Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzhetném meg a...

Hogyan győzhetném meg a lányomat, hogy kapjak legalább egy unokát?

Figyelt kérdés

Özvegy vagyok és a lányom egyke gyerek. Sajnos nagyon megromlott a kapcsolatom vele az utóbbi években. Úgy kezdődött, hogy megkérdeztem tőle, hogy mikorra várhatok tőle unokát, hisz akkor már két éve együtt élt az élettársával. Ekkor jelentette be nekem, hogy ő ugyan soha nem lesz anya. Én próbáltam neki elmagyarázni, hogy nem siettetni akartam, nem azért mondtam, meg hogy ez csak ideiglenes érzés, majd úgyis meg fogja magát gondolni, majd üt a biológiai óra és mást sem akar majd. Ezen aztán nagyon kiakadt, filozofikus fogalmakat kezdett el sorolni, és még engem is nagyon csúnyán lehordott, olyanokat mondott, hogy gonosz az, aki anya, hogy milyen rossz az élet, nem szabad a gyerekekre erőltetni azt. Nem értettem miért hordott össze annyi sok sületlenséget, valamiért nem hálás az életéért, és nem látja, hogy az élet és a születés mekkora csoda. Nem tudom, mit rontottam el, hogy ilyen szörnyűségesen sötét képe van a világról és az életről. Amikor eszembe jut, hogy ezeket lehet neadjisten komolyan gondolta, teljesen megszédülök, az élettől is elmegy a kedvem, tudván hogy az egyetlen gyerekem keszül megfosztani magát a teljes élettől, és hogy nem lesz kisunokám.

Mi lehet a probléma? Nem boldog a párjával? Fél a szüléstől? Karriert akar, csak nem meri elmondani?

Én segítenék mindenben, de ettől a hálátlanságtól megáll az eszem. Az után, hogy tiszgességesen felneveltem, egyetlen unokát sem kaphatok?



2020. júl. 12. 17:27
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
97%

Nem neked szulne azt a gyereket hanem maganak

Es attol hogy felnevelted, az volt a kotelesseged ha mar megszulted az nem azt jelenti hogy lehetnek ilyen elvarasaid

2020. júl. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
95%
Remélem troll vagy. Ha nem akkor, sajnálom a lányod. Nem azért neveljük fel a gyerekeinket, mert unokát remélünk.
2020. júl. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
96%
Nem a te kedvedert fog szulni
2020. júl. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
96%
Arra nem gondolsz hogy lehet neki nem egy csoda a szules? Nem minden no vagyik gyerekre,szulesre stb
2020. júl. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
98%
Az anyáknak szoktak adni virágot, desszertet, esetleg egy szép pulóvert. A gyerekvállalásban nem lehet fő szempont, hogy az anyámnak legyen unokája.
2020. júl. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
92%

Istenem add hogy kamu

Szegeny lanyod

2020. júl. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
96%

Az unokát nem te "kapod", hanem ő vállal gyereket, aminek az is az egyik következménye, hogy neked unokád lesz. Az unoka, az nem valami jutalom, hogy mert felneveltél egy gyereket.

Megértem a csalódottságodat, de ezzel nincs mit csinálni. Ha nem vállal gyereket, akkor nem vállal, és kész. Te nem fogod tudni meggyőzni, és nem is kéne erőlködnöd.

2020. júl. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
78%

Unokát lehet örökbe fogadni is.

(ez is egy opció, ha a szuggesztív és agresszív viselkedés nem válik be)

2020. júl. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
2020. júl. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
27%
Sajnos nincs mit tenni, el kell fogadnod, hogy ő pillanatnyilag így gondolkodik erről a témáról. Minél jobban erőlteted ezt nála, annál inkább ellen fog állni neki. Nem írtad mennyi idős, ez még fontos lehet mert ha fiatalabb még, akkor tényleg beüthet a biológiai óra.
2020. júl. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!