Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál, ha kiderülne a 9...

Mit szólnál, ha kiderülne a 9 éves gyerekedet a 19 éves regisztrálta egy közösségi oldalon és erről neked elfelejtett szólni?

Figyelt kérdés
A kisfiamról találtam az egyik közösségi média oldalon szelfiket és egyéb videókat, fotókat és csetelések screenshotjait is. Nagyon ledöbbentem, mert én mindig figyeltem se magamról, se a családról, se a nagyobb gyerek magáról ne tegyen ki képeket, amit lehet biztonságosan állítson be, hogy ki láthassa, léphessen vele kapcsolatba. De úgy látszik teljesen lemaradtam valamiről. A képek a nagy gyerek szobájában készültek vagy van ami vállalhatatlan, én nem engedtem volna ki a netre. Még nem szóltam a felfedezésemről, de nem tudom mit kellene tennem és hogyan?

2020. aug. 2. 22:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%

Gyerekek

Pont azért nem mondták mert te tiltod.

2020. aug. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

Én 15 évesen regisztráltam a Facebookra, akkor amikor a középsuliba már tényleg kellett.


Instagramon 12 éves koromban regisztráltam, de oda is inkább csak természet fotókat tettem ki és ahogy egyre nagyobb lettem is tudatosan posztoltam, és az arcom ritka látványosságok egyike, a Facebook ugyanez.


Nálunk amikor ez a közösségi média dolog elkezdődött leültünk anyával és megbeszéltük mi az ami belefér, és mi az ami nem.


9 évesen én ezt még korainak tartom.

Szerintem ülj le vele vagy hozd fel tapintatosan a témát, és beszélgess el vele, a közösségi média szabályos használatáról, árnyoldaláról és leginkább a veszélyeiről.


Ha már ilyen korán elkezdte, fontos, hogy tisztában legyen a dolgokkal!

2020. aug. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
36%

Te mit csinálj? Szólj apának és együtt verjétek ki a balhét. Én biztos hogy nem aludnék addig amíg nincsen letörölve az amit mi nem engedünk.

De a profilja is csak úgy maradhat ha cenzúrázhatjuk. Amúgy nem. A 19 évest irdatlanul lebasznánk, a kisebbet is + felvilágosítanánk a médiumokról és az internetről. Egy 9 éves talán még nevelhető tiszteletre mert szépen átrázott titeket.

2020. aug. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
49%

Jézusom 4.

Ő EGY GYEREK aki valószínűleg még nem is igazán van tisztában a dolgokkal. Lehet, hogy beszélni kéne szerencsétlennel nem leszedni a fejét? Nagyon remélem, hogy ezt nem komolyan írtad mert ha igen akkor ott komoly gondok vannak. A 19 éves pedig valószínűleg nem hülye és azért oda fog figyelni mit rak ki a testvére

2020. aug. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Nem tiltottuk, de amit mi hasznalunk (apjukkal), azon nem teszünk ki a gyerekinkről nyilvánosra képeket, a 19 éves évek óta nem is engedi, hogy mi róla a tudta nélkül fotót kitegyünk.

Írtam, van a kisfiamról szerintem vállalhatatlan kép és beszélgetés is screenshottal (pl. amiben a valós kora, érdeklődési köre, lakhelye, lakókörnyezete szerepel és más is...). Én ezért vagyok gondban, mert a nagy úgy tudtam ezekkel tisztában van, és furcsállom, ha regisztrálta is, miért nem állította be neki ezeket privátra vagy nem szólt az öccsének, hogy ezt nagyon nem kellene kitennie.

A 9 évesről nem gondolnám, hogy egyedül regisztrált fel, ha igen még inkább tanácstalan lennék.


Köszönöm mindenki véleményét és tanácsát. (Én nem pontozok most, mert máson jár az eszem.)

2020. aug. 2. 22:50
 6/21 anonim ***** válasza:
94%
Biztos, hogy az összes képet leszedetném a naggyal. Elég ha egyetlen egy állat kiszúrja magának a gyereket. Csak egy.
2020. aug. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
99%
Mindenképp beszélj mind a két gyerekkel és nyugodt körülmények között oldjátok meg a helyzetet. Sok sikert és remélem minden megoldódik.
2020. aug. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%

Igen, nagyon odafigyelt a 19 éves. Akkor ez a kérdés nem lenne most itt.

Valóban gyerek és nincs tisztában a dolgokkal. Ezért is javasoltam a felvilágosítását. És mivel gyerek és nincs tisztában a dolgokkal, ne is kelljen önálló életre az interneten a szülő tudta és engedélye nélkül. Jelzem, 9 éves!

Lehet erősen fogalmaztam meg, de

Miért is vannak komoly gondok a fejemben azért mert előszedném őket? A kérdező írta, hogy még a tartalom is erősen kifogásolható.


Nem tiltanám meg, mert ez a világ hogy mindenki nyomja a kütyüt és szülőként nehéz figyelni erre, hogy mit művelnek a neten. Amikor joggal elő kell venni őket, akkor jöttök azzal, hogy gyerek nem tudja stb.. igen, de arra van esze, hogy becsapjon, megkerüljön, szarba se vegyen mert itt ezt látom a probléma fő tárgyának.

2020. aug. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
20%
Ne aggódj nem fognak a pedofilok néhány képtől a gyerekedre (valószínűleg) szóval ne akadj ezen ki
2020. aug. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
10%
Oké én megértem amit mondani akarsz, a stílussal volt a gondom ahogy írtad. Boccs hogy lepontoztalak de akkor sem hiszem, hogy egy 9 éves gyereket ennyire elő lehetne szedni, hogy az apjával együtt kicsapják a balhét. Nemtudom mennyire kifogásolható a kép amit kirakott, de ha nagyon akkor is főleg a nagyobbikat lehetne hibáztatni. Ha a beszélgetés után nem érti meg a kisgyerek akkor lehet azt csinálni, hogy az van amit a szülő mond.
2020. aug. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!