Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, mit szólnátok ahhoz...

Szülők, mit szólnátok ahhoz ha a gyereketek egy csődtömeg?

Figyelt kérdés

Azaz:


-8 általánoson kívül nincs más végzettsége

-Nincs jogosítványa

-Csak egyszerű munkás, minimálbérért

-Barátnő vagy család a jövőben esélytelen

-Saját lakás szintén esélytelen


Mit szólnátok ehhez?


2020. szept. 21. 17:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
39%

Nem vagyok szülő és pont ez az egyik oka, hogy miért nem. Mit csinálnék vele, ha ilyen lúzer lesz belőle? Mire nyugdíjba mennék, és élvezhetném a nyugalmat, még akkor is az elb.szott életét kellene egyengetnem.

A kérdésedre válaszolva: elgondolkodnék rajta, hogy hol csesztem el a nevelését. Gondolom nagykorú, akkor nem támogatnám pénzzel, mert úgy soha nem lesz jobb neki. Lehet, hogy később rájön, akkor még megemberelheti magát. De ha mindent alá raksz, akkor úgy marad.

2020. szept. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%

Nem azért kell szeretni valakit, mert jó iskolája, jó munkája vagy bármi más egyéb ilyen dolga van.


A lényeg, hogy dolgozik és MUNKÁBÓL él, nem pedig egy semmirekellő élősködő.


Egyébként ha haza ad én nem bánom ha együtt fizetjük a számlákat úgy mindenkinek olcsóbb.

Ha így boldog hát éljen így.

DE! ne sajnálja magát!

2020. szept. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
21%
Csodálkoznék. Genetikusan nem jellemző a családunkra a butaság és az élhetetlenség.
2020. szept. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
67%
Szégyellném, hogy nem képes tenni azért, hogy előrébb jusson (pl szakmunkás, érettségi).
2020. szept. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
70%

De egyáltalán hány éves??

Mert rohadtul nem mindegy,hogy 20 vagy 35 éves.

2020. szept. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
25
2020. szept. 21. 17:32
 7/27 egyre válasza:
76%

Nem vagyok szülő, de szerintem ott valamit a szülők ronthattak el ha ilyen lett a gyerekük. Mert míg kicsi a gyerek addig szülőktől tanul el mindent, egy idő után (pl 7-8. osztály vagy középiskola) viszont már a haverjaihoz fog igazodni az iskolában és ők fogják befolyásolni a személyiségének egy részét a dolgokhoz való hozzáállását és az értékrendjét, hozzáteszem nem teljes mértékben (persze mint mindenhol, itt is vannak kivételek). Lényegében annyi, hogy jobban kellett volna figyelni a gyerekre amíg ez nem következett be🤷🏻‍♂️


17/f (ha érdekel)

2020. szept. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
82%

A jogosítvány hogy jön ide??? Úgy bírom, hogy egyesek azt hiszik, autó nélkül nincs élet, és ezt másokra is rásütik. Nekem például egész egyszerűen nincs szükségem autóra ahhoz, hogy évente 1-2-szer használjam.

A saját lakás a mai viszonyok között eleve nagyon néhéz összehozni, mert a csokkk miatt a gyerekesek kapnak mindent, lakásárak az égben. Pár éve 8milcsiért vehettél volna egy jó lakást, most az is kétszerese. Nem hiszem, hogy az átlagember csak úgy előrántja a milliókat.

Lakáson és jogítványon mérni le, ki mennyire lúzer... ez gáz.

2020. szept. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
89%
Van hova fejlődnöd, nem vagy 40 éves lecsúszott alkoholista/drogos. Dolgozz, képezd magad és próbálj előre jutni. :)
2020. szept. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
93%

Számomra nem olyan egyértelmű, hogy te most a gyerek vagy-e vagy a szülő, de tegyük fel hogy a gyerek:


-8 általánoson kívül nincs más végzettsége: tanulni bármikor lehet


-Nincs jogosítványa: ettől nem lesz valaki csődtömeg, sokan nem is akarnak, de ha neked ennyire fontos akkor gyűjtsd össze a pénzt és csináld meg.


-Csak egyszerű munkás, minimálbérért: Ki lehet tanulni valamilyen szakmát és azzal már megoldottad a felét a gondjaidnak.


-Barátnő vagy család a jövőben esélytelen: Hát ha így állsz hozzá akkor tényleg, máskülönben meg miért lenne esélytelen?


-Saját lakás szintén esélytelen: Saját lakás most annak is esélytelen aki diplomás és átlag bért keres.


Kérdésedre pedig az a válaszom hogy kva gyorsan elgondolkoznék azon hol rontottam el ennyire, majd megpróbálnék segíteni a gyerekemnek hogy fejlődjön.

2020. szept. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!