Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szeretném hétvégén látni...

Nem szeretném hétvégén látni anyámat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak. Most a nyáron sikerült megegyezni a szüleimnek, hogy átkerulhessek apámhoz. Abban állapodtak meg, hogy iskolai szünetekben és 2 hetente hétvégente megyek anyámhoz, ameddig anyámnál laktam ezt kb. Mindig át hágtam és minden időmet próbáltam apámmal tölteni. Meg lehet esetleg oldani, szerintetek ebben a helyzetben is, hogy ne tartsam be ezt a megszabott korlátot és esetleg ne járjak anyámhoz vagy ne ilyen gyakran? Vagy ez anyámon múlik? Ha nem megyek hozzá lehet következménye?

(Nem szeretném ha azt firtatnátok miért nem akarok ennyire oda menni, ezt nem szeretném itt megosztani remélem tiszteletben tartjátok)



2020. aug. 12. 15:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Ők egyeztek meg, vagy egy bírósági ítélet született?
2020. aug. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Annyira nevetséges ez a 2 hét, meg ez a szünetezés. Akkor mész el anyádhoz, amikor szeretnél. Én is akkor megyek le a nagyszüleimhez, ha kedvem van hozzá. Volt, hogy 3 hónapig nem voltam, máskor 1 hét után megjelentem újra. Miért ilyen erőszakosak a szüleid? Itt akkor nagyon komoly problémák lehetnek családon belül. Ne hagyd magad! Vágj rá az asztalra és mond meg apádnak, hogy csak ő vele szeretnél lenni. Különben én se bírom elviselni anyámat, együtt tudok veled érezni.
2020. aug. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Ha már elég idős vagy, akkor a bíróságnak elvileg figyelembe kell venni a te akaratodat is. Azt most így nem tudom hány éves kor felett, de igenis van beleszólásod! Ne hagyd, hogy a szüleid rongybabaként rángassanak egymás között
2020. aug. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
5%

2!


Nem így van.

2020. aug. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Igen. De nem mindenki ilyen rugalmas. Az anyának joga van akkor látni a gyerekét. Ha az anya beleegyezik hogy akkor nem találkoznak akkor szerintem se lenne akadálya. Tehát kérdező ezt az anyukáddal kellene megbeszélni.
2020. aug. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

A bíróság ezt azért köti ki, hogy az egyik szülő ne tudja egyoldalúan elzárni a gyereket a másiktól.


Normális családokban a gyakorlatban akkor találkozik a gyerek a szüleivel, amikor akar.

2020. aug. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Hogy állapodtak meg?

Perben?

2020. aug. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%

#2 -> #4 Légszíves fejtsd ki, hogy mivel nem értesz egyet, komolyan kíváncsi lennék rá. Amennyiben a kérdező nem 14 éven aluli már, akkor erős túlzással kijelenthetjük, hogy nem tartozik már a bírósághoz ez a témakör. Elég komoly probléma, ha ilyen szinten van a kérdező családja, hogy a bírósággal kell már minden szart megoldani. Hányingert tudok kapni az ilyentől, pedig semmi közöm az egészhez. Ez a kérdés a gyerekkoromat juttatta eszembe, amikor apám azt hajtogatta, hogy 18 éven alul az ő tulajdona vagyok és szart se érek. Vén g*ci...


Na mindegy, ahogy a hármas írta, ha elég idős vagy, akkor neked is rengeteg beleszólásod lehet ebbe. Csak tényleg az a gond, hogy nem tudjuk a korod. Ha tényleg 14 éven aluli vagy, akkor az szívás, mert a bíróság szarba se fog nézni sajnos. Mert ez a köcsög állam 14 éven alul csak tulajdontárgyként fog nézni, mint egy háziállatot. Mindenesetre ha valahogy tudtok még is megoldást találni családon belül, az lenne a legjobb. Én ebbe hiszek. Nem a rendőrségben, meg a bíróságban, hanem abba, hogy nyílt lapokkal megbeszélitek és nem viszitek a témát a bíróság elé, mert ők csak tovább keverik a kását.

2020. aug. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

Én nem 4 vagyok, de látom nem érted teljesen. Az anyának joga van látni a saját gyerekét. Röviden ennyi. Lehet ezt szépíteni így még úgy, undorító számodra vagy sem, akkor is sok család van akiknél egyszerűen így működik. Nem véletlenül találták ki az elhelyezési pert ahol gondolom nem döntöttek volva így ha valamilyen okból nem lett volna alkalmas az anya. De az volt, ezért megkapta a láthahást. Ha olyan ok áll fennt amikor a gyerek veszélyben van akkor ezt felül lehet vizsgálni.

Van egy olyan érzésem hogy nem véletlenül költözött az apjához a gyerek, de ez akkor se ilyen egyszerű. Ezt mindenképpen a szülőkkel kell megbeszélni.

2020. aug. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
14 éven felüli vagyok és ők állapodtak meg így, a bírósági tárgyalás most következik, akkor ezek szerint lehetne bele szolásom ebbe esetleg a tárgyaláson?
2020. aug. 12. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!