Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy csődtömeg vagyok a legjobb...

Egy csődtömeg vagyok a legjobb barátnőm mellett. Mit csináljak, hogy ne éreztesse még ezt anya is?

Figyelt kérdés

A gimnázium elején lettünk legjobb barátnők, fogalmam sincs, hogyan. Ne értsetek félre, nagyon szeretem, de mostanában így érzem...

A gimiben ő a "népszerű lány", mindenki ismeri, a fiúk odavannak érte, a legdivatosabb ruhákat hordja, stb.

Én pedig ott vagyok mellette, mint valami kísérő. És igenis rosszul esik, hogy csak Neki szoktak köszönni, vagy ha elmegyünk étterembe, esetleg kávézóba, az mindig a "ház ajándéka", amit ő kér.

Minden srác odavan érte és nekem évek óta van egy ilyen plátói szerelem szerű dolgom egy fiúval és most tudtam meg nemrég, hogy Szilveszterkor kavartak. De letudta annyival, hogy neki ez nem jelentett semmit, meg hogy nem is emlékszik rá. Hát köszi, én 3 éve arra a csókra várok, amire ő nem emlékszik (jó, nem pont arra, de értitek). Ő a leghelyesebb fiúkat hülyíti, míg én annak is örülök, ha valaki a házi miatt ír nekem.


Ma itt volt nálunk és kérdezte anya, hogy milyen lesz a félévije. Tudtam, hogy megkérdezi, ezért előtte megkértem, hogy ne mondja el, de elmondta, mert "ő nem tud hazudni" (aha, csak úgy, mint a vízfolyás). Erre most hallgatom, hogy miért nem tudok olyan lenni, mint ő. De ő sem azért 5-ös, mert tanul. Mindenből puskázik, les, matekból annyira buta, hogy egy összeadást nem tud fejben megcsinálni, de az egyik jó matekos lány megírja neki a dolgozatokat. Ismerem, tudom, hogy sosem tanul, mert a szülei amúgy is kifizetik neki a legjobb egyetemeket, ezt nekem megmondta 9.-be. Ő csak azért jött ebbe a gimibe, mert jó a társaság.

Zavar, hogy már anya is ezt érezteti velem.

Mondjam neki? Vagy mit csináljak?


2015. jan. 9. 20:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
60%
Megszakítanám a kapcsolatot! Eleg r.ibanccal volt már sajnos dolgom, tudom mit beszélek!
2015. jan. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%
Ő tudta hogy neked tetszett az a fiú?
2015. jan. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
98%
Nekem nem úgy tűnik mintha legjobb barátok lennétek amúgy...
2015. jan. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
96%
en a helyedben biztos elmondanam neki.. en is voltam mar igy es az onbizalmam a fold alatt .. azota is .. nyugodtan allj ele es mondd a szemebe .. ha ezen megsertodik akkor nem is igazi barat.. bar az elmondottak alapjan te nem is erzed magad jol vele .. sosem keso uj baratokat szerezni akik tisztelnek es szeretnek:) akikkel ugyanolyan 'rangsorban' vagytok.. sok sikert!:)
2015. jan. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
40%

"mert "ő nem tud hazudni" (aha, csak úgy, mint a vízfolyás). Mindenből puskázik, les, matekból annyira buta, hogy egy összeadást nem tud fejben megcsinálni"


Te így beszélsz a legjobb barátnődről?

2015. jan. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Meg pl. mondtam anyának és a legjobb barátnőmnek is, hogy a 16. szülinapomra nem szeretnék nagy bulit, mert inkább legyen kevés ember, akiket tényleg szeretek, mint 100, akiknek a felét nem is ismerem.

Erre szerveztek egy nagy bulit, 2 hatalmas tortával, pizzával, mindennel. Viszont volt olyan srác, aki tőlem kérdezte meg, hogy ki az ünnepelt...

Én akkor leléptem éjfélkor, mert alig ismertem ott valakit, a legjobb barátnőm mindenféle srácokkal smárolt, nagyon rosszul éreztem magam. És hazajöttem, itthon anya hajnal 2-ig veszekedett velem, hogy mi az, hogy én otthagyom a bulit, meg más gyerek örülne ennek, a legjobb barátnőm nekem szervezte ezt.

De ez nem igaz, magának szervezte. Minden képen ő mosolyog ott, az ő barátai voltak ott, az ő kedvenc zenéi szóltak. Fel sem tűnt neki, hogy eljöttem, ő reggel 7-kor fejezte be a bulizást.



Úgy érzem, hogy anya azért szereti ennyire, mert picit saját magára emlékezteti, fiatalon. Tudom, hogy anya is nagyon népszerű volt, a mai napig szép, azt se tudom, hogy lehetek én a lánya.



Tudta, hogy tetszik a fiú. De azt mondja, hogy sokat ivott, meg az csak egy éjféli csók volt, akkor senki nem figyeli, hogy kivel csókolózik, meg nem volt nagy szám. Csak az a fura, hogy ma is meg volt nyitva a gépen a Facebookja és láttam, hogy beszélget a sráccal.



Nagyon szeretem ezektől függetlenül, csak ezek kicsit rosszul esnek.

2015. jan. 9. 20:26
 7/27 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem nem vagytok legjobb barátnők. Az élet hosszú és nem tudhatod, mit hoz még neki, neked.

A Holiday c. filmben van egy jó mondat: élj úgy, hogy a te életedben te legyél a főszereplő.

Ne hasonlítgasd magad hozzá, neked magadnak kell lenni, nem olyannak, mint ő.

2015. jan. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
25%
Ne féltékenykedj. Az én jó barátnőm is sokkal szebb nálam. És akkor mi van?
2015. jan. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Nem féltékenykedek.

Az a baj, hogy rajtam kívül egy igaz barátja, barátnője sincs és ezt ő is tudja. Vannak, akik nyáron kerülnek elő, amikor menni akarnak vitorlázni, meg a lány szüleinek a nyaralójába bulizni, mások akkor, amikor valamilyen segítség kell nekik, vagy bulizni akarnak valakivel egy jót.


Szóval nem szeretném, ha egyedül maradna.

2015. jan. 9. 20:30
 10/27 anonim válasza:
97%
Elhiszem, hogy lenyomja az önbizalmadat egy ilyen csaj, de tojd le az egészet. Úgy nem lehet leélni egy életet, hogy folyton másokhoz hasonlítgatod magad. Te te vagy, ő meg ő.
2015. jan. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!