Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvált apáktól kérdeznék ahol...

Elvált apáktól kérdeznék ahol 12+ éves gyerekek vannak?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi ti milyen programokat szerveztek , mikor nálatok vannak a gyerekek. Főleg mikor már tini korszakban vannak.

Megkezdődik a leválás, inkább már a barátokkal foglalkoznának és nem velem, erre gondolok most....

Jó lenne olyan programokat találni ahol ők is jól érzik magukat. Sajnos az egyik gyerek nagyon makacs és nem akar új dolgokat kipróbálni, emellett félénk is, ahol sok az ember nem érzi jól magát. Próbálom kérdezgetni , illetve mondani neki hogy találjon ki valamit, javasoljon valamit hogy mit csináljunk. De nem igazán tud mit mondani. Erőltetni meg nem akarom, én is ilyesmi voltam . Próbálok olyan dolgokat mutatni nekik, olyan helyekre elmenni, amiket én gyerekként szerettem.

De ma már ezek közül a dolgok közül, sajnos a mobil és a tablet mellett el sem éri az ingerküszöbüket...

Bármi érdekel ebben a témában ha van tapasztalat, ötlet, iránymutatás....


2020. júl. 29. 00:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
Az én apum kulturális dolgokat szervezett velünk, pl: színház, múzeum
2020. júl. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Strand, mozi, kalandpark, élménypark, állatkert, aqwapark, vár, hegymászás, étterem, playstation, vásárlás, játékterem. Ha nagyon mások menj velük néha külön-külön is.
2020. júl. 29. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
55%
Állatsimogató,Állatkert,rokonlátogatás,fotókiállítás.Balaton, Velencei tó,Bobozás fotó apával a pólón szolgáltatással Balatonfüzfőn vagy Visegrádon.Székesfehérvár Bory vár.Keszthely kastély látogatás,Kékkút forrás,Aggteleki cseppkőbarlang,Szilvásvárad fátyolvízesés...
2020. júl. 29. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
65%
Esetleg ha a szülők megengedik, akkor unokatestvért is elvinni veletek kirándulni.
2020. júl. 29. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom itt néhány hozzászóló, hány éves, látott-e mostanság 12 éveseket, de segítek: A mai 12 évesek közül egy se fog hátast dobni egy állatsimogatótól, vagy egy kastélylátogatástól (max, ha Drakula kastélya, de romániáig nem hinném, hogy elviszed)


Tudom, szomorú, de ez van.


Meg kell nézni a neten milyen aktuális fiataloknak szóló programok vannak. Pl youtuber találkozók, videójátékos találkozók, szabaduló szoba, de a kalandpark, strand is jók ebben a hőségben.

2020. júl. 29. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%
2-es nagyon klassz proramokat írt. De elviheted őket esetleg sétarepülésre, bowlingozni. Valóban jó buli lehet a szabaduló szoba, ahogy az 5. írta. De ott a Balaton (lehet strandolni, hajózni),Velencei tó. Érdekes lehet esetleg egy barlang túra is.
2020. júl. 29. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
52%

Ha veled keveset vannak, akkor igazabol mindegy mit szervezel, az elso ket oraban még te is erdekes leszel nekik es a te lakasod. Ne azzal foglalkozz, hogy kivel lennenek inkabb, nem kell mindig a buntudatos szulot jatszani nekunk elvalt szuloknek, hogy juj valami olyna programot szervezzek, hogy a gyerekem azt elvezze.

Egyszeruen probalj veluk lenni es akarmibe is de bevonni oket. Gondolok olyanra, hogy epp ideje segiteni is nekik akar egy sutes/fozesben. Sult hus pacolas (sutes elott), krumplihamozas es szeleteles hogy kisussetek. Egy muffin elkeszitese. Es itt nem baj ah eletedben meg te se csinaltad, pont ezzel hogy hu csinaljuk meg egyutt talan egyszer lekoti oket :-). Elmenni egy igazi piacra ha pestiek vagytok akkor valami kozeli kisebb varosiba.

Es a sok otleten kivul ha tomeget nem kedvelik, akkor marad a szabad strand, kenuzas, kirandulasok, a kirandulas osszekotese egy cukraszda/kavezo/etterem vegzodessel. Csodak Palotaja, ..otthoni filmezes.


Amit biztos ne csinalj es engedj mert nagyon nem jo vege lesz: videojatek agyba fobe. Persze azt szeretne mindenki de nagyon nem fognak rad emlekzeni es nem fognak tole jobban szeretni.

2020. júl. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
8%

És hol vannak az elvált apák, akikhez a kérdés szólt?

Nem az anyákhoz szólt, és nem is a kamasz gyerekekhez, akik itt válaszolgatnak.

2020. júl. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%
Pedig jó lenne, ha nem csak úgy ráhagynád és engeded, hogy gubbasszon és nézzen ki a fejéből. Azért van apja, hogy nevelje. Igazából kismillió dolgot lehet csinálni és rengeteg helyre lehet menni, nem a félénk kisgyereknek kéne irányítania ezeket a dolgokat, mert ha rajta múlna egyedül feküdne egy szobában. Ha meg a haverjaival akarnak lenni akkor legyenek. De egyszerűbb lett volna ha legalább a korukat leírod, mivel nem mindegy, hogy 9 vagy 14 évesek. Az állatsimogató meg a youtuber találkozó remélem csak poén volt.
2020. júl. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
19%
Én olyan elvált szülők gyerekét ismerek csak, aki az apjánál van elhelyezve. Az anyja le se szarja.
2020. júl. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!