Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőttként mennyire számíthat...

Felnőttként mennyire számíthattok anyagi segítségre családon belül? Például lakás vásárlás.

Figyelt kérdés
2020. szept. 18. 21:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
96%
Semennyire.:) Apámmal nincs kapcsolatom, de nen is adna soha semmit, anyám meg adna, de nincs neki miből. Már megbarátkoztam a gondolattal, hogy egyedül vagyok ilyen szempontból (21 éves korom óta).
2020. szept. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
25%

Ha vannak szüleid s pénzesek, akkor talán.

De nickedből ítélve kezdj lottózni;)

2020. szept. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
94%

9-es, a magyar helyesírás szabályait ismered?

Nem azt kérdezte, hogy mennyire számíthat ő (a kérdező), hanem azt kérdezte, hogy úgy általában itt a fórumozók mennyire számíthatnak az anyjukra.

Tudod, "számíthatok" és "számíthattok" közötti különbség.

2020. szept. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
94%

Én semennyire nem számíthattam. Nem, mintha a szüleim nem kerestek volna átlag felett, de el is folyt a kezeik között a pénz minden hónapban, fizetéstől fizetésig, egy fillért nem tettek félre soha.

Egyszer volt egy autóbalesetünk (férjem, kislányunk, én ), akkor beszálltak egy használt öreg autó árába 100 ezerrel, azóta is fel van hánytorgatva.

2020. szept. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
96%
Én anyagiakban nem számíthattam a szüleimre, mert apám egyetlen kereső volt a családban négyünkre, anyám nagyon korán lett súlyos beteg egy minimális kis járadékkal. Gyakorlatilag én segítettem őket a halálukig.
2020. szept. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
94%

Először én is elolvastam.

Én örököltem egy keveset, ezen celbizdulva 28 évesen kölcsönt vettem fel hogy még egyek egyet, végül kipótoltam a saját gyűjtöttből hogy felújíthassam. Most 42 évesen így lett egy saját hitelmentes házam. Szercsére korán eszembe jutott mert most már nehezebb lenne megvalósítani a mostani helyzetemben.

Ha nem örököltem volna a ház kifizetése nyilván kitolódott volna kb 10 évvel.

2020. szept. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
* vegyek egyet (házat)
2020. szept. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
85%
Én semennyire nem számíthattam, pedig édesapám bőven 7 számjegyű összegek hoz össze havonta. Sajnos nem tud bánni a pénzzel, meg nem is olyan fontos neki a gyereke, így magamnak teremtettem meg az ingatlant, amiben élek.
2020. szept. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Metionin ***** válasza:
100%
Semennyire. Örülnek ha ők megélnek.
2020. szept. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
91%

Engem nem tudnak támogatni. Nagyszüleimnek eddig is kellett vásárolni kaját, szüleim meg most a vírus miatt lettek munkanélküliek, de eddig is sokszor kellett nekik fizetnem kaját vagy rezsit (egyáltalán nem élnek nagy lábon vagy ilyesmi csak szegény család vagyunk).

Többek között ezért sincs gyerekem, mert már úgy érzem néha, mintha alapból lenne 4 gyerekem, akit el kell tartanom...

2020. szept. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!