Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz ember vagyok, ha nincs...

Rossz ember vagyok, ha nincs bűntudatom amiatt, ha hazudok az anyámnak?17

Figyelt kérdés

Igazából vele csak addig lehet őszintének lenni, amíg ugyan azt gondolom mint ő, vagy belefér a közlendő tény az ő kis rólam kialakított elképzelésébe. Emlékszem általános iskola alatt mindig veszekedett velem, hogy meg fogok bukni, ha éppen ötösnél rosszabb jegyet hoztam haza. Ha elmondtam, hogy négyest vagy rosszabbat kaptam akkor azért kiabált, ha megtudta kedves tanárként dolgozó nagynénémtől a "rossz" jegyet, akkor meg azért is hisztizett, hogy én milyen hazug mocsok vagyok. És ezt nem lehetett vele őszintén megbeszélni, mert akkor meg azért kezdett kiabálni. Középiskola óta nem várja el ennyire a szín ötöst, csak annyi, hogy legyen az átlagom minimum 4,2 és ne legyen két-háromnál több hármasom félévkor és év végén. Viszont fizikánál gyakran megesik, hogy kettes és hármas között imbolyog az átlagom. És mivel anyám nem ért az enaplóhoz, én meg azt kamuzom, hogy én sem tudok belépni sokszor, így nem tudja követni a jegyeimet. Ezért, ha nincs az a veszély, hogy a koli értesítőt küld ki arról, hogy a fizika átlag 2,75 alatt van, akkor mindig azt mondom, hogy hát hármas négyes között állok, inkább a hármas felé. Én tisztában vagyok vele, hogy a kolis korrepetálásra járással is csak hármast tudok összehozni, bármit is teszek, nem stresszelem magam azzal, hogy még anyámat is hallgassam, hogy tuti nem is foglalkozok vele. Ha meg véletlenül koli küld értesítőt, ami általában negyedévkor van, mindig mondom, hogy kevés jegyünk van, csak mostanában kaptam a kettest, és a koli máshogy számol egy kicsit mint a suli. És ez amúgy igaz is, azt leszámítva, hogy a kettest nem pont akkor kaptam.

Olyan dolgokban például soha nem hazudok, hogy mit tudom én osztály pénzt kéne befizetni és többet mondok, mint ami. Tehát a hazugságaimmal nem húzom le anyagilag, csak elkerülöm a felesleges vitákat.

Ő szeret beszólogatni, ha este hat után eszek, igaz többnyire nyáron, vagy évközben péntekenként hétre érek haza, hamarabb vacsizni lehetőségem nincs. Olyankor van, hogy titokban vacsorázok, ha nem akarom azt hallani, hogy minek eszek olyankor, úgyis dagadt vagyok. Ha meg éppen nem titokban eszek és beszól, akkor mindig visazaszólok, hogy ő is pont ugyan olyan dagadt, ne álltassa magát, hogy nem. Egyszer kipróbáltam, hogy egy héten keresztül nem olyankor vacsoráztam, amikor nem látja, és az lett a vége, hogy minden nap beszólt.

Akkor mindig azt mondom, ha velem azonos neművel megyek randzini, hogy igazából valamelyik barátommal találkozom.(Ő homofób amúgy) Ezt a baráti tali indokot akkor is bejátszom, ha csak el akarok menni nyáron egyedül abba a városba, ahol kolis vagyok. Arról, hogy hol vagyok nem hazudok, csak arról, hogy kivel megyek.

Ha koli időben kérdezget, hogy merre jártam szabadidőben, vagy azt mondom, hogy sehol, vagy ha mondjuk egyedül elmentem a boltba esti kimenőben, és beszámolok róla, mert kérdez, akkor inkább azt hazudom, hogy nem egyedül mentem, mert ezért is vitázik.

Ha diákmelós pénzemből megengedi, hogy rendeljek valamit, amit szeretnék, akkor megrendelem amit mondtam, plusz egy másik dolgot. Vagy hazudok annak az áráról, mert például húzza a száját, hogy mit tudom én sokba került a könyv, amit amúgy fullba én fizettem.


És ilyen apróságokban hazudok, amiket mindig túlreagál, de amúgy neki semmit nem befolyásolna akkor sem a dolog, ha éppen nem ordibálva kezdené rögtön. Nekem pedig fura, hogy hallom, hogy másoknak milyen őszinte a kapcsolata az anyjával, én meg az enyémmel csak akkor tudok beszélni normálisan, ha olyat mondok ami számára elfogadható. És a neki elfogadható dolgok azok vagy ritkák, vagy nem igazak, ha én állítom. És nekem nincs bűntudatom, ha neki hazudok. Igazából másnak nem szoktam hazudni, talán képtelen is vagyok rá. Egyszerűen csak neki tudok kamuzni, és ő el is hiszi, általános óta le sem buktam a jegyeim miatt például. Mondjuk nem véletlenül mentem koliba, de igazából ebbe az is közrejátszott, hogy apámmal is rossz a kapcsolatunk,más okokból, anyám meg uralkodó természet és nem bírom elviselni, hogy csak azt kell gondolnom amit ő, olyannak kell lennem, amilyennek ő elvárja, önálló gondolatom, ami nem egyezik az övével nem lehet.

Rossz ember vagyok, ha nem bánt az, hogy anyámnak gyakran hazudok?



2020. aug. 9. 19:21
A kérdező szavazást indított:
Igen, rossz ember vagy a hazugság miatt
Nem, teljesen érthető okokból hazudsz neki
Több tényezőt kell ehhez ismerni
Egyéb
95 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Anyád se piskóta, de hazudni gáz. Tőle se vársz el ezek szerint őszinteséget ?
2020. aug. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem egyáltalán nem vagy rossz ember. Ugyanezt csináltam anno én is, csak a jegyekkel nem, nekünk nem volt ekkora szigor. De sok mindenről nem mondhattam igazat, mert ha ő nem úgy gondolta, kiabált velem. Nem rossz ember ő, anyukád se az, csak kicsit helyettünk szerettek volna élni, meg van némi kontrollmániájuk.
2020. aug. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
87%
Hát nem tudom, érdekes ügy. Sajnos viszont nem ritka. Azzal viszont számolj, hogy egyszer minden ki fog bukni. Az viszont már végleg a szakadékba fogja tarolni ezt a már mostsem túl biztos kapcsolatot. Minden embernek vannak jobb időszakai, talán egy ilyen időszakban rákérdezhetnél a miértekre. Persze, nem hirtelen ráömlesztve a kérdést, hanem puhatolózva. Esetleg egy tanácsadóhoz is ellátogathatnátok, mert ez nem állapot amit te és ő csinál. Ez nem fenntartható állapot. Mindkettőtöknek át kell gondolnia ezt. Szégyen vagy nem, de neked kell most okosabbnak lennie. Ha azt akarod, hogy ez változzon akkor mindenképpen keress fel egy ilyen szakembert. Sajnos, viszont fel kell készülni arra is, hogy lehet túl makacs lesz. Nemsokára 18 leszel, ha eddig foglalkoztál a jövőddel akkor eltudsz valamerre indulni. De előtte mindenképpen próbálkozni kell. Szóval beszélgessetek, beszélgessetek és beszélgessetek.
2020. aug. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
86%
Úgyhogy szorítok! :)
2020. aug. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem vagy rossz ember. Az én Anyám is ilyen volt a jegyeket illetően, pedig általánosban versenyekre is jártam, amiken olykor szép eredményeket is értem el. Mégis mindig a nagyszüleim szomszédasszonyának az unokája volt számára az etalongyerek, aki kitűnő volt, de például prózamondó versenyeken nem vett részt, mert hadart, meg amúgy egy érzékeny leányzó volt, ha kapott egy négyest, elsírta magát. Azt mondogatta, hogy az ő szülei sem okosabbak, mert csak 8 általánost végeztek. Nekem Anyám érettségizett és egy tanfolyamja volt. "Apámnak" valami szakközépiskolai végzettsége volt, nem tudom pontosan mi, de egyéves koromban végleg lelépett, úgyhogy ez az én szempontomból nem is releváns. A fizika nekem sem volt az erősségem. A hármas azért középiskolában is mindig megvolt. Ennek ellenére több diplomát szereztem, igaz bölcsészkaros mind. De Anyám egyszer nemrég megkérdezte, miért nem ment nekem a fizika anno. Azt válaszoltam, hogy nem mindegy már, úgysem kerültem az egyetemi évek alatt mélyebb kapcsolatba vele, mérnök meg úgysem lett volna belőlem.

A homofóbiát illetően pedig az jutott eszembe, hogy egyszer olyan 13-14 éves koromban azt mondtam Anyámnak, hogy én nem látok kivetnivalót abban, ha azonos nemű párokat összeadnak. Erre ő kiakadt, s azt mondta, hogy ha b*zi vagyok, ő kitagad.

Nemrég megmondtam neki, hogy szerintem voltam én annyira értékes láncszem az általános iskolai osztályomban, mint az a lány, aki számára a "bezzeg gyerek" volt. "Apámat" pedig meg sem kellett volna említenie, ha már emberileg olyan nagy nulla volt, hogy nem is volt ránk kíváncsi a válás után.

Nem attól lesz valaki sikeres ember, hogy az iskolában milyen eredményei voltak, hanem attól, hogy számára mennyire megfelelő foglalkozást választ.

2020. aug. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem az van hogy anyukad valószínűleg nem azzal akart foglalkozni amivel most jelenleg

Ezért úgymond arra kényszerít téged hogy legyél mindenben a legjobb ami valószínűleg neki nem sikerült benned látja a saját kudarcának reményét

Ezek a hazugságok nem egy nagy bűn ez természetes hogy ilyen esetben mindenki ezt tenne

Szóval nem vagy ettől meg rossz ember

Mindig a saját utadat jard ne másét :)

2020. aug. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Es azt se feledd magadnak tanulsz nem masnak!
2020. aug. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Rodi91 ***** válasza:
89%

Nekem is állandó hazudozásból állt az életem végig suli alatt. Az én anyukám pusztán csak nagyon túlféltő volt, és szerinte mindenki züllött volt( persze ezt ránézésre tudta mindenkiről milyen ember). Ha nem hazudoztam volna végig,akkor valószínűleg soha nem lettek olna barátaim és normális szociális életem.


Viszont amit írt más is, ezt nem lehet a végletekig csinálni. Egyszer ki kell majd állnod magadért,és felvállalnod a konfliktust! Én 18 éves voltam,amikor nem akart elengedni moziba a barátaimmal, aztán amikor hívott kerek-perec megmondtam neki, hogy üvölthet amíg jólesik, de nem fogok haza menni. Ezek után megértette,hogy nem fog tudni életem vegeig irányítani,és sokkal jobban meg tudtuk beszelni a dolgokat. Lehet már hamarabb meg kellett volna ezt lépnem,és megusztam volna egy csomó felesleges hazugságot. Viszont rossz ember nem vagy,amiatt,hogy most még inkább a konfliktus kerülő úton jársz.

2020. aug. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Az egész kapcsolatotok nem őszinte. Nem vállalhatod sem a véleményed, a saját érzéseid. Azt üzeni feléd, hogy csak azért vagy szerethető amit leteszel az asztalra, csakúgy, önmagadért nem. Semmi meglepő nincsen azon, hogy füllentesz. Ettől te nem vagy rossz, egyszerűen erre máshogy nem tudsz reagálni mert még gyerek vagy. De nagy meccs lesz ez felnőttként is, hogy önálló lehess.. de nemcsak vele, hanem saját magaddal is, hogy ne érezz lelkifurkát a döntéseidért.
2020. aug. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
Néhány dologban nekem is füllentenem kellett anno, mondjuk a sulis dolgok miatt nem kellett, de a kivel találkozol?, ettél rendesen?, megcsináltad, amit kértem tőled?, arra én is mindig megpróbáltam úgy válaszolni, hogy az neki is megfelelő legyen, meg minél kevesebb infót mondjak el neki. Például ha rendelsz valamit a netről, elég sok mindent lehet átvételi pontra kérni, keevsebb is akkor a szállítási költség, ráadásul sms-ben értesítenek, neki pedig nem is kell tudnia róla. Amikor pedig randizni mész, nyugodtan mondd csak, hogy egy barátnőddel találkozol, még a nevét is mondhatod, úgyse fogja tudni, hogy most az baráti vagy romantikus találka.
2020. aug. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!