Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám nem akarja elfogadni,...

Anyukám nem akarja elfogadni, hogy szeretnék egy pszichológussal beszélgetni a suliban. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Na az van, hogy anyukám mindenért magát okolja... Szó szerint mindenért. Nem tudja elfogadni hoyg járjak az iskolapszichológushoz, mert hogy ez biztos az ő hibája meg hogy miatta is van. De neki szinte semmi köze nincsen hozzá hogy nekem mennyire lesz kedvem. Sőt. Most igazán jól jönne... (trichotillománia) régen a szüleim nagyon csúnyán veszekedtek, csúfoltak a suliban, stbstb... Apukammal meg nem beszéltem erről mert ő dolgozik és ma este jön haza. (szülői beleegyezés kell a pszichológushoz.)azt hozzateszem hogy anyukámmal a legjobb a kapcsolatom a családból.

2020. szept. 3. 18:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Ha reális az ítélkezési képessége, akkor talán van egy tippem.

Próbáld megnyugtatni, hogy nem miatta van és ha nem megy akkor tedd hozzá valami kíméletes módon, hogy ha mégis miatta van, vagy így érzi, akkor azzal tud legtöbbet segíteni, ha beleegyezését adja.

Ez persze nem fog működni, ha ő úgy gondolkodik erről, mint az én anyám, hogy ne menjek, mert ez neki mekkora szégyen.

2020. szept. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy lehet, hogy az ő hibája, de azzal, hogy nem engedi ezt meg neked, csak ront a helyzeten, és az aztán tényleg az ő hibája lesz. És semmiképpen ne engedd, hogy meggyőzzenek róla, hogy nem kell a pszichológus.
2020. szept. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Hát de basszus, akárki hibája, rohadtul nem jó hogy a lánya tépkedi a haját. Ne vicceljünk már.
2020. szept. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3nem a hajam hanem a szempillám tépkedem :) de az se jobb... Mindenért magát okolja anyukám :( meg hogy tuti az ő hibája hogy menni szeretnék

De én erre nem tudok normális választ adni hogy miért egyszerűen csak megkönnyebbülnék hogy járhatnék a pszichológushoz... Közbe a suliba csúfoltak is a kinézetem miatt és ettől egy kicsit sem érzem jobban magam... De viszont erről nem anyukám tehet!

2020. szept. 3. 19:57
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Rokonodat nem tudnád rávenni, hogy beszélje anyukáddal?

Helyesen tanácsolja, aki azt írja, hogy nyugtasd meg őt, hogy ez nem az ő hibája.

Már sokszor leírtam itt, hogy egyszer a tévében volt beszélgetés pszichológusokkal. Említették, hogy bizony ők is elmennek a kollégájukhoz, hiába tudnak másnak tanácsot adni, de önmaguknak nem megy.

Nagyon téved, aki azt hiszi, hogy a pszichológushoz a bolondok járnak. Ég és föld a különbség!

Ha eljutsz hozzá, akkor ne hidd, hogy 1-2 beszélgetéssel minden helyreáll a lelkedben. Idő és alakom kell, hogy belelásson a lelkedbe, Neked meg azért kell idő, hogy feloldódj előtte úgy Isten igazából, tehát hogy kitárd előtte a lelked.

Minden jót!

2020. szept. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Kitartás kicsi lány, eddig jól csinálod!

Remélem apukáddal is megbeszélted és ő aláírja.

Nem gyengeség segítséget kérni, sajnálom, hogy anyud nem így látja. Írták korábban, hogy egy másik rokon segítségét is kérheted, hogy beszéljen szüleiddel, gondold át kivel vagy még jóban. A suliban valamelyik tanárodhoz is fordulhatsz. Sok sikert!

2020. szept. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy ha egy iskolásnak pszichológusra van szüksége, az az esetek 99%-ban valamelyik szülője miatt van. Szóval anyukádnak ez egyszer szinte biztos, hogy igaza van: valóban ő tehet róla.

De ahogy már 2-es is írta, azzal is csak neked árt, ha nem enged el pszichológushoz. Pont az lenne részéről a felelősségteljes magatartás, hogy elenged, de úgy tűnik, erősebb a szégyenérzete, hogy rosszul nevelte a lányát, ezért annak pszichológusra van szüksége. Sőt, talán még azt is hiszi, hogy pszichológushoz csak bolondok, elmebetegek járnak, az ő lánya meg nem az.

El kéne magyaráznod neki, hogy ha valakinek a teste beteg, természetes, hogy orvoshoz megy; ha meg a lelke, akkor lélekorvoshoz, azaz pszichológushoz megy.

Ha ő úgy érzi, minden az ő hibája, akkor az ő lelke is garantáltan sérült, ezért neki is fel kéne keresnie egy pszichológust. Így aztán mindketten jobban fogjátok magatokat érezni a bőrötökben, és a kapcsolatotok is jobb lesz.

2020. szept. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudakold meg, mikor van a pszichológusnak rendelési ideje a suliban, akkor kopogj be hozzá, és mondd el, hogy ez és ez a gondod, de anyád nem enged pszichológushoz, mert fél, hogy őt teszik felelőssé a te problémád miatt, ezért inkább vesszél te, mint hogy neki restelkednie kelljen. A pszichológus vagy jó szakember, és akkor kitalál valamit megoldásul, vagy sz@rik a diákok fejére, és akkor unottan elküld, hogy anyai aláírás nélkül semmit sem tehet. De ez 50-50%-os esély, próbáld meg.
2020. szept. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az enyém is ezt csinálja, és paranoiás. Ami felerősíti nála ezt a zsarnoki viselkedést, az az, ha engedékeny meg gyöngéd vagyok vele. Akkor azt hiszi, neki mindent szabad, és átesik a ló túlsó oldalára. Volt, amikor elkezdtem erősen kontrollálni a viselkedésemet, és kedveskedés helyett erős hangon (nem bunkón, csak kifejezetten határozottan) kezdtem kommunikálni, nem kértem ki a véleményét pl. bevásárlás előtt, csak hoztam, amit gondoltam, és akkor visszavett a viselkedéséből. Ismétlem: nem bunkóztam, hanem átváltottam egy erős, szuverén stílusra. Az ilyen ember, ha felbukkan egy alfahím vagy alfanőstény, nem veszi fel a harcot, hanem elkezdi meghúzni magát. Addig terrorizál csak, amíg hagyod magad. De mondom, se "beszélgetés", se "meggyőzés" nem ér nála egy fabatkát se, csak a határozottan erős kiállás mindenben.
2020. szept. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9-es vagyok, ezt nem ide akartam írni, elnézést mindenkitől.
2020. szept. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!