Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Régen miért tudtak jobban...

Régen miért tudtak jobban együtt élni generációk, mint ma?

Figyelt kérdés
Régen tök boldogok voltak együtt a családok generációk, ma már inkább külön megy mindenki lakni..mindenki önállóan egyedül...
ápr. 29. 12:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 Metionin ***** válasza:
94%
Nem voltak boldogabbak, csak muszáj volt nekik együtt lakni.
ápr. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
90%
Mert régen beletörődtek a fiatalok, hogy nekik kuss a nevük. Ma meg már vannak saját gondolataik.
ápr. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
89%
#1 Igen, így volt. Ráadásul a családok tekintélyelven működtek, a fiatalnak hallgass volt a neve. Nem kívánom senkinek az ilyen életformát.
ápr. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
93%
Rá voltak kényszerülve. Csak úgy működött jól, ha a fiataloknak kuss volt, az öregek dirigáltak. Ezt ma már nem kötelező elviselni, hát költöznek. Jól is teszik.
ápr. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
98%
Nem tudom milyec régre gondolsz, 33 vagyok, az én nagyszüleim is már külön éltek a dédszüleimtől 🤷🏼‍♀️, ráadásul egy harmadik településen (anyai dédszüleim x helyen, apaii y, a nagyszüleim meg z településre költöztek, mert nagyapám ott kapott munkát). De: Azért akkor sem volt mindenki boldog úgy, csak nem lehetett róla beszélni, hát mégis mit gondoltak volna róluk akkor. Elég pár regényt elolvasni, amiben szerepel ilyenfajta együttélés, nyilván kitalált sztorik, de van alapjuk. Főleg ha a lány ment a fiús házhoz élni. Akkor is voltak jól működő, többgenerációs együttélések (ahogy ma is), de erős túlzás, hogy régen milyen boldogok voltak így. Inkább nem volt más választásuk. A birtokot, földet nem lehetett csak úgy otthagyni vidéken, az volt a megélhetés, könnyebb volt több embernek megoldani, mint mindenkinek egyesével egy kis darabkát, ami nem fedezte a megélhetést. Amikor már ez a fajta élet kezdett kikopni szépen a fiatalok is elkezdtek külön menni. Eleinte kalákában építettek házakat, mentek a rokonok, ismerősök felhúzni a fiataloknak, később meg ők is mentek másokhoz. Aztán egyre több ház épült, több lehetőség volt, akár venni is, ahár építeni. A szüleim generációja már bőven külön élt a nagyszüleimtől, a 80-90es években, aki megtehette sajátba ment. Szóval az a régen az tényleg nagyon régen volt. Azóta a világ is változott, meg nem volt annyira tökéletes akkor sem (most sem, csak másképp rossz). Sokan romantizálják ezeket a kényszer együttéléseket, de akkor is voltak konfliktusok, meg nem volt felhőtlen több generációnak együtt élni.
ápr. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
96%

Dehogy voltak boldogok. Olvasgass egy kis szépirodalmat, azok realisztikusan leírják koruk társadalmait, már 500 meg 1000 ége is ment az utálkozás, intrika a családokob belül.


Csak akkoriban teljesen más volt a gaz

ápr. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. Amúgy a 80-90es években rengeteg panel épült, a fiatalok tömegesen mentek a városba, panelházakba. Akkor nagy dolognak számított, hogy tudtak szerezni egy panellakást. De elötte is már különmentek a fiatal házasok akik tudtak. Amikor bátyám született 86'-ban a szüleink már teljesen külön éltek, ha jól emlékszem 84-ben vették a lakást, aztán eladták amikor már én is nagyobbacska voltam és elég szűkös lett, akkor vettek kertest. Egy pillanatott sem éltünk a nagyszülőkkel, akkor már rengeteg család így élt, hogy külön ház/lakás és oda születtek a gyerekek.
ápr. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok, véletlenül elküldtem.


Szóval, tök más volt a gazdasági helyzet, a kultúra, a lehetőségek.


Az emberek rövidebb ideig éltek, fiatalabban házasodtak és nem volt úgy saját fizetésük, tulajdonuk, mint most, nem tudtak hova házasodni és gyereket vállalni, csak a szülőkhöz sokadiknak és a szülők sem mekengtek azon, mint most, hogy ők nem fognak idegent kerülgetni a házukban, oda senki ne költözzön, befogadták a házastársat (jellemzően a feleséget), mert ez volt a szokás és mindenki sokkal jobban adott mások véleményére, mint most.


De ettől függetlenül utálta egymást a többség.

ápr. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
77%

Annyira nem lehettek boldogok, nagyanyám (1918-ban született) mesélt dolgokat. A nagyapja simán összerugdosta, mert valami baleset miatt nem tudott gyerekként a búcsúból hazaérni. Nem érdekelte, hogy miért, csak nem ért haza, nekiesett.


Viszont tudták az emberek, hogy csak egymásra számíthatnak, és csak közös erövel boldogulnak.

Manapság meg szándékosan hergelik a generációkat egymás ellen.

A szülöknek mindent meg kell engedniük, akik ebben partnerek is. A takonyorrok innentöl nem ismernek határokat, és nem ritka, hogy a 10 éves szaros visszaugat a 40+-os felnöttnek.

ápr. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
91%

Régen nemhogy akkor nem voltak boldogok az emberek, ha több generáció élt együtt, de még a házastársak is ritkán szerették egymást, vagy a szülők a gyerekekek.

Egy kis olvasmány: Morvay Judit - Asszonyok ​a nagycsaládban

De ha gondolod, itt van pár idézet: [link]

ápr. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!