Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek van igaza, anyunak vagy...

Kinek van igaza, anyunak vagy èn làtom rosszul a helyzetet?

Figyelt kérdés
Szòval amiòta tudom az eszem a szüleim folyton veszekednek, kiabàlnak nèha màr verik is kicsit egymàst. Mikor mèg àlt.os iskolàs voltam kèrtem anyut,hogy vàljanak el, mert apu alkoholista is. Ez nem törtènt meg,sokszor ősszevesztem apuval, kiabàltunk egymàssal, ami mindîg csak rosszabb lett a vègèn. Anyu apu ellen nevelt îgy igaz, hogy egy hàzban èltünk de kb. 14 èvig nem is beszèltem vele, annyira haragudtam rà.Majd felnőtt lettem,sajna nem sikerült elköltöznöm, 25èvesen depressziôval bekerültem a kórhàzba. Ahol volt időm gondolkodni, megbàntam,hogy ilyen voltam apuval. Prôbàltam beszèlgetni vele, jô kapcsolatot kialakítani, de úgy nèz ki,hogy nem igazàn èrdeklem...A mai napig rossz a szüleim kapcsolata.Anyu màr többször megjegyezte ,tegnap ez miatt még sîrt is,hogy miért nem szòlok apunak, hogy ne viselkedjen így, hogy folyton iszik ,kiabàl. Azt vàlaszoltam, hogy ez a kettejük ügye, èn màr belefàradtam. Meg el is vàlhatott volna tőle, de erre azt mondta,hogy sajnàlnà a lakâst amibe sok pènte benne van. Szòval èn vagyok egy szîvtelen, rossz gyerek, min vàltoztassak?

#Szülő, alkohol, veszekedès
2020. aug. 19. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el mielőbb és hagyd őket a francba.
2020. aug. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
helyes. ne avatkozz bele a dolgukba, rendezzél el maguk között
2020. aug. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
*rendezzék
2020. aug. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem a te dolgod a szüleid kapcsolatát megmenteni. Se anyukádat. Egyébként nem is tudnád egyiket se, de garantáltan tönkre mennél bele.

A legtöbb mit tehetsz, hogy anyádat bátorítod, lépjen végre a saját érdekében. De ne téged manipuláljon, azt nem hagyd.

2020. aug. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal, hagyd ezt rájuk, elhiszem, hogy unod ezt az egész cécót, arra lenne szükség, hogy anyud végre a saját lábára álljon és ő lássa be, hogy lépéseket kell tennie. Az addig tartó úton pedig támogasd, de sosem önmagad kárára. Ne idegeskedj, elvileg felnőtt emberek, meg tudják oldani maguktól is, csak elhatározásra van szükségük. Mivel depresszió után vagy, vagy még benne koncentráálj most inkább magadra és ne keserítsd a saját életed. Ne akadj fenn azon, ha szeretnél dolgozni az apuddal való kapcsolatodon, hogy bizony lassan fog változás bekövetkezni. Próbálkozhatsz nála is, de csak addig zaklasd magadat is a reakciói, avagy annak hiánya miatt, amíg ez nem túl megterhelő számodra. Nem vagy szívtelen, hiszen 1. javítani akarsz apuddal a kapcsolatodon, 2 törődsz anyud érzéseivel, szimplán csak belefáradtál abba, hogy te is beleszállj az ő kis "macska-egér" játékukba.
2020. aug. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem a te hibád van valami ismerősőd barátod barátnôd ideglenesen koltozz hozzá aztán lesz valahogy

Nyugodtan irj privibe ha akarsz

2020. aug. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!