Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan esik rosszul, hogy mi...

Jogosan esik rosszul, hogy mi nem vagyunk úgy "körberajongva" a baba miatt, mint a sógornőék?

Figyelt kérdés

A kérdést talán rosszul fogalmaztam meg, mert nem várunk el "rajongást" amiatt, hogy gyerekünk lesz, de leírom inkább a lényeget.


A sógornőméknél született baba év elején, nem akartak amúgy, de becsúszott, hát megtartották. Amikor bejelentették, anyósomékon valami hatalmas extázis vett rajtuk erőt, hogy nekik unokájuk lesz, sírtak az örömtől, onnantól kezdve folyton a pici volt a téma, vásároltak neki, lelkesedtek, sokat hívták őket, hogy miúsjág, ha jöttek, a kedvenc kajájukat főzték, mindenkinek büszkélkedtek, mióta megvan a baba, azóta heti 2-3 alkalommal vigyáznak is rá náluk vagy a sógornőméknél. A férjem rokonsága is hozta a cuccokat, amik régről megmaradtak a gyerekeikről, babakád, szoptatópárna, stb.


Na, nálunk is sikerült némi küszködés után végre a baba, bejelentettük... és valahogy közel sincs akkora lelkesedés, mint az első unokánal. Persze örültek, de nem volt sírás, a mi gyerekünk már nem központi téma, nincs akkora izgalom, lelkesedés, tervezgetés, igazából mióta ott megvan a baba, ha mi nem megyünk, max. havi egy alkalommal jönnek el hozzánk, mert "nincs idő" az unoka miatt. Ha eljönnek 2-re, de a sógornőm szól közben, hogy menne 4-re, akkor sietnek haza, sosem mondanának nemet...


A rokonságtól nyilvàn nekünk már semmi nem jutott, mindent odaadtak sógornőmnek...oké, ez van, igazából érthető.


Valójában az fáj nekünk, hogy a mi gyerekünknek nem örülnek ugyanannyira, mert amúgy mindig nagyon jóban voltunk a férjem szüleivel, szóval valami ilyemsmit értek körberajongás alatt. Azt a különleges, szeretetteljes figyelmet, ami a másiknak járt. Értem, én nem a gyerekük vagyok, de a férjem igen...


Félek, hogy ha megszületik a baba, akkor is kevésbé fogják szeretni, és marad ugyanez, hogy a másik gyerekkel heti 3-szor találkoznak majd, a miénkkel meg havi egyszer, csak mert 10 km-el messzebb lakunk.


Az én családommal nem tartjuk a kapcsolatot, talán ezért érint ez érzékenyen, nem lesznek más nagyszülei a gyerekeinknek. Ti voltatok ilyen helyzetben? Hogy fogadtátok ezt el?



2020. aug. 26. 17:24
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
27%
Őszintén szeretnéd tudni? Mennél távolabb a vidéki rokonyságtól, annál nyugalmasabb. Senkinek nem hiányzik, hogy örökké kérdezve legyen: tömör arany a fülbevalód? mert hogy egy nagy karika fülbevalóm volt. Nem. Az ilyen emberektől jobb távol, mint közel. Ezt az uram is tudja, és az idő megint engem igazolt mint mindig.
2020. aug. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
20%
Az egész nagy vidéki rokonyságban 2 azaz kettő darab ember aki ember. Abból is az egyik már meghalt-ő volt a tanunk. A másik él. Az összes többi kuka.
2020. aug. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ez az elso unoka esete. Pont mint az elso gyerek eseteben. Vagy ay elso “fiu” eseteben.

Mit lehet erre mondani? Nem fair, de probald meg nem a szivedre venni.

2020. aug. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
3%
Kicsit nekem is rosszul esne, de máshogy állnak hozzá. még is csak fiú gyerektől jobban esik az unoka is :D vagy nem?
2020. aug. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
86%

Az első különlegesebb.

Akartam írni, hogy ma te szüleid örülnek nagyon. De arról nem anyósék tehetnek, hogy nem tartod velük a kapcsolatod.

Szerintem nem a találkozások gyakoriságán múlik a jó kapcsolat. Havi 1 találka teljesen jó, nem túl ritka.

Én talán kicsit örülnék, hogy nem telepszenek ránk, és nem kapunk egy csomó cuccot, ami nem is kell, vagy nem olyan kéne 😇

2020. aug. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
81%
Egyet jegyezz meg: rajtad és a párodon kívül kb senki sem lesz kíváncsi a gyerekedre, max udvariasságból gratulálnak, de szülés után kb senkinek sem leszel érdekes. Én tudom, hogy a babavárás a legszebb dolog egy nő életében, de csak a nőében. A gyermek maga a csoda - mindenkinek a sajátja. Senki nem lesz kíváncsi a tiedre, aki csak számodra a legfontosabb. Én is édesanya vagyok, ezekre a dolgokra magam jöttem rá. Esetleg, ha jó férjed van, ő fog megérteni, de sem Munkatárs, sem barátnők, se szomszéd, senki nem fog veled együtt örülni. Nekik nem újdonság, csak neked. Éld meg a pillanatokat, és ne törődj senki mással csak a babáddal, akihez szívből gratulálok!
2020. aug. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
89%
A sogorno anyós lánya?
2020. aug. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
68%

Sógornőéktől nem kapjátok meg a cuccokat?

Biztos lehetsz benne, hogy később is különbség lesz téve. Férjed egyszer szólhatna a szüleinek, hogy rosszul esik nektek, hogy ennyire nem érdeklődnek a ti babátok után, legalább telefonálhatnának. Aztán engedjétek el a kérdést.

2020. aug. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
69%
Mindenki magànak szül. Pont. De ez a kérdés màr volt szerintem
2020. aug. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
66%
Mert ő volt az első unoka. Örülnek a többinek is, de az igazi csoda mindig az első. Ez ilyen, és nem a szeretet milyenségét jellemzi.
2020. aug. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!