Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem hiszek a pszichológusok...

Nem hiszek a pszichológusok "működésében". Hogyan tudna az segíteni rajtunk, ha beszélgetnek velünk?

Figyelt kérdés

Higgyétek el, számos pszichológusnál voltam már, akár több hónapon keresztül, de ugyanolyan maradtam, mint azelőtt. A (pszichiáterektől kapott) gyógyszerek valóban voltak hatással rám, de azok is csak a hangulatomat tekintve és inkább negatív irányban.

Egyszerűen azáltal, hogy beszélgetnek veled nem fog megváltozni a múltad, ami felépítette a személyiségedet, sem a gondolkodási formáid, és nem lesznek olyan tulajdonságaid, amik azelőtt nem voltak. Szerintem kamu, de nyitott vagyok mindenfajta [kulturált formában] megfogalmazott ellenérvre.



2019. jan. 11. 11:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egyszer voltam pszichológusnál, 2 hónap alatt rendbe jöttem, de csak azért, mert én is akartam, nyitott voltam a változásra. Nekem jó érzés volt az, hogy olyasvalakinek mondhatom el a legféltettebb titkaimat, gondolataimat, aki nem ismer és nem is ítélkezik. A pszichológus csak irányokat mutat, egy mankó, de neked kell tudnod, hogy valóban ki akarsz mászni a gödörből vagy sem. Ő nem fog kihúzni a gödörből, neked kell felállnod, de segítséget ad hozzá, hogyan kezdj neki szép lassan. Hittel, akarattal, motivációval sikerült nekem.
2019. jan. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog megváltozni a múltad, de segíthet elfogadni. Sajnos sokaknak nincs olyan barátjuk/ismerősük, akinek ŐSZINTÉN elmondhatnák a bajukat. És a pszichológus tuti nem fog elítélni.
2019. jan. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én április óta járok heti rendszerességgel, nekem nagyon sokat segít.
2019. jan. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem állította soha senki, hogy pusztán azáltal, hogy beszélget a pszichológus és a hozzá forduló, majd az illető élete ettől fog megváltozni...

A beszélgetés által az illető felismeri viselkedésmintáit, hozzáállását stb és (ha akar) ezen változtathat, napi szintű tudatos gyakorlással, odafigyeléssel...

Attól, ohgy egy embernek jól kipanaszkodja magát, majd ettől megkönnyebbül, hazamegy és nem tesz semmit, semmi sem fog változni...

Könyvekbne olvass utána a pszichológus munkájának...

Popper Péter: Praxis avagy angyalok a tű fokán c. könyve.

HVG könyvek: A terapeuta esetei sorozat...

Láthatod esetleírásokból: "mi és hogy történik"...

A "párszor elmentem és nem történt semmi, magától nem változott meg semmi" ez egí téves hozzáállás...

Ha már sokszor elmentél de változtatni nem szeretnél semmmit, akkor minden úgy marad ahogy eddig.

Ha változni szeretnének a pszichológushoz fordulók de változtatni nem, akkor nem tud segíteni...

2019. jan. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy pszichológus segíthet megváltoztatni a gondolkodásodat. Ha megváltozik a gondolkodásod megváltozik a viselkedésed. Ha megváltozik a viselkedésed megváltozik az életed. Kb. így működik.
2019. jan. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha a pszichológus kiképzett terapeuta, csak látszólag beszélget, valójában gyógyító módszereket alkalmaz, különösen, ha mélylélektani terapeuta: interperszonális, hipnózis, integratív.
2019. jan. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Azért jó pszichológussal beszélgetni, mert ő valamilyen formában rávezet arra, hogy mi lenne a megoldás különböző helyzetekben. Nem konkrétan mondja meg, hogy mit kell csinálnod. Ezen kívül amit írtak már, nagyon fontos, hogy te is meg akarj gyógyulni. Senkit semmilyen mentális problémából nem lehet kigyógyítani, ha ő nem akarja. Ezért is nagyon fontos lépés a gyógyulásban, hogy felismerd, hogy beteg vagy és segítséget kérj. Illetve amiben szerintem sokat tud segíteni egy szakember, az az önismeret...hogy egy idő után tudod, hogy milyen dolgok milyen reakciót váltanak ki belőled, ezért a negatív dolgokat, embereket most már tudatosan kerülni tudod, hogy ne okozzanak fájdalmat.
2019. jan. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is jártam pszichológushoz, de igazán egy pszichiáter tudott csak segíteni, mert ő gyógyszereket is írhatott fel. Nekem szociális fóbiám volt, de mikor a pszichiáterhez kerültem, már depressziós is voltam.

A doki a terápiát és a gyógyszeres kezelést együttesen alkalmazta, de több év kellett ahhoz, hogy az agyból kiürüljenek azok a kémiai anyagok, amik a gyerekkori, fel nem dolgozott konfliktusok miatt sok év alatt halmozódtak fel. A terápia abból állt, hogy össze kellett írnom "félelmetességi" sorrendben, hogy mi az, amitől szorongok, és hétről hétre a legkevésbé zavaróval kezdve folyamatosan szoktatnom kellett magam hozzájuk – ez az én esetemben gyógyszerek nélkül elképzelhetetlen lett volna, vagyis nem haladtam volna ebben a folyamatban, és nem tudtam volna sorra leküzdeni az „akadályokat”. A beszélgetés abból állt, hogy hetente beszámoltam róla, hogy mit, hogyan sikerült elérnem - hosszú folyamat volt, de megérte…

2019. jan. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
67%
Amíg a "pszichológus" egyetlen kategória a fejedben, addig nem tudunk erről beszélgetni. Több tucat módszert, szint, képzettség szerint is vagy 30 féle szakember létezik. Sajnálom, hogy a köztudatban ez nincs benne. Hiaba mész urológushoz ha a fogad fáj, pedig orvos az is ez is. Először tudni kellene mit akarsz, mi a probléma és utána szakembert választani. És még utána is lehet, hogy párat meg kell nézni mielőtt meg lesz a jó. Ez is ilyen mint bármi más.
2019. jan. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Egy himi-humi sarlatán szakma a pszichológia.. egy rakás ürüléket sem ér:) jöhettek ugatni, de így van. A pszichiáter már komolyabb (már amelyik), de az is kakil a fejedre, és csak begyógyszerez. :))))
2019. jún. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!