Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet tudatosan,...

Hogyan lehet tudatosan, értelmesen kezelni azt, amikor válás után az exed tervezi bemutatni a gyermeket az új párjának?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 5 éves közös gyermekünk, akivel hála istennek erős a kötelékem, sokat vagyok vele, sokat foglalkozom vele, viszont az exem 1 hónapja "bepasizott", szerelmesek meg minden, és tervezi bemutatni a gyermeket.


Ez engem nagyon dühít, elszomorít, nehezen viselem, és szeretnék tanácsot kérni, hogy miként lehet ezt higgadtan kezelni? Félek, hogy a férfi beszipojozza a gyermekemet, nem bízom benne (nyilván az exemben sem akkor már), mert a férfi is szívesen találkozna a gyermekkel. Neki is van egy 14 éves lánya, úgy hogy nem lenne idegen a dolog számára. Vagy mi van, ha az idegen férfival is jól érzi magát a gyermekem, pláne megtud neki adni olyan dolgokat, amiket én pl. nem.


Nem voltunk házasok, bíróságon sem voltunk, alapvetően mindent megtudunk beszélni, mondhatni jól kijövünk így a szakítás után, ő volt a szakító fél.


Féltem az apaságom, az apa pozícióm.



2020. aug. 13. 09:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%

Ezt sürgösen állítsd el magadban!

Az exednek joga van új kapcsolatra, attól, hogy talált valakit maga mellé, nincs semmi okod nem bízni benne, ahogy az új partnerben sem.

Egyszerüen csak féltékeny vagy, és ebböl nem sül ki jó dolog, ha nem fogod vissza.

Az, hogy a gyereke jól érzi esetleg magát vele, csak jó dolog, ha tényleg szereted a gyereket, akkor neked is örülni kellene!

Vagy azt akarnád, hogy az új partner bántsa a gyerekedet, hogy az apaságod ne sérüljön??? Ugye nem!

Inkább állj pozitívan a dologhoz, ha féltékenykedsz, azzal a gyereket hozod kellemetlen helyzetbe és éppen emiatt fog esetleg eltávolodni töled!

2020. aug. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%

Féltékeny vagy. A gyerek szeretete feléd nem lesz kevesebb attól, hogy idővel esetleg kedvelni fogja az ex új párját is. Ettől te még az apja maradsz, tőled függ, milyen közelségben hozzá.

Gondolj arra is, mennyivel jobban jár mindenki, ha a gyerek és az új pár kedvelik egymást és nem gyűlölködésben élnek.

2020. aug. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%

Ne aggódj, a pici tudja, hogy apa az te vagy.


Ragaszkodj ahhoz, hogy a másik férfit véletlen se apázza! Anya csak egy van, ahogy apa is. Ezért tudatosítani se árt a gyerekben.


A szeretet a lényeg, szeresd, de ne fújtsd meg.


Semmit nem lehet tenni, ha bemutatja megteheti.


A gyerek kivel maradt, veled ?


És fiú vagy lány?

2020. aug. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%

Tök mindegy, az apja vagy, ne csinálj ebből rivalizálási vesenyt, hogy kit fog jobban bírni a gyerek, azzal csak túlkényeztetnétek.

Az apjának kell maradnod, irígység, féltékenység ide, vagy oda.

2020. aug. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Hülye vagy.

Tökre bírom a nevelőapámat, de az apukám akkor is az apukám, ha csak 3 hetente vitt el láthatásra.

A gyereknek meg csak jót tesz, ha sokan szeretik.

2020. aug. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
89%

És ha neked lesz új párod? Gondolom, te sem fogod letagadni, eldugni a gyerek elől.

Ne utáld már reflexből azt, akit nem is ismersz.

Nem lehet, hogy az exre vagy féltékeny, hogy neki lett új kapcsolata, neked meg nem?

2020. aug. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kivéve 4,6,7 azokat nem tudom hova tenni, pláne az "ezt a gyereket elfelejted" részt.


#3, anyjánál, és fiúgyermek.


#4, én nem tartok még ott, hogy ha nekem is lesz új párom, mert nem gondolkodom még abban, nem tudok még nyitni a nők felé. Nem fogom nyilván letagadni vagy eldugni, ha majd eljön egyszer ez az idő. De ha az adott nő nem tudja elfogadni, vagy távol akar tartani a gyerekemtől, netán csináljunk közös gyereket, akkor ott annak a kapcsolatnak vége is.


Elképzelhető, hogy féltékeny vagyok az exemre, nem tudom, hisz a mélyben zajlanak a dolog. Az esély megvan rá. De mivel nem vágyom most párkapcsolatra, se nem nőkre kimondottan, így nem biztos.

2020. aug. 13. 10:33
 8/24 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem #4, hanem #9.
2020. aug. 13. 10:33
 9/24 anonim ***** válasza:
91%
Igen,ez szimpla féltékenység,ezt neked kell magadban legyőznöd.
2020. aug. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
93%

Egy valamit már most jobb, ha tisztázol magadban. Ő nem a gyereked apja akar lenni, hanem az exed pasija. Elsősorban a nő miatt jelent meg ez a férfi, és nem azért, hogy téged elválasszon a gyerekedtől.

Nem kell szeretni a volt párod új pasiját, de ha a gyerek kedvelni fogja, akkor a legrosszabb, ha látja rajtad a gyűlöletet. Ezzel fogod elmarni magadtól a saját gyerekedet. Elsőre ne ítélj, legyél közömbös, és figyeld a gyerek hogy áll hozzá. Ha rossz lesz a viszony kettőjük közt, akkor úgyis neked fogja elmondani, te pedig ott leszel neki, mint az egyetlen apukája, akire bármikor számíthat. De ha minden rendben lesz, akkor viszont te is nyugodj le, mert ez azt jelenti, hogy a gyereked nem egy őrült közelében van.

2020. aug. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!