Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőttként mennyire számíthat...

Felnőttként mennyire számíthattok anyagi segítségre családon belül? Például lakás vásárlás.

Figyelt kérdés
2020. szept. 18. 21:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
60%
Ezt neked kellene tudni, szüleid mennyire vannak eleresztve anyagilag? Illetve mennyire "szeretnek" anyagilag támogatni?
2020. szept. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
Mit fogsz te itt kapni... Tudod az átlag gyakoris már ovis korában diákmunkából tartotta el a szüleit.
2020. szept. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Jobb ha nem számítasz rá, aztán legfeljebb kellemes meglepetés ér.
2020. szept. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Semmilyen segítségre nem számíthatok(rokkantnyugdíjas anya, alkesz apa, összesen 2 év munkaviszonnyal,már elváltak) de ezt már tudtam 10 évvel ezelőtt is, úgyhogy azóta ennek megfelelően igyekeztem alakítani a dolgaimat.Mostanra már tudnék venni egy saját, jó minőségű lakást egy jó helyen,hitel nélkül odahaza(most külföldön élek, ezért nem sürgős). Nyilván jó lett volna kapni vagy örökölni egyet,de én nem rágódok ilyeneken mert teljesen fölösleges, az előre bizos nem visz.
2020. szept. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
36%

Azt tudom, amit én tudok nyújtani. Én lakást veszek a gyerekemnek.



Mélyen elítélek minden szülőt, aki nem segíti egy ennyire fontos dologban a gyerekét!

2020. szept. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%

Anyám felől semmire nem számíthatok, alkoholista, nem is beszélek vele.

Apám az már más tészta, ha néha megcsuszunk anyagilag, akkor segít egyből. (Viszont sokszor én vásárolok be neki, nem kérek érte egy forintot sem. De nekem sem kell visszaadni a pénzt, ha besegít.)

Neki van egy vállalkozása, amihez tarsultam idén munka mellett.

Szóval úgy egyeztünk meg, hogy az éves bevétel 30%-at megkapom majd, ez kb 4m forint,amíg nem lesz egy tehermentes házunk.

Azonban, ha pár év múlva ez megvalósul, akkor az O igényei kerülnek előre, dolgozok a vállalkozásban, de nem kapok érte pénzt.


Szerintem ez így elég fair, mert megdolgozok a pénzért, közben O ad egy olyan lehetőséget, amit máshol sehol nem kapnék.

Ha meglesz a ház, utána pedig boldogan dolgozok neki továbbra is, mert ugyanolyan fontosak az O igényei is.

Arról nem is beszélve, hogyha nyugdíjba megy, én veszem át az egészet, szóval az olembe hullik egy ilyen plusz megélhetési forma..

2020. szept. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%

Nem számíthatok segítségre, édesapám 16 éves koromban meghalt, édesanyám nyugdíjas (késői gyerek vagyok) persze ha megtehetné, alám rakna lakást, mindent, de nem engedheti meg magának.

Amivel nincs semmi gond, nem is várom el.

Én segítek neki, de nem kötelességtudatból vagy muszájból, hanem szeretetből. Szívesen teszem mert remek gyerekkort biztosítottak és tényleg bármit megtettek volna/megtenne értem amit a lehetőségei engednek.

2020. szept. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%

Azért a lakásvásárlás nem csak azon múlik, hogy a szülők mennyire hajlandóak segíteni. Lakást venni még hitelre sem úgy megy egy átlag magyar családnál, hogy anya meg apa zsebből kifizeti a harmadrészét, ha szólsz nekik.

Nekem segítenek anyagiakban bármiben, de azért lakást, autót meg ilyeneket nem tudnak venni, besegíteni sem tudnának. Max olyan szokott lenni, hogy pl. segítettek új mosógép vásárlásban, amikor elromlott, vagy állatorvosra adtak valamennyi pénzt, mikor hirtelen műteni kellett a kutyát. Viszont ezeket vissza is kell nekik fizetnem.

2020. szept. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
13%
Mi azt honnan tudhatjuk, hogy a szuleid milyen anyagi helyzetben vannak es, hogy milyen a kapcsolatod veluk?????
2020. szept. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
97%

10000%-ig elképzelhetetlen!

Apám albérletben lakik és kb ki sem jön a táppénzéből, ami több, mint 1 éva tart és még ki tudja meddig, anyám meg örülhet, ha a bank nem viszi el a házát

2020. szept. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!