Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos, hogy a szüleim megvetté...

Jogos, hogy a szüleim megvették neki a lovat? Nagyon féltékeny vagyok.

Figyelt kérdés

16/L vagyok, van egy 15 éves húgom. Mindketten lovaglunk, én három, ő hét éves kora óta. Engem komolyabban foglalkoztat a dolog, nem csak hobbi szinten, szeretnék felnőttkoromban edző lenni. Jelenleg díjlovas rajtengedélyem van és készülök az ugróra. A húgom soha nem versenyzett, nem is akart, ugrani sem ugrott soha, egyszerűen nem érdekli. Nekem úgy tűnt, ez neki csak hobbi.


Eddig kettőnknek bérelték a szüleink a lovarda egyik lovát, felváltva lovagoltunk rajta. Nekem régi álmom egy saját ló, megdolgozom érte, rendszeresen lovaglok és babysitterkedek (11 éves korom óta), hogy meg tudjam majd venni a szükséges felszereléseket, ha arra kerül sor. Erre a húgom egyet vakkantott, hogy lovat szeretne, nekiálltak keresni. Megtalálták a tökéletes lovat, kipróbálta, jó volt, megvették neki. De nem csak ilyen hobbiló, egy 9 millió (!) Ft-os ugróló. Megvettek neki minden szükséges felszerelést is. Nekem továbbra is bérlik a lovardai lovat, de egy másik lánnyal közösen, aki szintén versenyzik, vagyis már versenyen is ketten leszünk rajta. Azt mondták, hogy fel sem ülhetek a húgom lovára, egyszer sem. Egy ismerősöm a testvérével közösen kapott lovat, szerintem ez korrekt.


Igen, irigy vagyok. Nagyon.


16/L



2020. szept. 16. 15:35
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
97%
Ezek szerint nálatok nincs egyenlőség a testvérek között. Előfordul az ilyesmi.
2020. szept. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
97%

A leírás alapján ez a történet nagyon durván hangzik.


Rákérdeztél a szüleidnél, hogy miért vették meg a húgodnak a lovat, ha neked továbbra is csak bérlik amikor te komolyabban foglalkozol lovaglással? Mit válaszoltak?

2020. szept. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
96%
Az hogy a húgod csak úgy hobbiból ment és kért egy lovat nagyon nem értem. nem tudom mennyire jó a húgod benne de ha nem akar semmit se csak hobbiól eléggé a szüleiddel van a gond. Ha meg mondja, hogy mégse te meg szeretnéd, mert meg is dolgoztál érte akkor csak úgy eladják? Át kellett volna gondolniuk. Sose vették észre, hogy te tényleg edzső stb. szeretnél lenni? Ő meg csak hobbiból? Ha észrevették akkor itt kedvencük ő... Elég szomorú, hogy néhány szülőnek kedvence van... Úgy amúgy is. Ezt beszéld meg velük. :D
2020. szept. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
15%
Nem olvastam el, de 15 eves egy lovat havonta eltartani kb 200ezer a lo maga 800-2millio kozott mozog, tehat nem, nem erdemel egy gyerek sem ilyet.
2020. szept. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
81%
Ahhoz, hogy azt mondják, hogy te fel sem ülhetsz rá, valaminek történnie kellett amit nem mondasz el.
2020. szept. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
31%
Napi kamu 🤣😂
2020. szept. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
33%
Irigy tesó... 23. Évad, 2. rész...😂
2020. szept. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
35%
Mai kamusztori....
2020. szept. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
84%
Miért lenne kamu? Vásárolnak az emberek lovakat, nem kell mindent "kamunak" titulálni attól, hogy valakinek ez 3 évnyi bére, másnak még lehet kétheti.
2020. szept. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
95%

Kemény, de sok ilyen sztori van sajnos, hogy a szülők teljesen vakok az egyik gyerekre, a másiknak meg mindent. Nálunk is rendszeres volt, hogy megkérdezték, mit kérünk karácsonyra és a tesóm kapta meg, amit én kértem. Pl. ő kért teniszütőt, én tollast, ő kapott teniszütőt és tollast, én meg valami ruhadarabot. Vagy én kértem horgászbotot, a tesóm kapott egy profi teleszkóposat. Ez nagyon-nagyon rosszul esett és amikor elmondtam, akkor vettek nekem egy játékhorgászbotot (én vagyok az idősebb). Az nagyon meredek viszont, hogy nem ülhetsz fel a húgod lovára. Nekem legalább azt mondták, hogy a tesóm "biztos kölcsönadja", bár mindannyian tudtuk, hogy nem fogja. Csak ilyenkor meg már az volt a hivatkozási alap, hogy minek kettő...

A húgodban nem szólalt meg az igazságérzet? Nem beszéltetek erről, hogy neked ez milyen rosszul esik? Ő nem mondta, hogy használhatod a lovát?

Megpróbáltad elmondani a szüleidnek az érzéseidet? Hogy úgy érzed, nem vagytok egyenlőek a szemükben vagy hogy nem értékelik az erőfeszítéseid és nem érzed magad támogatva?

2020. szept. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!