Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ha a fiatok megerőszak...

Szülők, ha a fiatok megerőszakolna egy lányt, ti képesek lennétek megbocsátani?

Figyelt kérdés
Nemet is írjatok

2020. szept. 5. 16:31
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
Azért megnyugtat, hogy hiába a fia valakinek, ezt a gerinctelen tettet egy szülő sem tudná elnézni.
2020. szept. 5. 17:19
 12/41 anonim ***** válasza:
23%
Először nem hinném el, biztosan kételkednék a lány szavában, tudni akarnám a körülményeket is részletekbe menően. A körülmények igenis számítanak, legalábbis nekem. Nagyon nem mindegy hogy a fiam pl. 40 éves és 12 évest erőszakolt meg vagy a lánnyal 18 évesek mindketten, egy buliban ittak, a csaj félig belement, már a bugyit is lehúzta, aztán viszakozott és a fiam nem tudta visszafogni magát (mondjuk akkor is undorító, de jobb mint az első eset). Az is számítana, hogy milyennek látom a fiam amúgy, mert ha előtte becsületesnek, kedvesnek, közvetlennek, tisztességesnek és szorgalmasnak láttam, akkor hajlamosabb vagyok azt hinni hogy ez egy iszonyú baklövés, rossz cselekedet volt csak és nem azért mert egy érzéketlen senkiházi, aki máskor is megtenné ugyanezt mással. Természetesen a nem tennék semmit hogy megússza a büntetést, de láogatnám a börtönben és rávenném, hogy mit tud felajánlani a lánynak kárpótlásként. Lányom is van és ott is azt mondom, a körülmények és a férfi személyisége, hozzáállása, meg a lányom személyisége, hozzáállása, az események részletei döntően befolyásolna. De azért igen, alapvetően csalódnék és nehezen bocsátanék meg, de megbocsátanék, ha méltó a megbocsátásra. Azt nem gondolnám, hogy a nevelésem miatt történt, nem csak én hatok a gyerekeimre, itthon meg egyértelműek a szabályok és fel vannak mindenről világosítva.
2020. szept. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

#13 jó kis áldozathibáztatás kártyát azért elővettük.

Szóval szerinted van olyan indok, amiért egy férfi megerőszakolhat egy nőt?

2020. szept. 5. 18:52
 14/41 anonim ***** válasza:
18%
nem ezt mondtam, ne forgasd ki a szavam. Arra céloztam, hogy mindenki követhet el hibát és tudni akarnám mi vezetett idáig, hogy tönkretegye más életét. Megbocsátani meg azért tenném, mert megbocsátó típus vagyok,pláne ha a gyerekemről van szó, de ehhez őszintén bocsánatot is kell kérni...
2020. szept. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
27%
Az egyik híres költőnk is megerőszakolt egy nőt, aztán mégis milyen értelmes volt, híres lett. A sok harcias fotelhuszár persze ölné a gyereket, indulatok azok vannak, nem kicsik, semmi higgadtság. Sok gyilkos, tudnátok embert is ölni, látom, csak indok kell.
2020. szept. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
87%
Az utolsó (44-es) válaszolónak:ha a csaj félig belement,aztán viszakozott az nemet jelent,a fiadnak akkor is kötelessége lett volna megállni. Nem számít ha ittak...illetve de,akkor még a srác azt is kihasználta hogy a lány ivott és illuminált állapotban volt. És nem jobb mint az első eset, ugyanúgy megerőszakolta a lányt,nincs enyhítő körülmény. Illetve a megbocsátást sem tudnád megtenni a lány helyett,ugyanis nem a te dolgod,esetleg a lány tudná megtenni. És mivel kárpótolná a lányt? Neki adná az életét amit tönkretett? Vagy pénzt hogy hallgasson? 🤔
2020. szept. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
24%
Az nem várható el, hogy a lány megbocsásson, de én a gyerekemnek megbocsátanék, ha kérné...azért mert szeretem mindig minden körülmény között és lehet hogy egy adott időben rá se lehet ismerni, de én akkor is azt a kisfiút látnám benne aki annyi szeretetet adott nekem....és tudnám hogy valahol ez is ő és ott van benne...
2020. szept. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
87%
Bocsánat,nem 44-es,csak 13-as.
2020. szept. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
67%
Érdemes lenne az okokat feltárni, miért tesz valaki ilyet. És levezetni, mennyire lehet a szülő a hibás, hogy ez lett a gyerekéből. Biztos érdekes dolgok jönnének ki. A nagy gyilkos szülő, aki ölni tudna, de nevelni nem. Még véletlenül se írja senki, hogy átgondolná, mit rontott el a nevelésben. Szánalmas indulatos emberek.
2020. szept. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
95%
18. Aha, mert csak egy kisfiút látsz a felnőtt fiadban. Ez is lehet az oka, hogy megerőszakoljon valakit, mert gyerekként kezeled, véletlen sem felnőtt férfiként, hogy esetleg érezze, tudja, hogy neki lehet kapcsolata is, elnyomja magában a vágyat, mert ő egy kisfiú szerinted, de így meg előtör. Ezeket a szülői hibákat jó lenne észrevenni, de legalább a 18-as válaszoló nem állatként viselkedne ilyenkor, még ha nem is látja be saját nevelési hibáját.
2020. szept. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!