Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként hogyan viseled,...

Szülőként hogyan viseled, hogy a gyereked példaképe nem te vagy, hanem egy tehetséges sztár?

Figyelt kérdés

Nem bánt, hogy jobban felnéz olyanokra, mint Billie Eilish, Kim Kardashian, Shawn Mendes, Justin Bieber, Cardi B... ? És inkább rájuk szeretne hasonlítani, mint a szüleire?

Milyen érzés, hogy a gyereked szemében ők az etalon, és nem te?



2020. aug. 24. 16:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%
Rosszul van akkor nevelve a gyerek. Amit a ytb vagy instán lát csak egy illúzió és ha azok után megy, nagyon nehéz élete lesz majd.
2020. aug. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
27%
Hála Istennek ezekre egyikre sem nézett fel, egyik sem:D
2020. aug. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%
2+És nem akart másra hasonlítani egyik sem-sajt magán kívül:)
2020. aug. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

Gyerekeknél példakép általában olyan személy, akikké válni akarnak. Szóval inkább a munkájuk miatt néznek fel rájuk. Akiket felsoroltál azok énekesek, szóval gondolom érdekli az éneklés és persze a hírnév.


Gyerekkoromban én a mentősöket tartottam példaképeimnek, de mégse volt a családban egy mentős. Ettől függetlenül a szüleimet tiszteltem és soha nem néztem le őket a munkájuk miatt.

2020. aug. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%
Ez teljesen általános, de majd kinövik. A nagyobb gond az, ha felnőttként pl. Berki Krisztián a példaképük.
2020. aug. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%
Hát akinek Kim Kardashian, vagy Cardi B a példaképe... azokat nem is szeretném ismerni :D
2020. aug. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
Egy kérdés nem volt elég a témában?
2020. aug. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem kell ettől megijedni. A pszichológia (elme) oldaláról megfogva egy gyereknek a definíciója arról hogy mi a példakép egészen más mint egy felnőtté. Egy gyerek ezt úgy értelmezi hogy ki az akinek az életét magáénak szeretné, akinek az életére szeretné hogy a sajátja majd egyszer hasonlítson. Tök természetes hogy egy gyerek egy menő énekes, sportoló, etc. életét képzeli el magának, nem pedig a szüleiét (bármi is legyen az, ez nem minősíti a szülőt). "Mi leszel ha nagy leszel?" "A példaképem Beyoncé és én is énekes szeretnék lenni!" Körülbelül ilyen válaszokat ad egy gyerek. Gyerekkoromban nekem is Michael Jordan (lehet nevetni:D) volt a "példaképem", nyilván ahogy felnőttem ez kontextusba került és rájöttem hogy a "sikeresség" mint olyan nem egy tulajdonság és nem eltanulható, elleshető, hanem a már meglévő kvalitásaidnak a kiteljesítése, értsd: a kemény munka, a kitartás, a tehetség, érzelmi intelligencia, etc. eredménye. Amióta ezt értem, azóta egyértelműen úgy gondolom hogy ha csak megközelítőleg tudok anyukámra hasonlítani bizonyos dolgokban akkor jobban fogok hasonlítani arra az emberre akit a világon a legtöbbre tartok, aki, már így felnőtt fejjel, a példaképem. És ez nem azt jelenti hogy anyukám sikereit akarom lemásolni, sőt még azt se jelenti hogy feltétlenül olyan életet szeretnék magamnak mint az övé, hanem csak annyit hogy példaértékűnek tekintem azt, ahogy ő az életét éli, a céljait elérte, eléri.


Írom mindezt ÁLTALÁNOSSÁGBAN, szigorúan a kérdésre szorítkozva, a személyes véleményembe - ami nyilván van - a konkrétumokról és arról, hogy mi állhat annak a hátterében hogy egy gyerek a megannyi tehetséges, okos és sikeres nő közül a Cardi B-t meg a Kim K-t választja példaképnek, nem belemenve.

2020. aug. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
Ez mindenkinél így. Majd kinövi.
2020. aug. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
98%
Kamaszkorban ez normális, bár Kim Kardashian jóindulattal sem nevezhető tehetségnek, max. a szelfizésben/magamutogatásban.
2020. aug. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!