Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesapám elhunyt. Hogy lehet...

Édesapám elhunyt. Hogy lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés

Édesapám kedden elhunyt. Egész életében sok betegsége volt de a legrosszabb az volt, hogy daganatos betegsége is volt.

Hozzá kell tenni, hogy nemcsak ez okozta a szomorú tragédiát. A kemoterápia csökkentette a tumort de őt gyengítette az utóbbi 3-4 hónapban, gyulladása volt, hetekig feküdt és ez is elvette az erejét. Sok minden legyengítette sajnos és mikor itthon volt, akkor is gyengébb volt a szokásosnál. Nehezebben mozgott.

Szedett vitaminokat, evett gyümölcsöt, zöldséget, étkezésekkor is eleget kivéve mikor most legutóbb kórházban volt.

Nyilván az orvosok által előírt gyógyszereket is beszedte.

3x műtötték a tumor miatt, kemoterápiás gyógyszert is kapott, az sokáig használt és korábban sugárkezelést is kapott.


Néha elgondolkodom rajta, hogy eleget tettem-érte.

Mikor itthon volt és itthon voltam én is (nemcsak anyukám), akkor segítettem neki amit tudtam. Odaadtam az ebédjét, megmelegítettem neki, délután gyümölcssalátát csináltam neki, este gyakran odaadtam neki a gyógyszereit, tudtam miből mennyi kell meg kérdeztem is és kitettem neki.

Segítettem neki e-mailt írni mikor rosszabbul látott. Elmentem néha a patikába.

Előfordult, hogy anyukám már fogta a salátáját vagy a gyógyszerét hogy odaadja, én meg mondtam, hogy én adom oda mert szerettem róla gondoskodni.


Néha veszekedtünk, az is igaz. Ezt utólag bánom de ő is tehet erről meg nyilván én is, volt mikor felesleges volt.


Mindig az jut eszembe, nem kellett-e volna még több gyógyszer és kezelés után kutatnom. Szívesen kezeltette volna magát külföldön de ahova ő akart, levelezett is velük, az nem jött össze. Én is kerestem neki európai klinikai vizsgálatokat, azzal nem foglalkozott.

Utólag már tudom mi az amit talán megpróbált volna de akkor nem jutott eszembe.

Ráadásul itt volt ez a járvány és karantèn is, nem mindig lehetett utazni és amúgy is féltettem a vírustól.

Miatta különösen figyeltem erre, hordtam mindenütt maszkot, boltból vásárolt dolgokat fertőtlenítettem, nem mentem nyaralni és egy ideig még a tömegközlekedést is kerültem.


A betegségével kapcsolatban meg orvosi cikkeket olvastam, hogy több kezelésre legyen rálátásom.


Mindig eszembe jut, hogy vajon ha külföldön (is) kezelik, életben marad-e. Ugyanakkor nemcsak a tumor állapota volt a probléma, sőt.


Minden nap hiányzik, bármit megtennék hogy velünk legyen újra.

Reggel ébredés után ő jut azonnal eszembe. Este még szomorú vagyok, hogy úgy alszok el, hogy nincs itt.


Az is zavar, hogy bizonyos dolgokra csak utólag jöttem rá. Például hogy esetleg mit csinálhattam volna másképp.


Elkeserít az is, hogy sok mindent nem élhetett meg velem kapcsolatban. Az első diplomaosztókon ott volt de a másodikon nem lehet. Azt sem érte meg, hogy legyen jogosítványom. Ő már korábban akarta de én csak mostanában.

Emiatt meg úgy erzem hibáztam de mostanában éreztem először motiváltnak és érettnek magam erre.


Legalább azt látta amit eddig elértem, legalább azt tudta.


Mióta meghalt, olyan mintha senkim nem lenne, hiába van anyukám és párom.


Korábban azért volt kedvem dolgokhoz, mióta nincs, azóta semmihez.

Mintha minden ami nem hozzá kapcsolódik, felesleges lenne.


Ráadásul orvos volt és általában nem is kellett orvoshoz mennem, ő mindig adott olyan gyógyszert ami meg tudott gyógyítani. Mikor velem volt, akkor azt is jobban viseltem ha esetleg rosszul éreztem magam mert ő ott volt.


Nagyon elkeserít, hogy nem láthatja már a második diplomaosztóm, hogy milyen a közös életem a párommal, hogy milyen az első állandó munkahelyem, esetleg az esküvőm.


Már az is megfordult a fejemben, hogy öngyilkos leszek, hogy ne kelljen nélküle élnem és vele legyek de erről letettem mert anyukám magára maradna és apukám sem szeretné ezt.


Anyukámnak is hiányzik, neki is hasonló érzései vannak de őt kissé vigasztalja, hogy apukámnak valószínűleg nem voltak fájdalmai és nem kellett még többet szenvednie.

Annak én is örülök ha nem voltak fájdalmai de én örültem volna ha még él.


Egy hónapig volt kórházban. Egy ideig jobban volt, akkor azt hittem, hogy meggyógyul és hazajön.



2020. szept. 17. 08:00
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Ami a tumort illeti, a gyengesége és infekció miatt augusztusban MR-t sem csináltak neki és kemoterápiát sem kapott. A rossz vérképe miatt azt mondta az onkológus, hogy nem is kaphat.
2020. szept. 17. 08:02
 2/27 A kérdező kommentje:

Még egy megjegyzés: augusztusban lett volna MR-je de pont előző nap lett rosszul és vitte be a mentő.

A kórházban csak CT-t csináltak neki.

2020. szept. 17. 08:04
 3/27 anonim ***** válasza:
95%
Az én apukám is rákban halt meg, csak én még gyerek voltam. Ugyanígy végignéztem, ahogy te, és nyilván amennyit tudtam, segítettem én is, de 8 évesen ez kimerült abban, hogy inkább csak sok időt töltöttem vele együtt. Idén 22 éve, hogy meghalt, nyilván elfogadtam, feldolgoztam, az idő sokat segít ebben, de szerintem ez örökké az emberrel marad, most lesz az esküvőm, gyereket tervezünk, ezért mostanában sokat gondolok rá és mindig elérzékenyülök és szomorú leszek, mert nem láthatja mindezt. Szóval teljesen sose múlik el, de az idő tényleg segít, és én mindig arra gondolok, hogy biztosan látja ezt és örül neki. Részvétem és kitartást neked.
2020. szept. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
88%
Őszinte részvétem! Ne okold magad semmiért. Remek gyerek vagy.
2020. szept. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem, szívből!❤ Ne okold magad, nem vagy hibás. Egyedül az idő segít, tapasztalat. Kitartást, és minden jót Neked.
2020. szept. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
92%
Most még sok mindenért okolni fogod magad. Ez természetes. Ez a gyász folyamata. És ez egyáltalán nem baj. Olvass utána hogy milyen szakaszai lehetnek a gyásznak. Persze mindenkinek más, de hátha megnyugtat. Az én apukámat elütötte egy autó. Ott voltam vele 14 évesen. Mai napig sírni szoktak, pedig 32 vagyok. Viszont érzem hogy tényleg vigyáz rám fentről. De ezt csak azóta érzem amióta nem okolom magam és rá sem neheztelek. Nagyon sok lelki munka van benne. Kitartás neked és nyugodtan beszélgess vele, mintha ott lenne melletted.
2020. szept. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tapasztalatból mondom, hogy az ember ilyenkor minden csodaszert megpróbál és minden fűszálba kapaszkodik, de semmi nem használ.

Hiába mondták nálunk is az orvosok, hogy max 2 éve van hátra, még az utolsó pillanatban is reménykedtünk, amikor egy kicsit jobban lett, hogy meghazudtolja az orvosokat és meggyógyul.


Közhely, de azóta eltelt 3 év és az idő segít. Ma is gondolok rá minden nap, hiányzik, az űrt érzem, de már nem olyan, mint az első 1 évben. Az első évforduló volt kegyetlen, mert akkor éreztem a legjobban, hogy sok idő eltelt amíg nem beszéltünk és nagyon hiányzott. Utána napról-napra könnyebb lett.


Én próbáltam lefoglalni magam olyanokkal, amikben örömöt leltem, hogy ne gondolkozzak, valamennyire segített.


Részvétem. :(

2020. szept. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem! Szerintem olvass utána a gyász fázisainak. Valószínűleg a második, harag résznél tartassz, mikor hibást keresel és magadat hibáztatod. Idővel el fog múlni, enyhülni fog a fájdalom, az érzések színes skálája, amiket a következő hónapban átélsz majd, teljesen normális érzések. A különböző hangulatingadozások segítenek a feldolgozásban. Kitartást!
2020. szept. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
100%
Őszinte részvétem apukád miatt. Sajnos ez az életben maradottak bűntudata, én is átéltem nagymamám halála után, akit 15 évesen még pelenkáztam is. Sokszor türelmetlen voltam vele, amit azóta is nagyon bánok, de így felnőtt fejjel már elfogadtam, hogy egy gyereknek ez akkoriban túl nagy teher volt. Ami segít, az egyedül az idő. Azt mondják, hogy a fájdalom sosem szűnik meg, csak enyhül, elfogadhatóvá válik egy idő után.
2020. szept. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem, nagyon sajnálom!
2020. szept. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!