Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy szülő gazdag akkor a...

Ha egy szülő gazdag akkor a gyereke is?

Figyelt kérdés
2020. aug. 27. 14:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
56%
10es majd ha te is lepulyázol te is kapsz segélykét anyuciéktól. Kaptál lakást, milliókat mit vársz még? Pici feneked ne járjanak át kitörölni minden wczés után?
2020. aug. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
67%

"Én szüleimtől kaptam egy házat Pesten, meg kezdésnek adtak pár milliót bankszámlára, de onnantól kezdve már semmit."

Na, az ilyenek viszont felhúznak. Onnantól már semmit? Ház és "pár millió", és onnantól SEMMI? Te szegény.

Elindítottak az életben. Mit akartál, hogy kitartsanak? Én 35 éves koromban tudtam egy fél kétszobás lakást venni, addig albérlet. Szerinted hol tartanék most, ha kaptam volna csak úgy egy budapesti házat? Úristen, hogy egyesek mennyire nem tudják megbecsülni a támogatást, sőt: nem is tekintik támogatásnak.

Bocs, de ezt muszáj volt leírnom. Igen, savanyú a szőlő, nem szégyellem... Mit nem adnék, ha már több mint egy évtizede saját HÁZBAN lakhatnék, bakker. És te meg nem hívod támogatásnak. "csak" egy házat kaptál meg pár milliót... szégyelld magad.

2020. aug. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
50%

12-es, neked annyira savanyú a szőlő, hogy a szemedet is összehúzta... Nem nyafogott, hanem leírta, hogy náluk ez hogy működött/működik. És attól az még fájhat neki, hogy a nővére sokkal többet kap, hogy neked albérletre is alig futja.


A kérdésre; sok múlik a szülők természetén is. Általában azért elmondható, hogy a tehetősebb szülők tolják a gyereket, de vannak ilyen értelemben önző szülők is, akik úgy vannak vele, hogy ők keményen megdolgoztak a vagyonért, nehogy már a gyerekük jól érezze magát, aki egy fűszálat nem rak arrébb.

2020. aug. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A szülőé az a szülőé...


Én azt vallom, az az enyém amit én szerzek meg. Azt nem is varrhatják a fejemre.

2020. aug. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
94%

Hát nem.

Mondjuk az én szüleim rendesek, mert miután már elköltöttem egy lakás árát albérletre, végre megengedték, hogy beköltözzek az egyik üresen álló ingatlanjukba az 5 db közül.

2020. aug. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem feltetlen, attol fugg, hogy mennyire tamigatjak a szülők pl. a tanulmanyait, vagy ha be tud szallni a csaladi bizniszbe az is jo lehet. Nekem apukam jol keres, de nem lenne pofam tőle pénzt kérni. Viszont elvisz neha ide-oda es azért meg o nem varja el, hogy fizessem a részem.
2020. aug. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Az én szüleim jól állnak, de se a tanulmányaimat, se semmi mást nem hajlandóak kifizetni, sőt, még nekem kell hazaadnom. Másnak már lakást vesznek a szülei, ha ilyen jól állnak. Ráadásul ők még csak nem is a saját erejükből teremtették meg azt, amijük van! A telket ajándékba kapták, a házukat kölcsönből építették fel, amit végül más fizetett ki helyettük. Semmit se a saját erejükből teremtettek meg. Nekem meg semmit nem adnak, a tanulmányaimat se fizették ki. Szóval nem minden szülő támogató, hiába van pénze.


Azt persze megkapom, hogy miért nem tudtam mindezt megteremteni. Bocs, hogy nem vagy élősködő. Vagy szupergéniusz. Vagy inkább szerencsés.

2020. aug. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Szülőtöl függ. Apám millió fölött keres, de minden fillérjét magára költi (persze nem is elvárható, hogy adjon belőle, nekem is van munkám, átlagos fizetéssel, el tudom magam tartani). Úgy nőttem fel, hogy mindig a minimálisat adta bele a családi költségvetésbe, a többit elverte vagy piára, vagy később drága dolgokra.
2020. szept. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Gyakrabban az. De gazdag gyerek, szegény barátai is könnyebben meggazdagszanak.


Pénzért lehet kapcsolathoz és tudáshoz jutni, kapcsolattal pénzhez és tudáshoz. Ha visszont nincs kapcsolatod és pénzed hiába van tudásod. Bár egyedül egyikkel se mész semmire.

2020. szept. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!