Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg burokban él egy ilyen...

Tényleg burokban él egy ilyen gyerek? Ilyen rossz a helyzet Magyarországon?

Figyelt kérdés
Rendszeresen jártak külföldre nyaralni, saját szobája van, a szülei diplomások és irodán dolgoznak, sose volt munkanélküli egyik sem, sosem kellett rászorulás alapon diákmunkázni, csak zsebpénz miatt. Egyetemre járhat, diploma után azonnal kapott munkát.
2020. aug. 30. 18:25
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
51%

"Többet ér egy kis "lyuk", ahova a gyerek visszavonulhat,"



Te így gondolod, más meg úgy. Vagy azt is mondhatnám, hogy régen egyik volt a trend, most a másik. Valószínűleg régen is belefért volna a pénzügyi keretbe plusz 1-2 vékony válaszfal. Csak fel se merült az igény.


Ami objektíven összehasonlitható az az össz négyzetméter /fő.

2020. szept. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
91%

A burokban él kifejezést nem arra értik amiket felsoroltál. 20-as fogalmazta meg azt amire gondolok. Akkor él valaki burokban ha annál a közegben amiben él (mindegy hogy szegény vagy gazdag) nem lát tovább.

Az higy mi a normális az más kérdés, azon felesleges vitatkozni. A saját szoba normális, ennek ellenére sok gyereknek njncs. A továbbtanulás nem kiváltság, normálisan mondható, ennek ellenére sok ember nem teszi. Külföldi nyaralás 30 éve számított titkábbnak, mikor még a ruhákat csempészték a nagyszüleim át a határon. Ma már nem. Nagy szám talán ha tengeren túlra megy az ember, az több ezer euróra is rúghat. Én több embert ismerek akik megtehették a külföldi nyaralásokat ide európába, de nem érdekli őket. A gyerek vagy nincs, vagy nem kicsi már tehát ez nem akadály, se a pénz, tudnának utazni, de inkább lemennek a Balatonra és költekeznek ott mint elmenjenek más kultúrával ismerkedni vagy mondjuk megnézni a tengert. Nem érdekli őket. Nekem ez furcsa, nekik meg az hogy én miért nem bírok ki 1-2 napnál többet egy tóparton fekve.

2020. okt. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor él burokban ha emellé azt gondolja ez a normális és ez mindenkinek elérhető. Én is hasonló körülmények között élek/éltem de pontosan tudom hogy a legtöbb embernek ez nem adatott meg, nem ez az átlag életszínvonal sokaknak.
2021. júl. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
88%

Én ilyen közegben nőttem fel, külföldön ugyan nem sokat nyaraltunk mert a szüleim annak a hívei hogy ismerjük meg a hazai tájakat mielőtt külföldre megyünk. Felnőtt koromban saját költségen utaztam külföldre.

A szüleim diplomás közalkalmazottak (már nyugdíjasok), volt saját szobám, jó iskolákba jártam stb. Lakást, kocsit saját keresetből vettünk a párommal, arra a szüleimnek nem telt, csak belesegítettek. De nem érzem hogy burokban nevelkedtem, a barátaim között volt aki sokkal gazdagabb volt, és volt aki rosszabb anyagi körülmények között élt, volt segédmunkás, volt akit elzavartak a szülei otthonról... és a lakókörnyezetemben is láttam igen szegény embereket, palotában élőt, hajléktalant, alkoholistát, cigánysort, politikust stb.

A középosztály nem él szemellenzővel szerintem, és 25 éve sem élt úgy mikor gyerek voltam.

2021. júl. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
59%

Mi ebben a burok? Én is egy ilyen családban élek, azzal a különbséggel, hogy anyukáméknak nincsen diplomája, más családtagoknak van, ennyi.

Szerintem ez a normális.

"Ahol több tesó van, ott nem lehet."

Van két öcsém, abban igazad van, hogy ők ketten egy szobában alszanak, nekem van csak külön szobám.

Egyetemre bármelyikünk járhat majd, ha akar, én fogok is, idősebbik öcsém valószínűleg nem, mivel ő szakmát tanul. De ha majd akar, bármikor járhat.

Diákmunkázok, igen zsebpénzért.

Mi ezzel a baj? 16/L

2022. aug. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 NTBS ***** válasza:
100%
Ez nézőpont kérdése.
2022. aug. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Akik rendszeresen járnak külföldre nyaralni, azok hidd el, hogy nem élnek burokban.

Nagyon is jól és kritikusan látják az ordító különbségeket.

Nálunk legalábbis ez a felállás. A kamasz gyerekeimet nem fogja az média, vagy bármelyik politikus befolyásolni soha.

És látják, hogy ott is vannak negatívumok, de össze sem lehet mérni az itthoniakkal. Sajnos.

2022. aug. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!