Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha anyám saját...

Mit tegyek, ha anyám saját magából csinál csicskát?

Figyelt kérdés
Apámmal most válófélben vannak, ezért hozzám költözött átmenetileg. Amikor otthon laktam, akkor is csicskázott mindenkinek, mindenki helyett megcsinált mindent, főleg a fiútesóim helyett, mert ugye őt meg apámat úgy nevelték, hogy a nő feladata az, hogy megszakadjon a házimunkába és a gyereknevelésbe, pluszba még ugyanúgy legyen munkahelye és dolgozzon, a férfi meg csak dolgozik, aztán munka után beül a tv elé meccset nézni, mert neki az jár. Ennek ellenére én nem lettem ilyen. Anyám mióta itt lakik, csicskázik. Folyamatosam mindent megcsinal helyettem, pedig megmondtam már neki, hogy ne legyen csicska, ne rakjon az én szobámban rendet, ne töröljön port, majd én megcsinálom. Oké, tudom, hogy nekem akar jót, de nem esik jól, hogy egy olyan lakásban vagyok, ahol nem én vagy nem a vendég, és mindig engem szolgálnak ki. Azt akarom, hogy munka után pihenjen. 49 éves egyébként, nem öreg, de azért a csuklója meg a dereka fáj, és nem fejezi be a takarítást még így se. Sajnos úgy van, hogy ő hamarabb hazaér, mint én.
2020. szept. 3. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Vegyél neki masszázs és kondi vagy akármi relax bérletet.


Lehet, hogy a válásról is így tereli el a figyelmét.

2020. szept. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
78%

Őt így nevelték, oké. De attól még nem kell neki hagyni, hogy bohócot csináljon magából. Csicskázik mindenkinek, el sem tudom képzelni, hogy a fiútestvéreid milyen életképtelenek lehetnek, amikor anyuci csinált meg mindent helyettük.

Én ismerem azt az érzést, amikor valaki más (aki nem a párod) takarít a lakásodban. Olyan, mintha nem is a te házad lenne, hanem egy idegen lakna ott. Lehet hogy mindenki most itt azt gondolja, hogy hú de jó, örülj, hogy megcsinálja helyetted, pedig ez nem ilyen egyszerű sajnos.

2020. szept. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
Ami apádnak a foci mecs, az anyádnak a "gondoskodás"....
2020. szept. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
35%
Ó barátom, ez egy vesztes meccs. A barátnőm is ilyen. Ha egy barátnője kér tőle valamit, majdnem mindig teljesíti. Én meg folyton mindent teljesítek neki. Mi már nem változunk. :)
2020. szept. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Vannak ilyen szolgalelkű emberek, az én anyám is ilyen. Ráadásul ő az egész életet egy tragédiának éli meg, ahol napi szinten helyet kap a mártírkodás. Hozzáteszem a mártír szerepet ő vállalja magára.

Ezen már nem tudsz változtatni, sőt 50 évesen nem is fog megváltozni az ember.

2020. szept. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%
Lecsicskázni nem szép anyudat👊🏻
2020. szept. 4. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
28%

Ez nem (csicskaság)!

Nem halott még arról hogy valaki szolgalelkületű ?

Van aki tud másokat szolgálni van akinek csak a szája jár .

2020. szept. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!