Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nekem kellene megoldanom az...

Nekem kellene megoldanom az anyám helyzetet?

Figyelt kérdés

15 eve nem élek a szüleimmel. Középiskola után elköltöztem. Elmentem másik városba egyetemre, ott ismertem meg a párom, ferjhez mentem, van munkam, van 3 gyerekünk. Egy ovis koru es a kicsik (ikrek) 2 ev alattiak, igy jelenleg gyeden vagyok.

Az első 7 évében hazajártam hetente- kéthetente, de az utobbi 8 évben mar inkabb csak ünnepekre jöttünk, vagy azt sem.

A sajat kornyezetunk rendezett, tiszta. A gyerekeket normálisan probalom nevelni, rendben tartani. A lakast 3 gyerek mellett probalom normalisan rendezni, a háztartást menedzselni.


A baj itt kezdődik, ugyanis.. en nem ezt lattam.. Emlekszem sokat takaritottam tinilanykent is otthon, mert az anyam sosem volt egy "háziasszony" es ciki volt ha feljottek az osztalytarsak es ganye volt.


Viszont par eve ugye nem jovok, mert megvaltozott a gyerekek miatt az eletem es olyan szinten eligenytelenedett az anyam, hogy egyszerűen nem bírok hazautazni hozza, ha meg megis hazajövünk (mint most is), akkor egyszeruen kiborulok nehany nap alatt, attól az allapottol, ami itt van. Elkepesztonek tartom ahogy el, de persze megjegyezni nem szabad, mert akkor verig van sertodve. Egyszerűen nem tudok mar mit csinálni vele.


Budos van es mocsok. Minden ragad. Allatszoros, pedig anyam kutyaja kb 3 eve elpusztult.

A bútorokon fekete por all, az edenyek ragacsosak. A poharak foltosak, a csapok, kad, a lefolyok ketseges tisztasaguak.

Telis tele van a lakas lejart etellel, avas kremekkel, olyan dolgokkal amit soha senki nem hasznalt itt, es nem is fog.


Gondoltam par eve, hogy magányos, biztosan emiatt lelkibeteg, segitsegre szorul. (Mellesleg a noverem itt el es van ott is 1 unoka)


Azt hittem gyűjtöget, de be kell, hogy lassam, nem. Iszonyat lenéző mindenkivel, koztuk velem is. A nyomaba nem erhetek, mert ő (is) felnevelt 2 lanyt.. Mellette 40 évig fonok volt egy irodaban.


Mivel egy ideje en meg a gyerekek miatt otthon vagyok, igy en ugye "semmit se csinalok" bezzeg ő.. Egesz eletet ledolgozta... Szoval, meg az ikrek elott egyszer a ferjemmel egyutt voltunk itthon (most a ferjem dolgozik) es en az egesz lakast kitakarítottam. Gondoltam de jo, innen csak szinten kell tartania.


Aztan parszor voltunk itt 1-2 éjszakát az evek soran, amikor nem volt idom melyebben belemenni ebbe, nem is annyira figyeltem, de most egy hagyateki ugy miatt heteket kell itthon toltenem es teljesen kiakadtam. Nem birom. Mondtam neki, hogy atkoltozunk egy hotelba, jobb a bekesseg, de olaj volt a tuzre.. Megsértődött.. Es persze erre jott a valasz: "akkor tobbet en ne is jojjek ide, blabla"


Mikor megkerdeztem, hogy ne is haragudj, de nem lehetne egy icipicit kevesbe igenytelenul elni? Mire kozolte velem.. O utal takaritani. Na bumm. Ezzel mit kezdjek?


En meg utalom, hogy a gyerekek itthon a lakasaban olyan mocskosak lesznek, mintha a tyukolba tennem oket ki. (Amugy ez egy hatvan par nm-es 2es feles panel lakas, amibol egy szoba az unokake. A noverem gyakrabban van itt, de ha itthagyja a gyerekét, akkor altalaban rendet is tesz maguk utan, szoval nem egy villat kellene anyukamnak rendszeresen rendben tartania)


En sok ev utan ugy erzem befejeztem a tagadast. Anyam nem beteg, pusztan kib.sz..t egy lusta no. En 3 gyerekkel kepes vagyok rendet (de ha rendet nem is, legalabb TISZTASAGOT) tartani. Akkor o miert nem? Egyebkent nyugdijas mar de, egeszseges.. nincs 60 eves es jo a fizikuma.


Ti mit tennetek? Vagjak jópofát, takaritsam ki ujfent evek mocskat, bizva abban, hogy "szinten tartja" vagy menjek el valahova es hagyjam itt megsertodni a p...ba?


Ne itelkezzetek. Mindig elsore szepen probalkozom segiteni de nem vevo ra.



2020. aug. 11. 13:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én ennyi próbálkozás után már ráhagynám. Mert egy idő után az ember rájön, hogy teljesen feleslegesen jartatja a száját.

Sanszos, hogy más a természetem mint a tiéd, de biztos, hogy évek mocskát nem takarítanam ki azért mert ő lusta. Ha, ahogy írtad, van módotok addig máshol lenni, akkor lépd meg.

2020. aug. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Nessoka válasza:
71%
Próbáld vele megbeszélni,mond el a te helyzeted is és ha megsértődik,akkor ez van.De talán sikerülhet igy meggyőzni.
2020. aug. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Én ráhagynám és nem vinném oda a gyerekeket, max pár órára. Aki látott már iylet, az tudja, milyen elviselhetetlen... Egy ismerősömnek a szülei épp ilyenek voltak. Mindig mindenkit lenéztek, de annyira undorító volt náluk minden, hogy senki sem szeretett bejárni hozzájuk. Ott a fiukat még konkrétan el is zavarták, ha megpróbált takarítani, mert az ő fejükben az volt, hogy itt minden rendben van és csak sértésnek vették a takarítást. De egyébként mikor a mentők kimentek a néniért, még a fiuknak tettek szemrehányást, hogy mennyire elhanyagolta őket (hozzáteszem, mert ő sem volt fiatal akkor se, saját családdal). Az nem érdekelte őket, hogy kb. dolgot hajigáltak neki, hogy tűnjön el a portájukról (pedig akkor még nem voltak demensek).
2020. aug. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Ismerek ilyen embert, hacsak nem jár hozzá hetenként takarítónő, megeszi a mocsok, hiába ganézod ki néha.
2020. aug. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
24%
Dehogynem beteg, pszichésen beteg, masszív depressziós. Nem iszik? Pszichiátriai kezelésre és támogatásra lenne szüksége, de ha nincs olyan ember (márpedig te nem olyan vagy, mert nem szereted), aki képes lenne meggyőzni erről, akkor minden marad a régiben. Megjegyzem, a nővérednek kellene takarítania, ha egyszer vele él. Te ne lakj nála, ha undorodsz tőle, viszont jószolgálati cselekedet lenne, ha legalább egyszer alaposan kitakarítanál. Neki pedig jót tenne, ha valamilyen munkát vállalna, addig se otthon ülne.
2020. aug. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez a helyzet nem fog javulni. Ha fejre állsz, akkor sem fog a kedvedért takarítani.
2020. aug. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%
Úgy segíthetsz neki, ha valakit megfizetsz, hogy hetenként ganézzon ki nála. Az első alkalom az nagyon drága lesz, természetesen...
2020. aug. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
7-es, nem fogja beengedni.
2020. aug. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonymousreview60 ***** válasza:
47%
#5: "Dehogynem beteg, pszichésen beteg, masszív depressziós." Nekem is ezt mondta meghalt apámról nekem a pszichoterapeutám. De ez mikor depresszió? Mindig?
2020. aug. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%

Az élete nagyrészét már leélte és ha eddig ilyen volt, akkor nem fog megváltozni, se a te, se az unokái kedvéért. Mondd meg neki, hogy te tiszteletben tartod, hogy neki így jó, de ő is tartsa tiszteletben, hogy neked nem.

Még általános iskolás koromban volt egy barátnőm, akiknél egyszer voltam anyukámmal, azt hiszem betegség után a házit mentünk elkérni. Az apukával egyszer találkoztam, mert mindig nagyon sokat dolgozott, az anyuka meg mindig otthon volt. Nem volt alkoholista, nem volt beteg, szimplán lusta volt. Emlékszem, hogy borzalmas nagy kupi és nagyon büdös volt náluk. Volt 2 macskájuk, az ürülékükkel és a szőrükkel meg tele volt a ház, nagyon igénytelenek voltak. A konyhában álltak a penészes tányérok/poharak. A barátnőmnek volt egy 3-4 éves húga, aki összeszedett valami fertőzést, ami ráment a szemére. Utána elvették őket a családvédelmisek. A kicsi mivel 3-4 éves kora létére még nem beszélt semmit értelmesen, úgyhogy ő gyermek otthonban volt egy ideig, és később ilyen intézménybe járt iskolába. A barátnőm meg egy másik városba költözött a nagyszüleihez. A gyermekvédelmis ügy után a szülők elváltak, anyuka az ország másik felébe költözött és egy másik faszinak szült még 3 gyereket, de az első kettő gyereket jó ideig leszarta. Amikor a barátnőm már felnőttként dolgozott, megkereste az anyját, aki persze szépen lehúzta pénzzel.

2020. aug. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!