Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ha a fiatok megerőszak...

Szülők, ha a fiatok megerőszakolna egy lányt, ti képesek lennétek megbocsátani?

Figyelt kérdés
Nemet is írjatok

2020. szept. 5. 16:31
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
19%
én is ugyanezt gondolom, hogy kötelessége lett volna megállni. De mivel nem tette, az azt jelenti hogy elkövette ezt a rossz cselekedetet. a kérdés nem arról szólt hogy helyes-e amit tett hanem hogy mebocsánatám-e, hogy így bánt mással. Igen, mert a gyerekem, szeretem, de nekem is könnyebb ha nem egy ragadozóként látom a fiam hanem csak egy nagy hibát elkövető, de alapvetően jó embernek, aki megbánta amit tett...
2020. szept. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
14%
Kérdező, nem tudom, ezt hogy gondolod, nagyon provokatív a kérdésed. Jelentettem is, remélem törlik. Vagy ez egy közvéleménykutatás, hogy mennyire indulatosak az emberek és nem gondolkodnak, ha elkapja őket a hév?
2020. szept. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
96%

"Érdemes lenne az okokat feltárni, miért tesz valaki ilyet."


De azt kellene megérteni, hogy erre nincs ok.


Pont a napokban láttam egy gondolatfoszlányt erről, hogy a nemi erőszak azért megbocsáthatatlan, BÁRKI ellen követik el, mert nincs enyhítő körülmény. Semmi.


Ölni lehet önvédelemből, lopni lehet azért, mert éhezik a családod. Egyik sem dicsérendő vagy jó tett, de ott létezik egy józan ésszel felfogható, logikus magyarázat.


Az, hogy állt a farka, nem ok.

2020. szept. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
91%

"Igen, mert a gyerekem, szeretem, de nekem is könnyebb ha nem egy ragadozóként látom a fiam hanem csak egy nagy hibát elkövető, de alapvetően jó embernek, aki megbánta amit tett..."


És ezért követi el a következő erőszakot.


Jó ember ilyet nem tesz. Nem tudom, ki tanított téged arra, mi a jó, és mi a rossz, de pár fejezet kimaradt.

2020. szept. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
20%

Itt most papírforma szerint azt kéne írni, hogy nem, különben lepontoznak. Nyilván.


Szóval a megerőszakolás egy borzasztó, feldolgozhatatlan dolog.

Viszont!


Most, hogy a metoo mozgalom terjed, a legártalmatlanabb bókért, vagy egy rosszul működő kapcsolat vége után, feljelentik az úriembert erőszakért/zaklatásért.

Nehéz ezt ellenőrizni, neked kell ismerned a fiadat annyira, hogy eldöntsd, valóban megtette-e, vagy sem. A helyzet elkerülése érdekében javaslom a párkapcsolatokról, ismerkedésről való őszinte beszélgetést is -ha látszik, hogy a gyerek eltévedt-, így kisebb eséllyel lesz belőle kiéhezett incel.

2020. szept. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
10%

Én azért meghallgatnám a fiam. Megkérdezném mi vitte rá erre és miért volt erre szügsége? Ezek után el vinném egy pszichológushoz de semmi féleképpem nem tagadnám ki. Hiába tette meg ezt a szörnyűséges ő akkor is a fiam és az érzelmek nem fognak el múlni egyik percről a másikra. Nem fogom azt mondani neki hogy milyen ügyes vagy kisfiam tedd meg újra vagy hasonlók mert azért ennyire még én sem lennék elnéző egy ilyen helyzetben.

Viszont ha csak a lány állítaná ezt és a fiam tagadná a vádakat hinnék neki mind addig amig ténylegesen orvos által nem bizonyosodik be hogy megtette azt amivel vádolják.

2020. szept. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
88%

"Érdemes lenne az okokat feltárni, miért tesz valaki ilyet."


Biztos nagyon érdekes lenne, de ez semmit nem változtatna a dolgon. Minden bűncselekménynek van oka, fel is lehet őket tárni, ez néha kifejezetten érdekes folyamat. De attól hogy tudod az okot nem lesz kevésbé bűnös az erőszaktevő. Ha valaki hatszáz random embert lemészárol az utcán egy gépfegyverrel, annak is van oka. És?? Sajnálni kellene, hogy szegény "beteg", nem tehet róla, az áldozatok voltak rossz helyen?

Lassan már ott tartunk, hogy az áldozatokat hibáztatjuk, az elkövetőket meg pátyolgatni kell.

2020. szept. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
25%
A kérdező különböző emberek különböző álláspontjára volt kíváncsi, miért kell lepontozni azt, aki nem a nagy többség szerint járna el? Amúgy nagyon könnyű ide írogatni, hogy megölnéd a saját gyereked, egy valós szituban már nem biztos, hogy mindenki ilyen kemény lenne.
2020. szept. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
92%

Az ,hogy erre képes valaki,vagy egyáltalán megfordul a fejében nem nevelési hiba. Egy beteg lelkű ,erőszakos ember . Az,hogy miért lett ilyen (mert mondjuk gyreekkorában vele is így bántak) nem enyhítő körülmény egyrészt,másrészt a kutyát sem érdeli,szerencsére a jogot sem .

Mit tennék ? Összetörnék szerintem ,és ösztönözném rá,hogy jelentkezzen a rendőrségen ,ha nem tenné meg,akkor feljelenteném .

Ha börtönben lenne , valószínűleg meglátogatnám bármennyire is azt gondolom nem kéne és nem helyes a kapcsolatot tartani vele.

2020. szept. 6. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
20%
Meg persze! Miért ne bocsátanék meg? Mert a társadalom elvárja? Ki a faxt érdekel?
2020. szept. 6. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!