Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Legtöbb anyuka miért keneyzete...

Legtöbb anyuka miért keneyzeteti el gyerekeid?

Figyelt kérdés
2020. aug. 3. 14:36
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Legtöbb anyuka miért kényezteti el gyerekeid?
2020. aug. 3. 14:38
 2/17 anonim ***** válasza:
22%
Vannak kivételek akik nem kényeztetik őket.
2020. aug. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%
Nem mondta hogy nincsenek kivételek. A 'legtöbb' szót használta.
2020. aug. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Az én gyerekeimet ne kényeztesse rajtam kívül senki más! :)
2020. aug. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%
Bővebben?
2020. aug. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
31%
A kérdésben van :)
2020. aug. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
39%
Mert a pszichológusok ezt mondják! Ne hagyd sírni egy percig sem, ne fegyelmezd, mert megsérül a kis lelke. Ezt sokan elhiszik. majd jajgatnak, hogy nem bírnak a gyerekkel.
2020. aug. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%

Mert sokan összekeverik a szeretetet és a kényeztetést. Azt hiszik, attól lesznek jó szülők, ha kényeztetik. Nem attól. Szeretni kell a gyereket, hogy érezze, de a kenyeztetessel ellenkező hatást ér el minden szülő.


Természetesen itt nem arra gondolok, hogy a nagyi kétnaponta palacsintákat süt az unokának, hanem arra, hogy bármit kiejt a száján a gyerek, azonnal teljesül.


Nekem is van gyerekem. Tudja, hogy minden vágya nem fog teljesulni, legalábbis azonnal biztos nem. Azt is tudja, hogy ez az ő érdeke.


Elmeseltem neki egy esetet ami a családban történt. Elkényeztetett fiúcska felnőtt, de az ő élete nem úgy alakult, hogy a korábbi eletszinvonalat tudta volna tartani, amit megszokott. Beleorult. Öngyilkos lett.


Ésszel kell csinálni mindent. A gyereknevelest főleg.

2020. aug. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%
Kinek a gyerekeit? Az enyémet bajosan, mert nincs gyerekem. :)
2020. aug. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
58%

Nem kaptam annak idején 14 évesen kismotort, pedig szerettem volna.

Autót sem, ami szintén minden vágyam volt.

Saját ingatlant és nyaralót is magamnak kellett megteremtenem.

Ezek lettek volna a luxuscikkek.

Pincérkedtem egyetem mellett, ami utáltam, ráadásul - a közhelyekkel ellentétben - semmit nem adott személyiségfejlődésben, nem lettem jobb ember. Legfeljebb azt kaptam, hogy megerősödött az elhatározás: a vendéglátóiparban szeretnék majd tevékenykedni.

Ismerem az érzést, hogy milyen gyerekként, amikor hívnak fesztiválozni, nyaralni, pizzázni, de nincs miből.


A gyerekem nem éli ezt át, megfogadtam, amikor megfogant.

Megkapja a cipőt, kismotort, telefont, bármit, amit akar.


Azt a hülyeséget is el kell felejteni, hogy "nem tanulja meg a pénz értékét".

Pontosan én nem voltam vele tisztában fiatalon, mert mindent be akartam pótolni, amikor elkezdtek nőni a bevételeim: százezres cipő, erőn felül autó, minden nap étterem, stb.

A fiamnak, aki nem nélkülözik, sokkal természetesebb a pénzügyi szemlélete.

Nem attól lesz valaki jó ember, mert nem kap otthonról segítséget.

2020. aug. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!