Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell anyámnak időszakosa...

Miért kell anyámnak időszakosan azon hisztiznie, hogy ő nem tudja az én jelszavaim, míg én tudom az övéit? 17l

Figyelt kérdés

Időnként előjön a téma, hogy mert én bármikor elolvashatom az üzeneteit, mert tudom a jelszavait és ő pedig nem tudja az enyémeket. És hogy ő "olyan szívesen megnézné az üzeneteim".

Azt pedig amúgy tudni kell, hogy nem azért tudom anyám jelszavait, mert annyira érdekel, hogy miket üzenget. Egyszerűen csak annyi, hogy ha véletlenül tableten, vagy bárhol kijelentkezik véletlen Messengerből, vagy bárhonnan, ő nem tudja hogy hogy kell visszalépni, és százszor elmondom neki, aztán rájön, aztán az a baja, hogy "elfelejti" a jelszót. Aztán kiakad, hogy ő nem gépeli be a lapról, írjam be én, aztán a következő ilyen alkalommal még kiakad, hogy mi az, hogy én elfelejtem az ő jelszavát...


Aztán ha néha feljön a téma, hogy ő miért nem tudhatja az enyémet, akkor ki van akadva... De könyörgöm, én értek annyira a dolgokhoz, hogy be tudjak jelentkezni és nem is felejtem el a jelszavam úgy, hogy amúgy felírtam egy lapra.... Néha úgy érzem, hogy ő direkt nem jegyzi meg a jelszavait, hogy én tudjam az övét is, és akkor majd jöhet azzal, hogy dehát én nézhetem az üzeneteit (mintha annyira érdekelne...), ő meg az enyémet nem.


Miért kell neki fennakadni? Lehet más oka a nyomozási mániáján kívül?


2020. aug. 27. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Én eleve beteg dolognak tartom, kortól, nemtől, szituáltságtól és családi relációtól függetlenül, hogy valaki a másik ember személyes levelezésében, üzenetei között olvasgasson, kutakodjon.

Én ha szülő lennék, eszembe nem jutna a gyerekem ilyetén dolgaiban kutatni és beleavatkozni.

És gyerekként a szülőébe.

Nekem is lett volna lehetőségem apám dolgaiba belenézni, mert ő nem volt informatikailag felkészült, velem kezeltette a rendszereket. Most pláne mindenbe belenézhetnék, mert szegény meghalt, de eszem ágában sincs és nem is érdekel. Sosem érdekelt senki levelezése, magánszférája.


Furcsállom az ilyen szülőket is.

2020. aug. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%

Hát figy.

Én egy időben keféltem egy férjes nőt aztán a lánya mindig nyomozott volna.

Idegesítő volt.

2020. aug. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

A helyedben külön szivatnám, hogy akkor jegyezd meg a jelszavam és mondanék neki ilyeneket, hogy:

Gc6BD9JL12

Ebből vagy 6ot és hozzá tenném hogy általában ezeket használom.

Meg nyugodtan mondanám neki a jelszavaim, mert úgy se tud belépni a 2 lépcsős bejelentkezések miatt.

Én szüleimnek a gépem és a telefonom, valamint a bankkártya pinem többször elmondtam már, de nem jegyzik meg.

Pedig jó lenne tudniuk. Pl holnap ha elcsapna egy kocsi, akkor kuka a telefonom az összes személyes emlékem telefonról és gépről (mert biztos nem tudnák kibányászni onnan) valamint az összes hálózati eszköz mert azokat is én konfigurálom, de azokat se tudják megjegyezni. Leírni meg hiába írom, a lapokat elszórják.

2020. aug. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

#3


Van olyan szolgáltatáds, most nem keresek a nevére, elfelejtettem, hogy az ilyesmit, vagy bármi üzenetet, fontos dolgot ösdszegyűjtesz, és általad beállított időközönként kapsz egy üzenetetet, amire valamit válaszolnod kell. Ha nem válaszolsz, akkor elcsapott egy autó, stb, és az előre megadott személynek küldenek egy emailt az üzeneteddel.

Aztán majd anyádék odaadják valakinek, ha nem tudnak belépni, hogy segítsen.

2020. aug. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

#4

Majd utána nézek :D

Nem rossz tipp amúgy, mert tényleg nem kis gondot okozna. Oké hogy na a veszteség is meg minden... De azért anyagilag se mindegy szerintem, hogy pl ami van a számlámon pénz az eluszik, mert levenni nem tudnák, vagy meglenne.

Meg egy csomó személyes adat, ami számukra is sokat jelenthet.

Meg tényleg az ő mindennapjaikban használt dolgaiknak a jelszavai is nálam vannak tárolva, meg a gépem is szerver gépként üzemel.

2020. aug. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%
És te miért nézed meg az ő leveleit?? Azért az eléggé gáz, hogy te nagyobb fölénybe tartod magad egy felnőtt embernél. Kis pisis.
2020. aug. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hatos, hol írtam, hogy olvasom a leveleit? Azt írtam, hogy tudom a jelszavait, mert ő "elfelejti", de amúgy meg nem érdekel... Szövegértés, "kis pisis"./csak hogy hasonlóan kedves legyek:)/


Egyébként köszönöm a válaszokat

2020. aug. 27. 22:13
 8/9 anonim ***** válasza:
"Figyi anyu, én azért tudom a jelszavad, mert én segítettem neked. Te azért nem tudom az én jelszavam, mert úgy a normális. Csinálhatjuk ezentúl úgy, hogy én nem tudom a tiédet, tessék, változtasd meg, de ebben ugye nem tudok segíteni."
2020. aug. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"És hogy ő "olyan szívesen megnézné az üzeneteim"."


Kérdezd meg tőle, hogy miért akarja elolvasni?

És mondd meg, hogy te abnormálisnak tartod, hogy kutakodni akar utánad.

Ha ezek után azzal jön, hogy te is tudod az ő jelszavát, akkor mondd meg, hogy többet nincs segítés a belépésnél. Oldja meg, ahogy akarja, vagy megszűnt számára az online világ, punktum.

2020. aug. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!