Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak az édesapámmal,...

Mit csináljak az édesapámmal, ha egyszerűen egy totál alkoholista csődtömeg?

Figyelt kérdés

2015. aug. 16. 12:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Nézz rá, mint elrettentő példára: így nem szabad élni!
2015. aug. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
Sokat nem lehet tenni, tipikus megszoksz vagy megszöksz helyzet. Én elhúztam otthonról, évente párszor hazanézek és ennyi.
2015. aug. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Szembesítsed az alkoholizmusával és mondd el neki hogy inkább a pozitív tulajdonságait próbálja meg kihasználni és igyon kevesebbet.
2015. aug. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%

Mást nem tehetsz, csak példának magad elé állítod.

NA ÍGY NEM SZABAD!!!

2015. aug. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
64%

Te nem tudsz vele nagyon semmit tenni.

Ha ő nem jut el odáig, hogy kell ezzel kezdeni valamit, akkor esélytelen, hogy más, bármit is tegyen.

Anyum alkoholista volt. Szépen-lassan elkoptak mellőle az ismerősei, barátai, de még a rokonság is.

Először az unokáit "veszítette el", nem jöhettek többet nyaralni.

Aztán már a testvéreim is egyre ritkábban (a végén évente 1x) jöttek.

Miután elköltöztem otthonról, az sem tartotta vissza a piától, hogy közöltem vele, hogy "ha legközelebb beszélünk és piás lesz a hangod egy hónapig nem beszélünk."

Aztán nem is beszéltünk egy hónapig.

Az alkoholistának minden ok az ivásra.

Ez egy szenvedélyetegség.

Ha van pénz, azért iszik.

Ha nincs, azért.

Ha süt a nap, azért iszik.

Ha nem süt, azért.

Nem hiszem, hogy fel tudod nyitni a szemét, mert az alkohol uralja.

Sajnálom!

De próbálj meg vele beszélni tiszta pillanatában!

Sok sikert!

2015. aug. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Az alkoholizmus betegség. Ma már nagyon sok szervezet foglalkozik alkoholfüggőkkel és családtagjaikkal. Feltétlenül keress segítőket, mert ezzel a problémával egyedül küzdeni reménytelen. Ha szereted az édesapádat - igen, még így is lehet szeretni - lesz erőd a segítésére, s önmagad sem merülsz el végleg ebben a súlyos problémában. Keress szakértő segítséget, a neten is találsz számos ilyen oldalt! Erőt kívánok a hősies küzdelemhez!
2015. aug. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Sajnos szerintem is szinte esélytelen. Sok ilyet láttam már. Ezerből ha kettő ki tud jönni belőle végleg. Ráadásul ha később bármikor iszik egy keveset, az agy emlékszik az "élményre" és pillanatok alatt visszaesik korábbi állapotába. A dolog vége az szokott lenni, hogy vagy feladja amáj, vagy a szív. Esetenként a gyomor lukad ki, ritkábban az árokban megfagy télen, kótyagosan elüti egy kocsi, rosszul esik a biciklivel, vagy hasonló borzalmas dolog történik. Józanul hiába érti ezt meg, hiába szánva-bánva igérgeti, hogy változtat - nem fog. A piát eleinte dugdossa, tartalékolja és hazudozik, később nyíltan meghúzza az üveget és megy a dolgára. Egy ponton túl még lelkiismeretfurdalása se lesz. Jól hangzanak ezek a segítői történetek, de én még sikeres és végleges leszokást jó, ha kettőt láttam 45 évem alatt. Elvonókúra: egy jó ismerősöm épp múlt szombaton halt bele. Megállt a szíve, nem bírta ki. Ő már 30 éve nagyon ivott, 65 esztendős volt, Isten nyugosztalja szegényt. :((((
2015. aug. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
73%
Elösször is szeretsd. Senki nem születik alkoholistànak. Valami miatt kezd el inni. Ki ezèrt, ki azèrt. Ez szemèlyisèg függő, ki mit bír elviselni. 16 èves voltam mikor meghalt az anyukàm. Apukàm kb. 10 èvig kemènyen ivott utàna, de nem az volt a megoldàs, hogy magàra hagyjuk. Mindig mellette voltunk akàr mi is törtènt. Hol innen, hol onnan húztuk haza. Ès a csalàdi törődès eredmènyes volt. Persze ezek az èvek nem múltak el nyomtalanul. Egy kis màjnagyobbodàs lett a vège, de mèg sok boldog èvet èlt együtt velünk ès az unokàival. Imàdtuk
2015. aug. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Dömösön van egy alkoholelvonó, próbáld megkeresni őket.
2015. aug. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Lupati ***** válasza:
Nyilván nem mondok újat de az alkohol függőség a legrosszabb szenv.betegség.Van ismerősöm aki tudta magáról és sokáig nem ivott egy kortyot sem.Nem akart apja nyomdokaiba lépni aki 42 évesen ebbe halt bele. Családja lett és egyszer megivott egy sört munkába menet, kirúgták.Visszaesett elhagyta a családja.Ma zombiként él 42 évesen egy sör miatt.Nagyon sok elvonó és orvosi segítség elenére is. Szerintem nem soki van neki hátra csak pici lánya miatt él még.Borzalmas kór.Nehéz tanácsot adni.A környéken is rengeteg 40 körüli alkesz van.Férfiak,nők.Döbbenet.
2015. aug. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!