Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg burokban él egy ilyen...

Tényleg burokban él egy ilyen gyerek? Ilyen rossz a helyzet Magyarországon?

Figyelt kérdés
Rendszeresen jártak külföldre nyaralni, saját szobája van, a szülei diplomások és irodán dolgoznak, sose volt munkanélküli egyik sem, sosem kellett rászorulás alapon diákmunkázni, csak zsebpénz miatt. Egyetemre járhat, diploma után azonnal kapott munkát.
2020. aug. 30. 18:25
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
87%
Talán némileg igen. A kérdező szülei voltak az első generációs értelmiségiek, kérdező már a második generációs, de napjainkban, mert nem 50 évvel ezelőtt. 50 évvel ezelőtt ugyanis nemcsak a rendszeres külföldi nyaralás volt a különleges (nem is létező), hanem egyáltalán a nyaralás (azaz pl. nyáron 2 hetet a lakóhelytől távoli településen semmit tenni, napozni, fürdeni). Aki úgy nőtt fel, hogy nem neki kellett felvinnie a pincéből a napi tüzelőadagot több emelet magasra, aki nem végzett rendszeres fizikai munkát, aki nem hajnalban kelt, hogy reggel 6-ra odaérjen a munkahelyére (inasiskolába), akinek nem magának személyesen kellett kifestenie, kitapétáznia, kimázolnia a lakását, akinek nem kellett napi 8 óra után még mellékmunkát vállalnia, hogy enni tudjon adni a gyerekének, az valóban burokban élt. De persze ezzel nem mondunk semmit, mert akkor is voltak, akik más körülmények között éltek, de ettől még nem lettek feltétlenül boldogok.
2020. aug. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
85%
Átlagnál jobb, de privilegizaltnak nem mondanám
2020. aug. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
91%
Én csak ilyeneket ismerek.
2020. aug. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
95%

Sok ilyet ismerek, de sok ez alatti is, hogy melyik az átlag, nehéz megmondani. ÉN úgy vettem észre, hogy egyke gyereknek mindig van külön szobája, testvéreknek meg gyakran csak idősebb korukra. Olyat is sokat ismerek, ahol a szülők alszanak a nappaliban kinyithatós kanapén. Nem ritka.


A külföldi nyaralás van, hogy olcsóbb mint a belföldi (pl. Bulgária, Horvátország olcsóbb mint a Balaton).


Magyarországon meg pont hogy szinte mindenki egyetemre, főiskolára akár menni.

2020. aug. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
87%

Az átlagon felüli család gyermeke nem megy alkalmazottnak egyetem után, hanem saját vállalkozáshoz segítik, vagy a szülei cégében dolgozhat.


Az átlagon felülinél nincs kiemelve, hogy szobája van, ammyira evidens

Esetleg lakást is kap már fiatalon.


Az egyetemet nem is értem, Magyarországon nem anyagiak függvénye, 10/9-en államilag támogatott képzésen tanulnak.


A külföldi nyaralást nem is értem. Az egzotikus utakat leszámítva jóval többet költünk egy itthoni wellness-hétvégére a Spiritben, mint amennyit egy kirándulós, európai, vagy ázsiai nyaraláskor.


Egy teljesen átlagos, alkalmazottként dolgozó szülők általi családot festettél le.

2020. aug. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
De nem mindenkinek van lehetősége egyhuzamban kivenni 3-4 napot, amikor 5-6 órára a munkahelyétől elutazhat, vagy a házastársak különböző műszakban dolgoznak (orvosok, mentősök, kereskedelemben/vendéglátásban dolgozók, területi képviselők). Exem apja annyit keres, mint a szüleim együtt, de csak a Balatonra jut el wellnesszezni, mert az csak 1 óra kocsival, se a beosztása, se az egészsége nem engedi a hosszú autózást vagy repülést. Ha utazik, csak munka miatt.
2020. aug. 30. 19:00
 17/37 A kérdező kommentje:
Utolsó, én ismerek olyan családokat, ahol apuka vállakozó, anyukának valami tingli-tangli melója van (esetleg a vállakozásba van bejelentve mint titkárnő), hatalmas ház, minden gyereknek külön szoba, viszont annyit dolgoznak, hogy sosem jártak nyaralni, mert otthon kell dolgozni a ház körül vagy tanulni és a különórák is elveszik az időt. Érettségi után nevelési célzattal nem segítik a gyerekeket, csak van egy csomó papírja meg pénze a diákmunkából.
2020. aug. 30. 19:21
 18/37 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem burokban él, igen. Mi körbejártuk Magyarországot (anyámnak rengeteg cafeteriája volt, amíg át nem szervezték), illetve a történelmi Magyarország néhány területén megfordultunk (az is rég volt)..


Gyakorlatilag a nagyvárosokon kívül sokszor óriási nyomor van. Volt egy baranyai Tesco, ahol majdnem megvertek, mert azt mondtam a 40 forintos fánkra, hogy "tök olcsó". (Ugyanaz Budapesten 90 Ft volt).


Emlékszem a borsodi utakra, viszonyokra. Romániában a rossz útviszonyok miatt beletört a kerékagyba a csavar, úgy kellett egy székely ezermestert keresnünk + a piacon az ételek felettébb szólva megkérdőjelezhető tárolása miatt majdnem egy hétig ment a hasunk.


Azóta nem sokat nyaraltunk, de csak ha kilépsz az utcára pl, látod, hogy az autók alja hogy kirohadt sokszor, az embereknek nincs pénze megcsinálni...


A közeli Pennyben egyszer féláron adták a termékeket négytől, már délután háromkor üresek voltak a polcok. Ott állt a sok munkás család, hogy a következő havi étkezésüket féláron oldhassák meg...


Aki ilyeneket nem látott, az burokban él, igen. Magyarországon és Kelet-Európában EZ az életszínvonal.

2020. aug. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
88%

Nem, messze nem ez az átlag, kedves utolsó. Te kiemelted a legrosszabbat, de attól ez még nen lesz átlagos.

Ugyanúgy Sopron sem az, ahol meg jellemzően mindkét szülő Ausztriában dolgozik és 1 millió forint még a gyári munkás- gyári munkás házaspárnál is bejön.

Ez pont annyira nem átlagos, amennyire Borsod legrosszabb része sem az.

2020. aug. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
96%

Igazából szerintem a "burokban létezésnek" nem feltétele az átlag feletti anyagi helyzet. A lényeg, hogy akármilyen helyzetben van az ember, ha azon nem lát túl, burokban él.

Ha nagyon szegény vagy, és semmi mást nem látsz a világból, vagy ha véletlen látsz is, de teljesen kizárod, akkor ugyanúgy burokban élsz, mint az a gazdag, akinek fogalma nincs róla, hogy a karórája az másnak egy éves átlagkeresete, és hogy úgy általában milyen állapotok vannak az őt körülvevő világban.

Amit írsz, az mostmár nem ritkaság, de azért sajnos még mindig az átlag felett van. Ebben az országban nagyon sokan vannak, akik életükben nem tették ki a lábukat az országból, és valószínűleg nem is fogják; sem a szüleik, sem ők nem kerültek felsőoktatás közelébe, és jó eséllyel a gyerekük sem fog és így tovább. Ha ezt nem látod, lehet, hogy némileg burokban élsz.

2020. aug. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!