Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az mit jelent, ha...

Szerintetek az mit jelent, ha a gyerekek nem is kérdeznek az apjuk felől, mikor az elutazik 2 hétre? Ilyen esetben megviselné a gyerekeket a válás?

Figyelt kérdés

Nem a legjobb a kapcsolatunk. Semmi komoly, csak elhidegültünk egymástól és mostanra már én is feladtam a küzdelmet. Egy ideje már a válást fontolgatom, de a gyerekek miatt még várni akartam.

Most viszont teljesen megdöbbentem, mert a gyerekek semmit nem kérdeztek az apjukról az utóbbi héten. Meg sem említették. Mi lehet ennek az oka? Nem kötődnek hozzá?


Tényleg megviselné őket a válás vagy csak én akarom ezt hinni?


2015. szept. 4. 18:38
1 2
 1/13 anonim válasza:
12%
Ez attól függ hogy hány évesek :) ha ilyen 8-15 évesek akkor igen valószínű megviseli őket. ha viszont 8 alattiak akkor viszont lehet hogy nekik ez még jó is hiszen két szoba meg minden :)én is így jártam :)
2015. szept. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Semmit nem jelent. Lehet, hogy apuka amúgy se sokat van jelen, mert mondjuk olyan a munkaideje. Lehet hogy annyira sok új élmény érte őket az elmúlt héten, hogy megfeledkeztek róla. Egy gyereket minden korban megvisel a szülei válása
2015. szept. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Iskolás korúak? Mert az most eléggé lefoglalhatja őket. Milyen gyakran utazik el az apjuk hosszabb időre?
2015. szept. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ovisok. Nyáron is jártak oviba, szóval nem volt nagy változás az életükben.

Nem szokott elutazni, max 1-1 nap nem alszik itthon vagy egy hosszú hétvége amíg kimarad.

2015. szept. 4. 19:16
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

A gyerekeket mindenképpen megviseli a válás, de egy kihűlt kapcsolat is! Mert abban egyik szülő sem érzi túl jól magát, és a gyerekek érzékelik a feszültséget.

Ráadásul gondolj bele: te hogy élnéd meg, ha egyszer azzal kellene szembesülnöd, hogy valaki rád hivatkozva ragad bele a saját boldogtalan helyzetébe?! Ezzel olyan felelősséget, bűntudatot raksz a gyerekeidre, ami sokkal nagyobb teher, mint a válás!

2015. szept. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
26%

Talán érezték rajtad, hogy örülsz amiért nem kérdezősködnek.

Megviselné őket a válás, akkor is, ha látszólag nem kötődnek az apához.

Ha "semmi komoly", akkor talán lehet még a "visszamelegedésen" dolgozni. Párterápia nem jön szóba?

2015. szept. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%
Kérdeznének ők róla csak tudják hogy akkor megint elkezded szidni ezért nem kérdeznek inkább.
2015. szept. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Tény, hogy túl sokat nem foglalkozik velük, de azért néha beszélgetnek vagy játszanak. A maga módján szereti őket és eddig azt hittem a gyerekek is őt.

Ezt a kapcsolatot nem tudom, hogyan lehetne feléleszteni. A párterápia esetünkben szerintem felesleges. Akkor lenne értelme, ha mindkét fél szeretne javítani a dolgon, de ha csak az egyik, mert a másik szerint minden a lehető legnagyobb rendben van...

Nincsenek viták, veszekedések, csak úgy lakótársként élünk egy házban.

Nem szoktam szidni, mert nincs is rá okom. Mint már többször írtam is, nincs semmi baj, csak elmúltak az érzelmek, pontosabban már csak barátként tekintünk a másikra.

2015. szept. 4. 20:18
 9/13 anonim ***** válasza:
65%
Mi mást jelentene, mint hogy egyáltalán nem hiányzik nekik. Az apjuk "elvesztése" nem jelentene nekik sokkot, a körülötte lévő hercehurca és egyéb változások esetleg.
2015. szept. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi is ilyen lakotarsi hazassagbol leptunk ki annak idejen.A gyerekeket nem razta meg a valasunk.(ovodas koru kislanyok)Az elso idokben az apjuk naponta eljott delutanonkent,majd ritkultak a latogatasok,de heti 1-2 alkalommal talalkoztak.Mivel a ferjem csak par utcaval arrebb koltozott, igy idonkent en is atmentem a lanyokkal, pl en takaritottam ki a lakast mielott bekoltozott.Vagy unnepekre sutottem, foztem neki.Nalunk soha nem volt olyan, hogy nem viheti el oket, mert nincs lathatasi ido.Csak felhivott, hogy mit csinalunk hetvegen,mert elvinne a gyerekeket pl a nagymamahoz.De volt, hogy en kertem meg, ha raer (valtomuszakos volt,sokszor volt a pihenonapja hetkoznap)vigye mar el a gyereket pl orvoshoz,mert nekem dolgoznom kell.Tulajdonkeppen tovabbra is ugy eltunk, mint a baratok, csak kulon haztartasban.Nehany hete eppen errol beszelgettem a lanyommal,aki mondta, hogy kicsit furcsa volt, hogy apa mar nem lakik velunk,de vegul is nem volt rossz erzes, egy kicsit elveztek is, hogy ket helyre tudnak hazamenni.A gyerekek azota felnottek, az egyiknek mar sajat gyermekei is vannak,es nyugodt szivvel kijelenthetem,hogy egeszseges lelku, boldog emberek lettek.
2015. szept. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!