Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám álláspontja mennyire...

Anyám álláspontja mennyire számít normálisnak (koronavírussal kapcsolatos)?

Figyelt kérdés

Szóval szeptember elsejével megnyíltak az iskolák különböző rendhagyó protokoll keretében. Ugyebár a legtöbb oktatási intézményben annyi kikötés van, hogy a tanulóknak a tantermen kívül kötelező a maszkviselés, illetve a kéz fertőtlenítése.

Na most a mi iskolánk egy kicsit eltér az átlagtól annyi különbséggel, hogy nálunk nem kötelező a maszk viselete. Én ugyebár ettől függetlenül beraktam magamnak a maszkot és felmértem mennyire lesz jellemző iskolánkban az önkéntes alapon hordás és amennyiben azt veszem észre, hogy jelentős számban hordják a diákok, pedagógusok a maszkot akkor én is fel fogom venni. Azonban pontosan azt tapasztaltam, hogy senki nem hordja. Se a tanárok, se a diákok, senki nem foglalkozik ezzel az iskola területén. Én nyilván felmértem magamban a dolgokat és arra a döntésre jutottam, hogy ha a 300 főből (iskola teljes létszáma) felveszi egyetlen egy fő (azaz én) azzal a védekezés hatékonysága kb 0,01% lenne ami miatt semmi értelme egész nap maszkban szenvedni. Annak úgy lenne értelme ha legalább az iskola fele felvenné.


És a lényeg ott kezdődik, hogy anyámnak pénteken tudomására jutott, hogy én nem hordom a maszkot és emiatt teljesen kifordult magából. 1 órán keresztül ordítozott és olyan érveket hozott fel, hogy ha majd lélegeztető gépre kerülnek (anyám, apám, húgom) miattam akkor majd megnézhetem őket. A végén pedig közölte velem, hogy hétfőn be fog telefonálni az iskolába és meg fogja tudakozni ofőmtől, hogy van e rajtam maszk és amennyiben nem lesz rajtam be fog jönni személyesen és a fejemre fogja ragasztani az egész iskola előtt.


Ez mennyire normális, hogy így gondolkodik? Oké, én értem, hogy elővigyázatosnak kell lenni, de ha csak egyedül hordom az egész iskolában akkor azt cseszhetem, beleszámítva azt, hogy ezzel nem is magam védem hanem másokat.

Ti mit gondoltok erről?



2020. szept. 6. 12:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
43%

Érdekes vírus, amelyik csak a folyosón támad, az osztálytermekben nem. Buszon, üzletben támad, strandon, parlamentben nem.


FENOMENÁLIS


A kérdezőnek meg azt üzenem, hogy nézzen utána a dolgoknak, aszerint döntsön, de a konformizmusból, hogy felveszi, ha mások is.

Ha neki a biztonság vagy komfortérzete jobb maszkban, akkor hordja, ne a többit figyelje, mit tesz.

2020. szept. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
34%
Sokan még mindig azt hiszik, hogy azért kell maszkot hordani, hogy te magad ne kapj el semmit, pedig ez tévhit. A maszk azért van, hogy te magad ne fertőzz. Távol-keleti kultúrákban egyáltalán nem újdonság a maszk, nátha, influenza és egyéb cseppfertőzéssel terjedő betegségnél a járvány előtt is mindig hordtak maszkot, hogy ne adják tovább másoknak a fertőzést. Mivel a koronával tünetmentesen is lehet fertőzni, mindenki potenciális fertőzött akkor is, ha nincs rosszul, ezért kell(ene) mindenkinek hordania (megjegyzem, az se mindegy, hogyan hordod, rengetegen csak a szájukat takarják el, pedig az orrot is el kéne). Ha egyedül te hordod a közösségedben, az annyit tesz, hogy egyedül te vagy tekintettel más emberek egészségére. Szerintem így megéri kilógni a sorból. Azt, meg, hogy kényelmetlen, idővel meg lehet szokni, ezt úgy mondom, hogy szenzoros érzékenységgel élek. Olyan, mint a szemüveg, eleinte az is zavaró lehet, hogy az arcodon van. Csak ha folyton leveszed, akkor nyilván sose fogod megszokni.
2020. szept. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
52%
Még annyit, hogy anyád meg egy médiakanalazó agymosott tömegember.
2020. szept. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
24%

Nem normális, helyében el sem engednélek egy ilyen iskolába (jelenleg a többibe se, de ebbe végképp nem).


Ez egy valós veszély. Vedd komolyan.

2020. szept. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
21%

Valamennyire téged is védene a maszk (a sebészmaszk is), nem igaz, hogy semennyire. Szóval ha az egész iskola szintjén nem is számítana sokat a +1 ember, aki hordja, a te személyes szinteden azért nagyon nem mindegy.


Teljesen megértem, hogy nem akarsz a tömegtől eltérni - ezt kitartóan csinálni kemény dolog. Én csináltam, és masszívan ki voltam közösítve. Ha bevállalós vagy, akkor én mégis maszkot hordanék a helyedben a folyosókon, legalább akkor, ha csoportosultok valahol (kivéve óra alatt).

2020. szept. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
31%
A fiam sulijában sem kell maszk,továbbá nincs fertőtlenítő sem a bejáratnál(a wc-ről inkább nem írok semmit),én adtam neki itthonról hogy tartsa a táskájában.4 osztály volt összevonva tesin stb.Aggódom.
2020. szept. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
61%
Micsoda renitens iskolába jársz.
2020. szept. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
31%

Anyád csináljon botrányt, de az igazgatóságon, amiért nem hordatják a maszkot a diákokkal. Legalább a közösségi terekben fontos lenne.

Ha egy ember teszi fel, és nem speciális maszkja van, tényleg nem sokat ér.

A 9.-es fiam iskolájában egész nap mindenki maszkban van, tanár és diák egyformán, az órákon és a szünetekben is.

2020. szept. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
83%
Az osztályban is fertőz a vírus, de ott ugyanaz a 30 gyerek ül, ezért ott sok iskolában nem kötelező. Ha egy pozitív lesz, a többi 29 kerül karanténba. Viszont ha a folyosón végigmegy valaki, kb. bármelyik osztályból bárki szembe jöhet, ami sokkal több emberrel jelent kontaktust. Akkor 300 gyerek között lehet keresni a pozitívokat.
2020. szept. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
30%

Ha van rajtad maszk es senki mason nincs, akkor is te kevesbe kaphatod el mastol az akarmiylen csepfertozessel terjedo korsagokat. Utalom azt a fajta nepbutitast amit elvegeztek a szakertok es nem szakertok egyarant. Gonolj bele ha egy korhazi osztalyon van egy fertozo beteg es hozza a noverek es orvosok csak maszkban es vedokopenyben mehetnek be es gumikesztyuben nyulnak hozza, akkor ott ki ved kit es mitol is? Szerinted a noverke is beteg? Nem. O egeszseges es o nem akarja elkapni a fertozo betegtol a korokozot. Persze nem nyujt semmi szaz szazalekos vedelmet hiszen ugyanilyen maszkot vesznek fol mint mi stb. de valamenyivel BOZTOSAN CSOKKENTI a fertozes lehetoseget. Tehat az esetedben is mindegy mit mond az iskola vagy ki kozositene ki de te kisebb esellyel kapnad el masoktol ha legalabb ott ahol nem csak az osztalytarsaid vannak felvenned a maszkot hogy az amyug 29 osztalytarsadtol nyilvan elkaphato akarmi helyett ne ujabb 500-tol kaphasd el.

Masik: mivel anyad nem jar be a suliba miert nem hazudsz neki, hogy anya persze en mindig folveszem ahol kell. Es hol kell hat suliban a kozos terekben oszt kesz.

Amugy anyukad valahol joggal reklamalhatna az egesz iskola vezetosegenek, de ezek szerint a ti iskolatok vagy videki vagy a varaosotokban alig van fertozott es ugy gondoljak minek.

Az alap iskolalra vonatkozo altalanos protokollt meg nekik is be kell tartaniuk.



Te meg ne masokat kovess peldaul neztem nem hordanak maszkot akkor en se hordok, mert ennyi erovel ha ők kutba ugranak akkor te is? Vagy ha mindegyik elkezdene heroint bok i maganak akkor te is? Legyen sajat velemenyed, es elkepzelesed, ha meg nincs akkor tartsd be a minimum szabalyokat vagy azt amit anyad kér.

Egyebkent igen o jogosan parazik mert most csk azt latni futnak fol a napi eetszamok es fiatalok lesznek leginkabb betegek es fertozottek, de a halalesetek es lelegeztetettek szama meg nagyon alacsony (itthon legalabbis), es ugye anyad honnan tudhatna merre tart a jarvany? Lehet nem lesz nagy baj...de ha megis akkor joggal okolhat teged majd ha ok mindenhol hordtak maszkot te meg egy egesz nagy itezmenybol hazavinned a virust. Persze igy is ugy is mashol is osszeszedheto...de kockaztatni felesleges.

2020. szept. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!