Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretem a szüleimet, de nem...

Szeretem a szüleimet, de nem igénylem velük sem a találkozást, sem a rendszeres telefonálást. Más is van így? bővebben

Figyelt kérdés

Lassan 5 éve külön élek egy nagyobb városban, tőlük 100km-re. Az elején majdnem minden hétvégét a szüleimnél töltöttem, majd lassan leépítettem 2 hetentére. Mostanában már ez 1 hónap, de nekem elég lenne sokkal kevesebb is. Nem is szeretek velük telefonálni sem, anyámmal chetelgetni. De amúgy szeretem őket, csak nem igénylem a gyakori találkozást és beszélgetést.

Normális ez? Más is van így? Saját tapasztalatot is írhattok

25N


2020. aug. 13. 21:46
 1/6 anonim válasza:
100%

Szia!


Én fiatalabb vagyok nálad, de amit itthon látok/hallok, az az, hogy apám szülei naponta többször is mindig telefonálnak/mi hívjuk őket. Ők erre tartanak igényt, de szerintem ez kicsit sok. Ha a szüleidet nem zavarja, nem érzik úgy, hogy nem szereted már őket, akkor nem baj, ha kevesebbet keresed őket. Hidd el, szerintem nem te vagy az egyetlen, aki így gondolkodik. Én is szeretem a szüleimet, de a legtöbb esetben a hátam közepére nem hiányzik, hogy hozzámszóljanak, beszélgessek velük(tisztelem és szeretem őket, de így érzek).

2020. aug. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szerintem anyukám igényelné, mert a nővéremmel naponta fél órát telefonálnak és heti 3-4 alkalommal találkoznak, mivel egy városban laknak. Apukámat nem érdekli.

De azért is jöttem el, hogy minél jobban leszakadjak róluk, de még mindig gyerekként kezelnek, ezért sem szeretek hazajárni.

2020. aug. 13. 21:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
En sem szoktam veluk telefonalni. Altalaban akkor keresem oket, ha valami komolyabb elujsagolnivalom van, vagy kerdesem, stb, de csak azert sosem hivom fel oket, hogy hello mi a helyzet. Aztan amikor valami miatt felhivom oket, olyankor csevegunk is. Amugy anyukammal egy varosban elunk es szeretek vele eloben talalkozni, es ugy beszelgetni egy kavezoban vagy ilyesmi, csak nehez osszeegyeztetni mert allandoan dolgozik, haza is viszi a melot meg hetvegen is azzal foglalkozik, de ha egy honapban ketszer osszejon, nekem az eleg.
2020. aug. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Csak nehogy később megbánd,amikor hívnád csak már nem tudod ...

Szerintem annyit megérdemel egy anya (aki normális,szereti a gyerekét) hogy heti egyszer megkérdezed,hogy mi újság... igazán nem nagy dolog és boldoggá tennéd Anyudat

2020. aug. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Derwer ***** válasza:
100%

Én se hívtam sokat őket miután elköltöztem. (25km-re) és haza se jártam hetente, csak 3-4hetente. Nálunk ez így teljesen jó volt.


Mióta 1200km-re költöztem és lett egy fiam is, azóta chatelünk picit, meg hívom őket kB hetente. De lehet az agyukra megyek igazából...

2020. aug. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én se szeretek velük "lógni", de alighanem én nem azért, amiért te.

Ha látogatóba megyünk, mintha a fogam húznák. Mindent kitalálok, csak ne keljen. Utálom apámat, látni se bírom. Hányok a jópofizástól.


Anyámmal se olyan már a kapcsolatom, mint régen. Talán bátyámmal mozdult pozitív irányba egyedül.


Hiába, már elköltöztem, megházasodtam, leváltam róluk. Mások a prioritások. Már akkor se mennék vissza lakni hozzájuk, ha ingem-gatyám rámenne az albérletre.

2020. aug. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!