Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolja mindenki úgy...

Miért gondolja mindenki úgy hogy apukának válás után ugyanúgy ki kell vennie a gyerek kiadásaiból a részét?

Figyelt kérdés
Többnyire itt is és máshol is azt hallom hogy apuka minimum fele-fele arányba szálljon bele a gyerek kiadásainak, ahogy az anyuka. És amúgy szerintetek ez mennyire fer egy olyan helyzetben ahol mondjuk apuka havonta legfeljebb 4 napot találkozhat a gyerekkel? Érdekes hogy azt anyuka elvárja hogy anyagilag apuka támogassa a gyereket, de ha pl többször szeretne vele találkozni vagy esetleg beszélni az már a legtöbb esetben nem tetszik. Az a helyzet hogy én a legtöbb esetben azt látom hogy apuka fizessen mindent, de amúgy meg ne legyen útban meg ne szóljon bele semmibe. Szerintetek ez így mennyire korrekt?
2020. aug. 31. 14:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%
A gyerek eltartása (ami mindkét szülő feladata ugyanolyan mértékben) nem ellenszolgáltatás a láthatásért cserébe. Hacsak nem bántalmazó kapcsolatról van szó, a láthatás korlátozása ugyanolyan szemét dolog, mint amikor apuci megrázza magát és "továbblép", a gyereket pedig letudja valami alamizsnával, ami messze nem fedezi a költségek felét.
2020. aug. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%
A gyermeket közösen vállalják a párok általában. Váláskor is közös a gyermek ellátására fordított összeg. Nem az együtt töltött napok számát fizeti az apuka, ez nem egy szolgáltatás, amit ha igénybeveszek, csak akkor kell fizetni. A gyermek egy életen át tartó felelősség, attól hogy elválik az ember, még nem kell a gyermeken smucigoskodni, az számít hogy a gyermekem ne nélkülözzön semmit, attól mert esetleg szétmegy az ember a párjával. 30/F
2020. aug. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
91%
A gyerek akkor is ugyanannyit eszik ha találkozik apukával, ha nem. Mivel félig az ő gyereke, igen, állja mindennek a felét. Lázhatást bíróságon lehet rendezni.
2020. aug. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez egy nagyon általánosító vélemény, amit leírtál, ráadásul a láthatásról bíróság dönt. Többnyire az apáknak nincs igénye ennél többre, viszont a gyereket ketten vállalták, ő is szülő marad, amivel kötelezettségek járnak. Ha több láthatásra van igénye, hivatalos úton kehet ezt kérvényezni, ha az anya nem hajlandó. De én azt gondolom, hogy minden esetben a gyerek kellene, hogy első helyen álljon és nem a kicsinyes bosszúállás az exen - ez vonatkozik az anyára és az apára is.
2020. aug. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Nem ellenszolgáltatás, de tudok nem egy olyanról, ahol Anyuka ragaszkodik a papíron leírt havi 3 nap láthatáshoz, sőt pontos időben vissza is kell vinni a gyereket. De minden egyes láthatáskor kiadja utasításba apukának hogy mi kell a gyereknek, mit vásároljanak be. Plusz ha apuka esetleg el akarja vinni strandra a gyereket, akkor neki kell vennie fürdőruhától kezdve mindent, mert anyuka semmit nem küld, hiába van otthon
2020. aug. 31. 15:03
 6/26 anonim ***** válasza:
93%
Persze kérdező, vannak ilyen elvált szülők, akik így viselkednek, de ez már az ő problémájuk, sértettségük ami mindig a gyermeken csattan. Nem tartom normálisnak ezt a fajta hozzáállást.
2020. aug. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
A kiadások fele hogy sok-e, azt így nem lehet megmondani. Lehet hogy igen, lehet hogy nem. Ismerek én is olyan anyát, aki a volt férjétől (és egyben gyereke apjától) elvárta hogy a kiadások felét állja ő, miközben meg havi 400-500 ezret költött a gyerekre (tényleg ennyit, nem csak úgy mondta, kb. mindent is megvett neki amit tudott). Ez az elvárás ebben az esetben irreális. Viszont ha csak az alap dolgokat veszi meg neki, amik tényleg kellenek is, akkor szerintem rendben van a fele.
2020. aug. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
81%

"Plusz ha apuka esetleg el akarja vinni strandra a gyereket, akkor neki kell vennie fürdőruhától kezdve mindent, mert anyuka semmit nem küld, hiába van otthon"

Ez meg hazugság, hogy te több ilyen embert ismersz. :)

Semmi szükség túlozni, átlátunk rajtad, ez egy darab anyuka.

Ha meg többen vannak, ahhoz sincs semmi közöd, mert attól függetlenül, hogy melyik fél mit mesél a haverjainak, a részleteket csak az anyukák és apukák tudják...

Foglalkozz inkább a saját dolgoddal.

2020. aug. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Azt írtam hogy egy ilyet tudok
2020. aug. 31. 15:16
 10/26 anonim ***** válasza:
92%

Mondjuk mert az ő gyereke is?!

Én tudod mit látok legtöbb esetben? Azt hogy az anyuka hagyná hogy az apa elvigye annyiszor a gyereket ahányszor csak szeretné,de a mélyen tisztelt apukának erre nincs igénye.

2020. aug. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!