Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a teendő ha a gyermekem...

Mi a teendő ha a gyermekem apját egyáltalán nem lehet elérni?

Figyelt kérdés
Az exxemmel már régebben nagyon megromlott a viszonyunk, egy ideje a gyereket se keresi, ha volt valami akkor smsben kommunikáltunk. Viszont most már odáig jutott a helyzet hogy a számomat is letiltotta, ha az anyját hívom ő se veszi fel. Ilyenkor én ezt tudom jelezni a gyámügy felé? Már nem érdekel ha eltűnik, igazából én kaptam a felügyeleti jogot, csak nem tudom mi van olyankor ha majd valamihez kell a hozzájárulása
2020. szept. 3. 09:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
92%

Nem neked kell nyomozgatnod az ex után, hanem a gyámügyet bevonod közvetítőnek.

Én is váltam, volt gyerekünk is, mégsem hívogattam az exem soha, pedig nem egymást gyilkolva váltunk el.

2020. szept. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
11es azt hogyan?
2020. szept. 3. 13:06
 13/20 anonim ***** válasza:
91%

11-es vagyok

Bemész a gyámügyre, viszed az iratot amit alá kellene írnia az apának, elmondod nekik azokat amiket itt leírtál (kinyomja a telefont, stb) elmondod, hogy semmilyen kapcsolatban nincs a gyerekkel X idő óta, de ehhez az eljáráshoz kellene az aláírása és kéred a segítségüket!

Két eset lehetséges,

- vagy felveszik az apával a kapcsolatot

- vagy a gyámügy adja meg helyette a hozzájárulást.

Nem egyedi az eseted, erre már kidolgozott sémájuk van.

2020. szept. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
23%

9!


Nem, nincsenek kivételek. Nekem a bírónő anno azt mondta, innentől minden joga megszűnt apukának, csak a kötelessége maradt

2020. szept. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Carragher_x ***** válasza:
62%

"Nekem a bírónő anno azt mondta"

Akkor vagy buta volt a bírónő vagy ami sokkal valószínűbb, egyszerűen nem értetted, amit mond.

2020. szept. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

"9!



Nem, nincsenek kivételek. "


Olvass már utána. De, vannak kivételek. [link]

2020. szept. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
34%

15, 16!


Megegyszer leirom: a kizárólagos szülői felügyelet azt jelenti, hogy a másik szülőnek köze nincs többé a gyerekhez. Ez uyganis azzal jár, hogy a másik szülő szülői felügyeleti jogát megszüntetik. A bírón ő világosan elmondta, az ítélet jogerőre emelkedése után apuka semmibe nem szolhat bele, semmiről nem kell kikérni a véleményét, semmihez nem kell az engedélye.

A jogerős birosagi ítélettel a kezemben a megkérdezése nélkül írathattam be az iskolába és ugyanígy költözhettem vele külföldre is. Sőt, ezzel az ítélettel a házastársi örökbefogadás is problémamentes, mert arról sem kell megkérdezni.


Ti keveritek a szezont a fazonnal, mert azt hiszitek, ez azonos azzal, amikor a bíró egyik szülőnél elhelyezi a gyereket, a masik meg láthatást kap. Ez esetben mondjuk legyen az anya, akinél a gyerek van. Ő a gondozó szülő, ah apa szülői felügyeleti joga pedig szűntél. Nem megszűnt, szünetel. Ez esetben kell az engedélye a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben. A kizárólagos felügyeleti jog eseten viszont az apa szülői felügyeleti joga megszűnt, semmihez nem kell az engedleye.

2020. szept. 4. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
70%
Te kevered a dolgokat. De ugye a jogászok hülyébbek, te jobban értesz hozzá....
2020. szept. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

18!


Vagy csupán képes vagyok rá hogy elolvassam és értelmezzem ami az ítéletben áll. Adj egy kepfeltoltesre való oldalt és megmutatom.

2020. szept. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Nálunk az van az ítéletben hogy az enyém a kizárólagos felügyeleti jog, viszont fontos kérdésekben, pl lakhely változtatás, névváltoztatás stb. szükség van az apa beleegyezésére is
2020. szept. 4. 09:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!