Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen érzés olyan családban...

Milyen érzés olyan családban felnőni, ahol a szülők nyíltan vállalják a nyitott kapcsolatot?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 14. 11:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Ha valaki ebbe született bele, akkor ez lesz neki a természetes.

(Most felesleges azt boncolgatni, hogy ezt ki és mennyire ítéli el, mert ez minden párnak a saját döntése és közünk nincs hozzá, ha nekik ez a jó.)

2020. ápr. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Ha a szülők szeretik egymást, kiegyensúlyozottak, akkor gondolom, még mindig jobb, mint egy elfojtott feszültségekkel, frusztrációval és hazugságokkal teli diszfunkcionális házasságot látni mintaként. A gyereknek igazából az a legfontosabb, hogy megkapja a megfelelő mértékű és minőségű szeretetet, figyelmet, és harmónia legyen. A szülők felelőssége, hogy olyan életmódot válasszanak, amiben ezt meg tudják teremteni; akinek ez nem a teljes monogámia, ám legyen, szerintem még mindig kisebb sérülést okoz így. Mondom ezt úgy, hogy magam számára az életben el nem tudnám képzelni a nyitott kapcsolatot.
2020. ápr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

A gyerek előtt?

Úgy képzeled el, hogy apa mondja: ma nem anyátokkal bújok ágyba, hanem Julis nénivel, mire az any: akkor én pedig Bélával?

2020. ápr. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És egy olyan kapcsolatban, ahol apuka nyíltan fizeti a barátnője rezsijét, anyuka meg lelép a pasijával egy hotelbe egy hétvégére?
2020. ápr. 14. 12:53
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondoltam, hogy az apának mondjuk van 2 nője, akinek fizeti a rezsit, az anya meg bejelenti, hogy a hétvégén nem lesz otthon, mert a barátjával megy egy hotelbe.
2020. ápr. 14. 12:55
 6/13 anonim ***** válasza:
57%
Nekem ez volt a természetes. Sok előnye is volt pl volt hogy anyám lövőlegényének volt egy nyaralója Tenerifén és csaladostul ott nyaraltunk. Szóval hátrányát nem nagyon tapasztaltam.
2020. ápr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Szóval anyuka elvitte a gyerekeket a pasijához Tenerifére, míg apuka otthon volt együtt a nőjével? Vagy apuka is ment, de anyuka váltogatott a hálószobák között?


Nekem a nyitott kapcsolatokkal az a bajom, hogy megszűnik a családon belüli harmónia. Bár ez minden hobbira igaz lehet, ahol pl. minden apa testépítőkarrierje között forgott, vagy anyunak utazós munkája van, és ezért fel kell pakolni és félévente országot váltani.

2020. ápr. 14. 13:15
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Apám is jött velünk. Neki akkor nem volt senkije. A logisztikai részletekbe nem nagyon avattak be.
2020. ápr. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem érezzem ilyesmit. A szüleim jól kijöttek, meg egyikük sem akart volna külön menni tőlünk csak a hálószobában nem volt meg már az ami eleinte. Még mindig jobb mintha elváltak volna vagy ha meggyűlölték volna egymást.
2020. ápr. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
És nem érezted magadat mellőzve? Hogy minden a szülők és a szeretőik körül forgott? Ismertem egy ilyen pasit, minden a munkája, a pénze, és a női körül forgott, volt hogy valamelyik barátnőjével eltűnt napokra, az anyát meg otthagyta a gyerekekkel.
2020. ápr. 14. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!