Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges hogy a...

Hogyan lehetséges hogy a védőföld és nulla sín között időszakosan 70 volt feszültség van?

Figyelt kérdés

Megcsípett a védőföld ezért mértem rá. Panellakás. A sínen csak a bejövő piros vezeték és egy zöld-sárga van. Az utóbbihoz tartozó kábel fázis megszakítója ki volt kapcsolva.

A lakásban csak a fürdő dugaljban van még földelés, az nem a sínre van bekötve, de afelé a stang felé megy ahol a megszakítódoboz is van.

Most nincs 70. A lakás összes fogyasztóját bekapcsoltam mégse tudtam produkálni a dolgot.



2020. júl. 29. 17:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hol csípett meg? Dugalj?

Amúgy a nullán vissza tud jönni egy fogyasztón keresztül a feszültség.. pl. pont 70 volt. Ha lenne földelés, akkor nem csíphetne meg. Mérj egyet a fázis és a föld között, 240-nek kell lennie, ha minden jó.

2020. júl. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Küldj már képet még az elosztóról, ha lehet.
2020. júl. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen dugaljnál, de a megszakítót előtte lekapcsoltam. Mértem fázis és föld között is, nem 240 volt már nem emlékszem pontosan asszem 80V volt.

Akkor fél órán belül többször mértem, utána "jó" lett. Gyakran ránézek, már 3 volt alatt van nulla-föld között.

Amit elszalasztottam: kikötni a föld sínről az egyetlen elmenő vezetéket és megszakítani a kötődoboznál a fürdőbe menő földet.

2020. júl. 29. 20:06
 4/17 anonim ***** válasza:
Gondolom nincs FI relé. Súlyos hiba. Valahol nem jó a szigetelés. Vagy egy gépben vagy egy kábelben.
2020. júl. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Az a földelés az nem földelés. Jobban is jársz ha kikötöd.

A Fi-relé meg hülyeség lenne, ugyanis tuti nem működne.. vagyis de, és éppen ezért húzhatná át az egész házat, meg dobhatná ki a régi gépeket.. ami ha belegondolunk jó dolog.. csak hát egy Fi-relével nem oldódik meg ez a sok probléma.

2020. júl. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%

"A Fi-relé meg hülyeség lenne"

Gratulálok nincs több kérdésem.

2020. júl. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Kár találgatni.Ez nem távgyógyítással működik.

Keress villanyszerelőt, aki képes megcsinálni. Ez van. Ez így veszélyes, és nem is oldható meg.


6# jelen esetben az FI relé a hibát nem oldja meg,ahogy 5# írja. Max nem lesz villany...

2020. júl. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A hibát nem oldja meg de megvédi az életét ha éppen nem 70 volt hanem 200 lesz a 0 és a föld között. Egy ilyen lakásban élni életveszélyes.
2020. júl. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Eleve nem feszültségre, hanem áramra működik. Így 200V nál sem old le ha nincs meg a megfelelő áramérték. A csipkedés 1mA nál már van. A koldás meg 30mA .

Ez nem jön össze.

2020. júl. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Fi-relé van, csak a hűtő nincs rajta, de abba a nulla és a fázis van bekötve. Ha a védőföld ráz az ellen gondolom nem véd meg.

Amikor ez történt nem ment gép a lakásban, a hűtő esetében külön mértem a kompresszor működésekor.

A nulla és a védőföld között nincs érintés. Állítólag sok panelben a vízelvezető csatornára kötik rá a föld kábelt.

2020. júl. 29. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!