Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak anyukámmal, ha...

Mit csináljak anyukámmal, ha nem hagyja, hogy segítsek neki? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Felnőtt vagyok, már külön élek és messze. Anyukám alapvetően egy erős nő, sok mindenben kitartott, felnevelt minket egyedül, de azt hiszem, nagyon megviselte az élet. Viszont ezenkívül mindig olyan "meghajló", megalkuvó személyiség volt. Csöndben maradt legtöbbször, ahelyett, hogy kiállt volna magáért, a nyugalom miatt. Általában akkor tört ki, mikor elvesztette a türelmét, de az ezzel kapcsolatos határozottság nem sokáig tartott.

Mostanában egyre jobban romlik az egészségi állapota, az utóbbi időben főként a vérnyomásával van baj. Nagyon aggódom érte, mert nem megy el orvoshoz, sem ezzel, sem mással kapcsolatban. Mindig azt mondja, hogy neki nem lesz semmi baja meg nem maradhat ki a munkából, de közben folyton "panaszkodik". A tesómra is, aki vele él, anyagi dolgok miatt, de amikor kérdezem, hogy de beszélt-e vele erről, csak annyit mond, hogy "felnőtt ember, felfoghatná magától is" meg ilyenek. Most is kiborult, mert kérdezgettem erről, és egyből jött az, hogy ő senkivel sem beszélhet meg semmit, mert mindig ő lesz a szar ember, és neki ehhez nincs energiája, és hogy az injekció, amit most kapott (vérnyomásra) sem hat, de ez is csak az ő problémája. Múltkor is volt egy ilyen vitánk, amikor nem értettem egyet vele, és kiborult ugyanígy, kb ugyanezekkel a szavakkal, akkor életemben először megmondtam neki, hogy nekem azért ne írjon, hogy sajnáljam... Ezt most is elmondtam neki, de azt hiszem, nem érdekli. Azt is hozzátettem, hogy lépjen ki az áldozatszerepből, amiért bűntudatom van, de tényleg így érzem. Én igyekszem mellette állni, de nem gondolom úgy, hogy csak mert szeretünk valakit, mindig simogatni kell a lelkét, akkor is, ha nincs igaza.

De nem tudom, szóval mit lehet ilyenkor mondani, tenni? Anyagilag nem tudom támogatni, de nekem tényleg mindent elmondhatna... és el is mond sok mindent, és tanácsokat is adok, és tényleg igyekszem úgy fogalmazni, hogy ne essen rosszul, de amikor nem bólogatok neki, akkor mindig jön ez a "nem mondok semmit inkább senkinek, mert úgyis én leszek a hibás" hozzáállás, és én ezzel nem tudok mit kezdeni. És tényleg nem tudom, mi lenne a helyes megoldás, ami nem árt neki, de a kapcsolatunknak sem.


2020. szept. 5. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pszichoszomatikus oka van a betegségének, vagyis emiatt a sok elfolytás miatt van ez a problémája.


Lehet, a tesódra rászólnék, hogy ha már vele lakik, lendítsen valamit, mert ez nem járja.

2020. szept. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazából ő sem tud mit csinálni, mert bárhogy próbál beszélni vele, vagy támad, vagy hárít. Hogy vele nem törődik senki, ő egyedül van. De mindent értünk tesz... Ilyenkor mindig mondom, hogy talán nem ártana, ha magáért is tenné.

Arra is gondoltam, hogy talán azt nehéz feldolgoznia, hogy lassan felnövünk - én tavaly költöztem el, húgom most alapít családot, öcsém lassan szintén kirepül,mert középiskolába megy. És ha nem lesz kivel törődnie, talán úgy érzi, nem is lesz majd fontos, hiszen az egész életét anyaként élte jóformán.

2020. szept. 5. 17:17
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Vidd el társaságba, hogy legyen egy pasija akit kiszolgalhat.
2020. szept. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez patthelyzet.
2020. szept. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mamátok véletlen nem volt keményvonalas nárcisz? Anyukátok anyja? Mert anyukátok is produkál pár tipikus jellegzetességet, pl. én bezzeg mindenkihez jó vagyok, a többi ember egy szemétláda, bezzeg én milyen szent vagyok, stb., a másik része, hogy elég erősen empata vonásokat is produkál, tehát ha nincs kit pátyolgatni, akkor megbuggyan.
2020. szept. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5: Valószínű, de nem tudsz mit tenni attól még, hogy tudod, mi a baja.
2020. szept. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mamámmal az volt a "gond", hogy elvileg utálta anyukámat, csak a fiait imádta. Talán ez is lehet a gond, hogy a gyerekkori szeretethiányból alakult ki ez...? Nem tudom. De hogy nárcisztikus volt-e, arra nem emlékszem.
2020. szept. 5. 23:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Itt van a kutya elásva, kérdező. Hogy anyukádat nem szerette a nagyanyád és ezt nem tudta feldolgozni
2020. szept. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!