Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Hogy reagálnátok, ha...

Szülők! Hogy reagálnátok, ha a lányotok elmondaná, hogy megerőszakolták?

Figyelt kérdés
Egy ideje pszichés problémáim vannak, pánikbetegséggel, személyiségzavarral, evészavarral kezeltek. A szüleim sosem értették mitől lettem ilyen. Viszont 16 éves voltam, amikor egy szinte ismeretlen sráccal megtörtént a dolog...Csak, hogy ne kérdezgessetek annyit leírok, hogy egy buliba találkoztunk és még az este folyamán elmentem vele "sétálni" és így történt egy eldugottabb helyen. (tudom, hogy buta és felelőtlen voltam, de a kérdésem nem erről szól) Most 19 éves vagyok és eljutottam arra a pontra, hogy elmondjam a szüleimnek, akik annyit mondtak rá, hogy az első senkinek sem jó meg, hogy ne gondoljam, hogy emiatt vannak pszichés problémáim stb. Részben örülök, hogy nem sajnálkoznak és nem veszekedtek érte, de valahogy nem erre számítottam. Annyira szánalmasnak érzem magam, hogy ha ez tényleg ennyire jelentéktelen mégis, hogy viselhetett meg...
2016. márc. 6. 00:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%
Ami veled történt semmiképpen sem jelentéktelen,és bocsánat de szégyelljék össze magukat a szüleid.Én mint a közel jövőben leendő apuka,ha a lányom ezt elmesélné nekem,mindenek előtt elmondanám,hogy nagyon sajnálom,hogy ez megtörtént vele,és biztosítanám róla,hogy nem az ő hibája.Megmondanám,hogy ha szeretne erről beszélgetni,hozzám bármikor fordulhat.Ha segítségre van szüksége bármiben,én itt vagyok neki.Próbálnám kitalálni,hogy mivel segíthetek és semmiféleképpen nem titulálnám jelentéktelennek ezt a sajnálatos eseményt. 20/F
2016. márc. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Tényleg félreértés ne essék, nem várom, hogy körülugráljanak, sajnálkozzanak, vagy ilyesmi. Talán nem is a hozzáállásuk fáj igazán, hanem folyamatosan az kattog az agyamban, hogy mennyire gyenge vagyok, hogy engem ez megviselt meg, hogy most ők is mennyire gyengének tartanak. Mert tényleg úgy reagáltak, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne
2016. márc. 6. 00:33
 3/27 anonim ***** válasza:
98%

Megértették egyáltalán, hogy erőszakkal történt a dolog, te nem akartad? Olyan a reakciójuk, mintha azt hinnék, hogy te benne voltál a buliban, csak csalódást okozott és megbántad.

Az Isten őrizzen mindenkit attól, hogy bármelyik gyerekemmel ilyet tegyen...Téged pedig átöleltelek volna, megvárom, míg mindent kiadsz magadból, ami bánt, és kisírod magad, aztán elmondom, hogy ez szörnyű dolog, de túl fogsz rajta jutni, egy gyönyörű, kedves, értékes lány vagy, és az, amit ez a mocsok tett veled, nem a te hibád. Bármikor beszélhetsz róla, ha úgy érzed, hogy megkönnyebbülsz tőle.

Ezek után megkeresném neked a legjobb szakembert, a saját lelki békém kedvéért pedig egy magánnyomozót. Ennyi idő elteltével nincs sok értelme a feljelentésnek, de akkor sem viheti el szárazon.

2016. márc. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Igen, az is megfordult a fejemben, hogy félreértették és tényleg azt hiszik benne voltam csak megbántam, annyit mondtam, hogy én nem akartam, de azt, hogy megerőszakoltak vagy ilyesmi, nem tudtam konkrétan kimondani. Nem tudom miért....leírni is nehéz ezt a szót.

Mikor belekezdtem olyan erősnek éreztem magam, azt hittem menni fog, de igazából hebegtem habogtam össze-vissza, kezem lábam remegett és azt hittem ott ájulok el. Ezek után nem hiszem, hogy fel merném hozni újra a témát

2016. márc. 6. 00:44
 5/27 anonim ***** válasza:
97%

Egyáltalán nem jelentéktelen dolog, és nem vagy szánalmas.


A szüleiden kívül másnak beszéltél erről?

2016. márc. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%
A terapeutád tudja, mi történt veled? Beszéld meg vele, mi lenne a jobb, ha te egyedül mondod el nekik, vagy ha elviszed hozzá a szüleidet, mert úgy talán könnyebb. Nem vagyok pszichológus, de saját magamon azt tapasztaltam, hogy segít túljutni a rossz dolgokon az, ha képes vagyok őszintén, szabatosan kimondani azok előtt, akiknél szégyellem.
2016. márc. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Ittam egy keveset, de tudtam magamról és arról is, hogy mit csinálok. Én mentem el vele és őszinte leszek, mikor megcsókolt azt viszonoztam, a többit már nem, először még le tudtam állítani, de mikor vissza akartam menni a buli helyszínére azt már nem engedte. Sokkal erősebb volt nálam. Eddig nem tudtam róla beszélni, most azért hoztam fel, mert úgy gondoltam megérdemlik az igazságot, mindig magukat hibáztatták azért, hogy milyen lett a lányuk, meg folyamatosan válaszokat kerestek...
2016. márc. 6. 00:54
 8/27 A kérdező kommentje:
Egy ember tud még erről, benne teljes mértékben megbízok és ő nagyon megértő volt és nagyon sokat segít a mai napig. (azt, hogy eddig nem tudtam beszélni róla azt úgy értettem, hogy a szüleimnek) Persze a terapeutámnak is igyekszem elmondani. Talán most jött el az a pont, hogy őszinte tudok lenni magammal szemben, és már nem azon vagyok, hogy meg nem történté tegyem a dolgot, hanem, hogy elfogadjam és túllépjek ezen, így mindent meg fogok tenni ennek érdekében és megtanulok beszélni róla.
2016. márc. 6. 00:58
 9/27 anonim ***** válasza:
95%
Fiú is, lány is, bármikor nemet mondhat. Az, hogy visszacsókoltad, azt jelenti, hogy meg akartad csókolni. Amikor már nem akartál semmit, akkor vége kellett volna legyen a dolognak.
2016. márc. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
18%

Szerinted egy fiú csak nézegetni vagy beszélgetni akar veled?

Ne hibáztasd magad , a szüleid magukat hibáztatják persze és ez a normális hogy nem veled ordibálnak meg nem vernek meg hogy ezt tetted! Valami másért van neked bajod! nem ettől szerintem!

4 év eltelt azóta... az ember főleg egy tini lány sokszor tesz hülyeséget... én is csináltam nem egyszer .. nem szorongok ez miatt! Felejtsd el és koncentrálj a jelenre és a jövőre! 4 év alatt sikerült biztos másképp látni a dolgokat! tessék mostmár felnőttként viselkedni...

2016. márc. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!