Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki hogyan élte meg a szülőktől...

Ki hogyan élte meg a szülőktől való elköltözést?

Figyelt kérdés

Nem rég végeztem az egyetemmel, és most, szeptember elsején költöztem be az albérletbe. Most lesz pont egy hete a költözés, és azóta egy nyomasztó, magány és ürességérzés van rajtam, hogy nincsenek otthon a szüleim.


Ha hazaérek a munkából, vidékről, vagy akárhonnan, üres a ház, és nincs, aki várna otthon. Mindig az volt, hogy miután mindenki hazaért a suliból/munkából, mindenki elmondta, hogy milyen napja volt, mit csinált, vacsora, majd filmeztünk, beszélgettünk.


Vagy ha hétvégén mentem is bulizni a barátaimmal, akkor is az volt, hogy este elköszöntem tőlük, buliztam, majd hajnalban hazaértem, de 1-2 óra alvás után már megint láttam őket.


Jelenleg nincs párkapcsolatom, kb. fél éve ért véget, de jelenleg nem is ez hiányzik, vagy hogy bárki jó, csak legyen mellettem valaki a lakásban.

Egyszerűen tényleg az hiányolom, hogy nincsenek otthon a szüleim, és csak hétvégente tudok elmenni hozzájuk 1 órára.


2020. szept. 7. 09:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Én 18 éves koromban - annak ellenére hogy szeretem a szüleimet - örömmel költöztem albérletbe egyetemistaként úgy hogy havonta egyszer jártam haza kezdetben, később pedig még ritkábban. Ez egy természetes folyamat át kell esni rajta. De ha neked ez rossz, és van lehetőséged, költözz vissza, amiatt ne legyenek rossz érzéseid.
2020. szept. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%
Megváltásként. Nem azért mert rossz lett volna a viszonyom a szüleimmel hanem azért mert már nagyon szerettem volna függetlenedni. Diplomázás után 2-3 héttel már költöztem egy 100km-re lévő városba.
2020. szept. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem éreztem ilyet. Pedig jóban vagyunk. Én vártam az elköltözést, hogy végre önálló lehessek. Nem volt otthon gond, egyszerűen csak nem éreztem ott magam igazi felnőttnek.

Az első naptól jól éreztem magam az első kis lakásban, otthon éreztem magam. Nem hiányzott egyáltalán, hogy ott legyenek. De rendszeresen beszélünk, találkozunk, csinálunk közös programokat.

2020. szept. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%

kieg: főiskola alatt albérletben + koliban laktam persze akkor még minden a szüleim kontójára ment. Diplomázás után már nem kaptam tőlük támogatást.


Az, hogy kemény 7 napja albérletben élsz és most rossz nem jelenti azt, hogy két hét múlva is az lesz. Szerezz barátokat, a munkahelyen remélhetőleg könnyű dolgod lesz. Azt nem tudom értelmezni, hogy hétvégenként max 1 órára láthatod a szüleid.

2020. szept. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Én kb 2 hónapja költöztem albérletbe, igaz én a párommal nem egyedül. Én nagyon jól éltem/élem meg, tetszik ez a kötetlenség, az hogy hogyha pl rendet rakok akkor az úgy is marad (szeretem ha rend van, és a párom is ha használ valamit akkor el szokta rakni a helyére) és hogy miénk az egész ház, hogy nem kell máshoz alkalmazkodni (csak egymáshoz ugyebár de az mégis más) és az ezzel járó felelősségeket is szeretem (főzés, mosás, bevásárlás, számlák).
2020. szept. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok, bocsi elküldtem mielőtt befejeztem volna :D

A te esetedben más hogy egyedül vagy, megszoktak hogy mindig van valaki rajtad kívül is a házban, de próbáld nézni a jó oldalait is:) Esetleg hívd fel őket telefonon vagy videóchaten ha úgy érzed.

Nem tudom mennyire vagy állatbarát és mennyire lenne időd rá, de pl. egy cica vagy valamilyen háziállat is sokat segíthet

2020. szept. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
68%

Nekem sokkal fokozatosabb volt az átállás, így nem hiányoztak.

Egyetem alatt kollégista voltam, kb két hetente jártam haza. Amikor munkába álltam, akkor is havi legalább 1x hazamentem, de inkább többször. Albérletbe is ekkor költöztem. Van hogy ők jönnek hozzánk, van hogy én megyek.

Nekik a kollégiumba költözésem nehezebb volt :P


Esetleg próbálj néha haverokat áthívni, illetve hétvégén szüleidet is nyugodtan meghívhatod egy ebédre. (Mi úgy csináljuk, hogy karácsonykor mondjuk én is viszek ezt-azt, előre megbeszélve hogy mi főzzek, de ha ők jönnek, akkor van hogy ők is hoznak egy fogást)

2020. szept. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
87%
Én egy 1 hónapja költöztem külön a szüleimtől és nagyon nehéz megszoknom. Amíg otthon laktam alig vártam, hogy megtörténjen már a költözés, hogy független legyek és azt csinálhassak amit akarok de most kicsit magányosnak érzem magam, hiába hogy a párom is velem költözött. Nagyon hiányoznak de biztos meg fogom szokni. Muszáj lesz megszoknom mert nem lakhatok otthon majd 50 éves koromban is :D Egyébként kocsival 10-15 percre lakunk egymástól de hétvégente átjárok hozzájuk és minden nap beszélek velük telefonon, messengeren.
2020. szept. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Felszabadito érzés, pedig nem menekültem otrhonrol.

Plusz 300 meterre laktunk egymástól, megis volt hogy 2-3 hetig nem találkoztunk, max a kisbolt előtt.

2020. szept. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
75%

szeretem a szüleimet, de nem nagyon hiányoznak, jól esik fülhallgató nélkül filmezni, nem veszekedni azon, hogy mikor kéne enni/aludni/edzeni/gépezni, nem történnek fura dolgok (eltűnik a joghurtom, odébbvándorolnak tárgyak, elhasználják a zoknimat, koszos lesz valami amit harminc perce takarítottam)

amúgy meg ha egyedül érzem magam simán felhívhatom őket, vagy elcsábítom a még otthon élő öcsémet játszani valami játékkal a németházija helyett, a németet úgyis utálja, játszani meg imád, a közös program is pipa

2020. szept. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!