy sírtam.


Már akkor is őrjöng, ha pofákat vágok. Akkor hogyan szóljak neki vissza mégis? Úgy agyonverne, hogy utána napokig nem mehetnék ki a házból.

Mert mondták már mások is, hogy szóljak neki vissza, de nem olyan egyszerű, egy ennyire idegbajos embernél.

2020. júl. 28. 17:33
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát nehéz lesz. Tanulj nagyon sokat, hogy jó egyetemre vegyenek fel, és kapj szociális támogatásokat. Amennyit tudsz, diákmunkázz, és rakd félre a keresetedet. Ha lehet, tartsd titokban azt is, hogy dolgozol (mondd, hogy barátaiddal vagy vagy könyvtárban), és a pénzedet is. Sajnos, ha nem vagy 18 éves, szülővel lehet csak számlát nyitni, próbálj olyan munkalehetőséget, ami készpénzes, vagy kérj segítséget olyan barátodtól, akiben maximálisan megbízol, pl. az ő számlájára utalják a béredet, ő pedig kiveszi neked, te pedig bombabiztos helyre eldugod. Fontos, hogy legyen egy tőkéd, mire lelépsz. Ha van nagynéni vagy nagyszülő, akire számíthatsz, próbálj meg hozzájuk költözni vagy segítséget kérni. Ha jól megtervezed a lelépésedet, az meg is nyugtat, el is foglalod magad, könnyebben kibírod. Nagyon sajnálom, hogy ilyen az anyukád viselkedése, de sajnos ezzel kiérdemelte azt, hogy ne tartsd vele a kapcsolatot, ha majd elköltözöl. A durvább dolgait dokumentáld, nehogy a szülői jogaira hivatkozva el akarja majd tartatni magát veled, ha lerobban.
2020. júl. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!