Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen érzés lehet 18 évesen...

Milyen érzés lehet 18 évesen egy szobában aludni a szülőkkel?

Figyelt kérdés

Egyik szomszédunk egy egyszobás házban laknak (kertes ház). Van a két szülő, meg két gyerek. Az egyik fiú, 18 éves, a másik lány, 12 éves.

Nem tudom elképzelni, hogy a szülőknek így hogy van magánéletük, a fiú meg abban a korban van, hogy ismerkedik lányokkal, haza se tud vinni senkit, legalábbis úgy, hogy ottaludjon.

Ez milyen érzés lehet a fiúnak?



2020. aug. 1. 17:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
12%
Nincs saját életed amivel foglalkozhatnál máséval kell mindenképp? Sokan még w nyagyszülőkkel is egy szobában alszanak mert olyan szegenyek. Nem hallottál még a szegenységről? Mindent meg lehet oldani csak az elkenyeztetett rétegnek ilyen furcsa ez.
2020. aug. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Dolgozik mind a két szülő, csak a férj elég sokat iszik, meg dohányzik. Sokszor előfordul, hogy a férj veszekszik, kiabál a nővel. Soha nem tudom, hogy miért, de mindig van rá valami ok. Szerintem valamelyik szülő örökölhette azt a házat. Bővíteni nem nagyon lehet, mert az az egy szoba sem olyan nagy. Ha ketté is választanák, csak úgy lehetne megoldani, hogy az egyik szobábából kéne a másikba bemenni. (Ezt ők mondták)


A ház jó helyen van, el tudnák adni annyi pénzért, hogy vegyenek belőle egy jobbat.

2020. aug. 2. 10:48
 13/20 anonim ***** válasza:
88%
#11-es Válaszolót nem igazán tudom megérteni. Azért nehogy már akkora luxus legyen egy másfél/kétszobás lakást fenntartani (ha máshogy nem, albérletként), ha normálisan dolgozik (/dolgozna) a két szülő és még volt annyi eszük, hogy szaporodjanak is.
2020. aug. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező neked mi közöd van hozzá mások hogy élnék? Komolyan nem értem. A srqcnql akarsz aludni és ezért zavar hogy nem lehet? Vagy ennyire unatkozol hogy másokat lesel?
2020. aug. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
80%

12-re:

Szinte sejtettem, hogy az ital is családtag náluk. Igaz, én azt gondoltam, már nem is dolgoznak, csak isznak, amíg a "segílyke" tart.

Egy egyszobás lakásnál nem azon kell gondolkodni, hogyan lehet azt az egyetlen szobát megosztani, hanem, hogy hozzáépítéssel hogyan lehet bővíteni.

És ahogy leírtad, ezt sem a maguk munkájából teremtették elő, hanem csak megörökölték. Tulajdonképpen semmit se tudtak előrelépni, csak vegetálnak 20 éve abban az egérlyukban.

Ami gondolom nem is fürdőszobával, WC-vel ellátott, mivel ekkora házak kb. 80-100 éve épültek utoljára nagyobb számban. Az 1950-es évektől már minimum kétszobás, az 1970-es évektől inkább 2,5-3 szobás (Kádár-kocka) családi házak épültek. Ez a ház tehát biztosan még ezek előtt épült.

Döbbenetes, hogy ennél többre nem volt igénye a szülőknek. Ha 18 éves az első gyerekük, akkor vagy 20 éve így élhetnek. Ha 20 év alatt nem bővítették a házat, az nem szegénység, hanem igénytelenség.

A két gyereket sajnálom, akik így nőttek fel, ez volt nekik a természetes - és lehet, hogy ezt a példát viszik tovább felnőttkorukra.

2020. aug. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
78%

#13-as vagyok.

Osztom a véleményed, Goldmund.

Nem érdemel sajnálatot az az ember, akinek havonta van 30+ kilója cigarettára és italra, de minimum 18 év alatt nem jutott el odáig igényességben és értelemben, hogy egy alapkomfortot a családjának biztosítani tudjon. Sokan hajtják ki a lelküket is, hogy egy vállalható albérletet, lakáshitelt fizetni tudjanak, de cserébe tisztességesen, még ha szerényen is felneveljenek x gyereket. Az asszonyról is sokat elárul egyébként, hogy ezt ennyi ideig hagyta. Nem lehet egy agytröszt Ő sem. Remélem, ezt a pusztító habitust nem viszik tovább az utódok és mihamarabb le tudnak lépni onnan.

2020. aug. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
52%
Nincs jogalap valódi szegénységről beszélni ott, ahol italra van pénz, de a létminimumot biztosítani nincsen. Nem az a szegénység, amikor telne is jobb dolgokra, csak el van krva a pénz.
2020. aug. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
25%
Olyqn vicces olvasni mikor ismeretlenek ítélkeznek máskról mikor fogalmuk nincs miért élnek úgy ahogy de mindenféle elméleteket gyártanak. Minek? Valami önigazolást kerestek a saját korántsem tökéletes életetekre? Ha én ilyet látok és megsajnálok valakit elgondolkozom hogyan segíthetnék. Ha nem tudok segíteni pedig nem foglalkozom mások életével mivel van sajátom is. Jóval kevesebb problémája lenne mindenkinek ha a saját gondjaival törődne.
2020. aug. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Az a vicces, hogy nem olvastad el a körülményeiket, amiket a Kérdező le is írt.

Tömjénezni kellene az ilyeneket, vagy támogatni a vegetálásukban?

2020. aug. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Én falun lakok és ismerek itt olyan családot, akik egyetlen szobában képesek 28an lakni...

Nem tudom hogy milyen méretű a ház de azt tudom hogy se konyha se fürdő se semmi nincs benne csak egy sima szoba.. (ház mögött pottyantós wc van) (szegénység, cigányok)

Nagyszülők-gyerekeik-unokák, férjük/feleségük-azoknak gyerekeik-sógorok meg mit tudom én... De volt már egyszer hogy haláleset miatt Még jobban összegyűlt a család és abban az egy szobában képesek voltak 41en lakni olyan 2-2,5hétig.

2házzal arrébb laknak tőllem.

Nagyon durva hogy milyen körülmények között képesek élni..

Mikor valaki pénzhez jut a családban (családi, segély ilyesmi) akkor látjuk hogy jönnek haza biciglivel boltból és 7darab 1kgos kenyérrel jönnek haza. Nem nagyon szoktam több mindent látni főként csak a kenyeret hordják. Tiszta fertő is, mert ha valaki pl. Megbetegszik akkor szinte az egész utcát le kellene zárni olyan fertőzés veszély van.. Azon vagyunk minél előbb el tudjunk innen költözni

2020. aug. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!