Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha anyukám...

Mit csináljak ha anyukám állandóan üvöltözik velem?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak elsős koromban, én anyukámmal maradtam. Pár hónapja teljesen megváltozott. Mindenért kiabál, ami nem úgy van ahogy ő akarja. Már félek tőle, ezért ha elkezd kiabálni bezárkózok a szobámba, és többször fordult elő, hogy sírva hívtam fel barátnőmet.

Elegem van már ebből, viszont még nem vagyok olyan nagy, hogy elköltözzek itthonról. Apukámmal nem tartom a kapcsolatot.

Súlyos depressziós vagyok, és anyám meg se próbák segíteni, inkább csak árt.

Már csak a barátaimra számíthatok. Mit csináljak most?


2020. aug. 24. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem vádolni akarlak, de nem beszélsz vissza anyukádnak? Tini korban ez elég gyakori. Talán ilyesmik idegesítik őt.

Az is lehet, hogy férfit talált, aki nem lehet az övé (pl. családos, anyukád nem érdekli őt...).

Nyugodt körülmények között beszéljétek meg a problémáitokat. Rokonok nem tudnának közvetíteni?

2020. aug. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7%
Szedjetek nyugtatókat. Anyád is meg te is.
2020. aug. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Ezen már csak az orvos tud segíteni. Az üvöltöző anyukával nem lehet elbeszélgetni. Ha elkezd kiabálni, akkor kell kinyitni az ablakokat. ajtót. Hallják a szomszédok is! Panelben laktok úgy még jobb! Majd egyszer valamelyik szomszéd kopogni fog, hogy halkabban. Anyukádnak lesz nagyon kellemetlen.
2020. aug. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Nagyszüleidre sem tudsz támaszkodni? :(
2020. aug. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem beszélek vissza, nem szokásom, sose volt az. Nem, messze laknak nagyon, évente 2x megyünk csak látogatóba
2020. aug. 24. 23:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Próbáld megjegyezni, hogy mikor kezd anyukád idegeskedni, mi az, ami az idegeire megy. Ezeket a cselekedeteidet igyekezz kikerülni.

Kérdezd meg tőle, amikor le van nyugodva, hogy mi nem tetszik neki, hogy mindjárt csak kiabál. Ha a nagyszülők (gondolom, anyukád szülei) messze is laknak, de értesíthetnéd őket erről. Beszéljenek anyukáddal ők (is).

2020. aug. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Rakj hashajtót a kávéjába/teájába/kajájába. Sok fosás mellett nem lesz ideje a szót fosni.
2020. aug. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!